Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

themic

Tak teď už pořádně nevím jak o komentovat piráty, když jsem před chvílí viděl dvojku..! Vlastně vše podstatné jsem napsal tam, jsem asi jen napíšu, že všechna práce pro tento film se vyplatila+musím pochválit herecké výkony hl. Johnnyho Deppa a opravdu je mimořádně Orlanda Blooma... Bruckheimer ví kam investovat prachy... Povedlo se!!! 5* ()

Květula

Jedna z nejlepších komedií, jaké jsem kdy viděla a to jen a jen díky nepřekonatelnému Johnnymu Deppovi a skvělému Geoffrey Rushovi. ()

Krt.Ek

Můj nejoblíbenější film z pirátské série. Sice jsem ještě neviděl čtvrtý díl, ale nemyslím si, že nějak otřese prvním místem v mém žebříčku. První díl je samozřejmě nejoriginálnější. Ty další jsou taky dobré, ale postavy jsou stále stejné. Tady jsme se poprvé setkali s kapitánem Jackem Sparrowem. Což je nejlepší postava, dobře zahraná J. Deppem. Děj je jednoduchý, nejvíce pohádkově dobrodružný ze všech epizod. Líbilo se mi, že je celkem jasné kdo proti komu bojuje. V dalších dílech tomu tak není a někdy se to zbytečně zamotává. Jediná nejasná postava je právě JS, ten je ale tajemný celou sérii. Podle mě nejvhodnější film pro dětí z celé ságy. 90% ()

zdepapepa

Dnes už víme, co všechno taková obyčejná aktrakce z Disneylandu dokáže. Tehdy to byl ale originální pohled na dříve děsivé, v dnešní době spíše komické piráty. Johnny Depp je zase převlečený k nepoznání. Všechno se to ale drží hodně při zemi, nenadává se ani se nezabíjí. Nudná romance. Když už, tak radši Princess Bride a The Dread Pirate Roberts. Nebo Stardust a Captain Shakespeare. ()

Turiec

Príliš dlhý film na dej, ktorý poskytuje. Tri hviezdičky za efekty. Keď však pozliepate špičkové digitálne efekty, ešte nemáte dobrý film... ()

verbst

Absolutně bezkonkurenční film (ve svém žánru). Je to geniální, a hudba Klause je nááádherná. Nuda to nebyla ani náhodou. A navíc se tenhle film může pyšnit nejcharismatičtějším záporákem po Lordu Vaderovi... Ano Barbossa je bezchybnej a kreace Sparrowa jsou k popukání. Triky byly na vysoké úrovni a vůbec. Nejlepčí film o Pirátech co sem kdy viděl... ()

Vxxx

No sakra... když film vyšel, úplně jsem ho zbožňovala. Viděla jsem ho nesčetněkrát když jsem byla mladší. Ale teď? Viděla jsem ho poprvé asi po 5 letech a musím říct, že to zas tak dobrý film není :D Z nostalgických důvodů nechávám 4*, je to humorné a odesejpá to, ale že by to byl nějaký skvost, to tedy ne. Plno plot holes a nesmyslných zápletek. 4* ()

Asgy

Bez Johnyho Deppa by to nešlo, protože on z tohoto jinak asi nepříliš perspektivního filmu dělá něco víc. Jeho osobité pojetí Jacka Sparowa mi prostě sedlo. Vtipné kreace a dobré hlášky - myslím, že tuhle roli si Johny celkem užil. Hezká pohádka u které jsem se pobavil. ()

Praxis

Až dnes jsem shlédnul první díl téhle továrny na peníze. Zbožňuju Deppa. Jeho komická role pošahaného Sparrowa vás prostě dostane. Velkofilm se vší parádou.Fory, hlášky, výprava, triky, vizuál, kamera, HERCI. Uíí... Takhle si představuju popcornovku. 80% ()

Džejkop

Kasovní trhák, popularita a nesmrtelný Jack Sparrow, tři nej slova, která se bezpochyby vážou k Prokletí černé perly. Jack Sparrow, co k němu říct je to smolař, podivín, vtipálek nebo skvělý kapitán...asi od každého trochu, v každém případě je to pirát a kapitán jehož sláva hory přechází. Pan Sparrow je nepotopitelný, stylový příjezd na člunu je toho důkazem. Černá perla je svižně plynoucí dobrodružná plavba. Krása dalekých moří, přístavy, kokosové palmy, bílý písek, karibský rum, oživlé mrtvoly, piráti, důstojníci. Fajn popkornovka na dobrou noc i dobré ráno. ()

aluna

Miluju plachetnice a atmosféru na moři, takže tenhle film je pro mě zábavnou pohádkou s romantickým umístěním do mnou oblíbených slaných vod mezi piráty. A tenhle první díl je, narozdíl od těch dalších, snesitelnej a ještě umí držet balanc mezi dějem, vtipem (trapností) a akcí. Vyniká šarmantní Geoffrey Rush, no a k Johnnymu...škoda, že Prokletí Černé perly odstartovalo jeho sérii rozmáchlejch gest a tun mejkapu, i když tady je ještě zábavnej. ()

Laxik

Po více jak deseti letech od jejich vzniku považuji Piráty v jistém ohledu za klasiku. Hlavně proto, že jim pro nostalgii a nestárnoucí šmrnc odpustím ledacos. Role, které udělaly Keiru a Orlanda, nenáročným divákům představily Geoffreye a odstartovaly uměleckou smrt Johnnyho. ()

Pierre

Halywůůůdské plytké popcornovky se spoustou efektů skutečně nemusím (ačkoliv popcorn sám o sobě mám rád, o tom žádná.) Piráti z Karibiku jsou ale vyjímkou. Jsou jedinou popcornovkou, u které bych si v kině neužil pouze ten popcorn. Mají totiž své kouzlo a charisma. Děj nemají příliš originální, ale jednoduchý a nepřekombinovaný. Dá se v něm dobře vyznat a nenudí. Největší výhodou Pirátů, ale je, že se neberou zas až tak vážně a mají nadhled. Většina pirátů ve filmu poslouží spíše k pousmání. Nejenom samotný Jack Sparrow je totální pako, ale ostatně i celá prokletá posádka, co ukradne Černou perlu výjma jejího kapitána Barbossy. Ten je zde jediný typ skutečně syrového krvelačného piráta. Nebudí dojem, že by byl příliš inteligentní, ale dýchá z něho respekt a charisma. Jako hlavní záporák funguje, je napsán a zahrán dobře. Akorát bych mu možná přidal víc prostotu a naopak ho ubral Bloomovi. Ten jako jediný hraje úplného klaďase, který má být zřejmě sympatický, ale spíš irituje. Pro diváka je jeho postava nezajímavá a on v ní moc nemá, co hrát. Nekrade prostor jenom Barbossovi, ale hlavně Jacku Sparrowi, na němž si Johny Depp vyloženě smlsává a právem se stal jeho životní rolí. Ztvárnil ho vážně úžasně, dal mu tu správnou povahu hulváta hodujícímu alkoholu, co má příznaky schizofrenie. Jeho hlášky a scény jsou skvělé a dodávají filmu ten nadhled, díky kterému se mi Piráti narozdíl od ostatních popcornovek líbili (ale taky jsem psal, že mají dobrý příběh, který mě bavil.) Těším se na víkendy s dalšími díly. ()

Sidonka

Pouze tito "Piráti z Karibiku" z roku 2003 mě dokázali zaujmout, celkem pobavit. Prokletí Černé perly je nejpovedenější kousek, kterému ještě nescházela šťáva. Navazující slabé série pak už jen těží ze zavedeného, dobrého jména Pirátů a pouze na povedenější jedničce parazitují. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert