Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Redlum

Johnny Depp je v roli kapitana Jacka Sparowa neuveritelny. Celou dobu chrli jednu hlasku za druhou a je to on, kdo tahne ne zas tak ohromujici zapletku filmu. Co naplat, ze tu mame snaziveho Orlanda Blooma, sympaticky nesympatickeho Geoffreyho Rushe, ci krasnou Keiru Knightley - Johnny Depp je perla Piratu z Karibiku a bez neho by celkovy dojem z filmu byl rozhodne o dost mene pusobivy. Presto vsak maji prokleti pirati mimo Deppa co nabidnout: kvalitne zvladnutou akci, dobre triky (premena kostlivcu na lidi a obracene je perfektni) a mirne podbizivou hudbu. ()

buldock

Tak tomuhle se říká pořádná dobrodružná popcornová pecka , určená snad pro všechny sorty diváků , která má vše co mít má. Nikde nic moc nepřebývá , nikde nic moc nechybí , je to zábavné , akční , působivé , famózní , vyrovnané , monstrózní a hlavně nadmíru skvělé! Režisérsky velmi dobře zvládnuté , hudební doprovod a hlavně jeho ústřední motiv komponovaný Klausem Badeltem brilantní (vlastním originální soundtrack a musím říct , že mi při jeho poslechu běhá mráz po zádech a do očí se mi tlačí slzy , prostě paráda) , herecky velmi dobré , scénaristicky velmi slušné. Filmu hodně přidává na kreditu jeho nádherná výprava , krásné kostýmy a masky , skvělé efekty a vše drží pohromadě hlavně ústřední herecké duo Johnny Depp , alias kapitán Jack Sparrow a Geoffrey Rush , alias Kapitán Barbossa , kteří nemají chybu! Vychutnejte si jedno z nejlepších dobrodružství vašeho života , ke kterému se budete vracet znovu a znovu (já tedy určitě), Film: 93% , OST: Klaus Badelt - 98% ()

numi

Jsem mile překvapen. Zábava pro americké masy, ale ono se na to opravdu dá koukat. Keira Knightley krásná jako obvykle, Orlando Bloom se nesnaží exhibovat, takže nic nekazí a Johnny Depp předvádí svůj životní výkon. Dlouhou dobu jsem mu nemohl přijít na chuť, ale tady je naprostá jednička. Bez něj by film nemohl ani vzniknout. Johnny Depp se jako Jack Sparrow musel narodit a ať se Tim Burton snaží jak chce a vymýšlí pro něj jednu roli za druhou, tak tohohle piráta už prostě nepřekoná (kam se na Jacka Sparrowa hrabe pan Willy Wonka). Těším se na další pokračování. [prosinec 2005] ()

Vojcl

Pro mě obrovské překvapení!!!! Film, který tak mistrně kombinuje napětí, bojové scény i nějaký ten humor jsem už dlouho v Hollywoodu neviděl. Samozřejmě má to také své mouchy. Neuškodila by kratší stopáž, scénář je místy až pohádkově naivní, ale možná že právě to byl záměr tvůrců. Tohle nemá být ukázka skutečného života pirátů, ale prostě nefalšovaná zábava od začátku do konce. A já jsem se místy velmi bavil! Největšími přednostmi filmu jsou, ovšem nádherná stylová hudba, překrásné exteriéry a především pak heroický herecký výkon Johnnyho Deppa v úloze jednoho z nejsympatičtějších filmových hrdinů všech dob - kapitána Jacka Sparrowa! Bez něj by to bylo minimálně o dvě hvězdičky míň. ()

gogos

První Piráti z Karibiku nejsou vůbec špatným filmem. Mají tah na bránu, skvělou výpravu, solidní příběh, parádní efekty (i po letech), slušné hlášky a vtipný náboj vůbec a dnesk již "legendární" hudební podkres. Depp je tu ještě ve formě, Keira překrásná a Bloom na vrcholu. Zkrátka jeden z nejlepších dobrodužných filmů své doby... ()

Makky

Johnny Depp sa už asi dokonca života nezbaví menovky Jack Sparrow. Nielen v tomto, ale i v ďaľších pokračovaniach sa neskutočne vybláznil. Prekliatie Čiernej perly je originálny, akčný a humorný, proste najlepší diel z celej série, ktorá dúfam nebude obohatená (alebo skôr "ochudobnená") o ďaľší, štvrtý diel ()

blackrain

Piráti z Karibiku přinesli čerstvý vítr do plachet filmového průmyslu. Johny Depp filmu vévodí a převyšuje tak výborné herecké obsazení. Vytvořil nezapomenutelnou kreaci. Bez něho by byl celý příběh asi o úplně něčem jiném. Film je strhující a napínavý. Nic mu nechybí. Nezbývá mi říct nic jiného, než že jsem si ho užila. ()

Bat55

Výborný pirátsko-dobrodružný veľkofilm. Herecké obsadenie je priam božské, Depp ako Jack Sparrow, Orlando Bloom ako William Turner a aj nádherná Keira Knightley v úlohe Elizabeth. Páčilo sa mi to, malo to akciu, svižné tempo a aj výborný hudobný doprovod. Jeden z tých lepších pirátských filmov. Veľmi sa mi to naprvý raz páčilo a páčí stále, je to oddychovka. Naviac Johnny Depp ako Sparrow je naozaj neodolateľný kapitán, pirát a dobrodruh. Práve jeho humor film tiahol kupredu a bez neho, by Piráti neboli tým, čím sú. /85%/ ()

kaylin

Film, který udělal z Johnnyho Deppa skutečnou hvězdu, film, který ukázal, že pirátské filmy rozhodně nejsou pasé a že Disney ještě má co nabídnout širokému publiku. Zábavné, akční, nápadité se skvělými postavami a překvapivě to nenudí ani po několikerém zhlédnutí. Pravda, příběh už znám až moc dobře, ale pořád je to jízda. ()

Remedy

Skvěle zábavný a výpravný počin z produkční stáje Jerryho Bruckheimera. Vynikající hudební doprovod, nádherné kulisy a kostýmy (bohužel bez "sošky") a především výtečný Johnny Depp v roli kapitána Jacka Sparrowa dělají z tohoto snímku skvělou podívanou, ke které se rád vracím. Opravdu jsem "jedničku Pirátů" viděl již mnohokrát. ()

topi

Nenáročná dobrodružná podívaná se skvělými efekty a parádní výpravou. Kouká se na to dobře a nejen kvůli Johnymu Deepovi, kterej je fakt super. Výborná je i hudba Klause Badelta. Asi nejlepší díl celé série. ()

Neffy

Pokud si to dobře pamatuji, tak mě na tento film do kina vytáhla mamka. Má ráda pirátské filmy a já si říkala, no co - tak se podívám, třeba to bude dobré, když tam hrají známi herci. A ejhle? Z Pirátů se stal hit. Má to vtip, akci, dobrý děj. Johny Depp předvedl svůj um - a lepší pomatenější a přitom důvtipný pirát snad ani není. A kdybych měla ztroskotat na pustém ostrově, tak chci na podobném jak Jack - se zásobárnou rumu :-) ()

Damiel

91 % - Tohle je přesně ten typ oddechovky, jak má být. Člověk se zasměje, zarelaxuje si a hlavně - klidně se na to podívá zas a znovu. To bohužel u mnoha filmů ze stejného ranku neplatí. Piráti jsou ale bomba, hlavně kvůli parádní Deppovi. ()

MATADOR

Snímek, který mne opravdu překvapil skvělým Johnny Deppem. Začátek je opravdu povedený a vtipnými scénami se to jen hemží (i po zbytek filmu). Zápletka sice není nic velkolepého, ale to v pohodě vynahradí krásné bitky, při kterých jsem byl, ale kolikrát zmaten, zmatenou kamerou :) A ještě jednou: tento film mne opravdu překvapil,pěkná podívaná. Kapišto?! ()

stration

Ano, ano, všechno dobrý. Ale proč Depp vypadá tak dobře a přitom se chová jak buzerant? To mě rozčiluje ze všeho nejvíc. ()

CageDepp

Není co dodat sice se možná po někom opakuju, ale Johnny Depp dokonalý a film se mi taky moc líbil. Postava Jacka Sparrow je unikátní. ()

FilmFan24

Když na plátno vpluje poprvé Johnny Depp alias Jack Sparrow jedná se snad o jeden z nejlepších filmových nástupů hlavního hrdiny všech dob!!! ()

JohnMiller

Pirátske filmy(teda filmy o pirátoch) pred týmto dielom už prakticky vyhynuli takéto blockbuster záležitosti obchádzam mílovími krokmi no tu som prižmúril oko vynikajúci herecký výkon Johnnyho Deppa ktorý vie prakticky zahrať vierohodne hocikoho a Orlando Bloom to tiež zahral na úrovni ako som už písal inde uznávam ale nefandím. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert