Záskok

(divadelní záznam)

mistrpropr

no počkejte, počkejte, to já bych doved taky takhle dědit, podivejte se. cože??? néééé!!! tenkrát ve chlívě na slámě? a víte to jistě? je to sichr, dědím půl statku :D zabiju učitele Janderu. až do čtvrté třídy jsem obstojně rrráčkoval. ale to bylo to bylo pořád řekni tdám, tdáva, tdumpeta, tdenýdky a dědictví je v pdachu... :D a zatímco jste tu klábosili, tak mně napadl svatební dar. lustr, veliký krásný lustr, no přece nebudeme v parádím pokoji svítit nějakou lucerničkou... ano LUCERNOU! tou vám paní kněžno posvítím, ale téé lííípy se nevzdám! :D:D marně jste jí míchal do mléka jedu. jedu říkáš? do kávy! a mně se zdála jakási stuchlá. proč jseš na mně taková zlá Maryšo? co pak nemůže bét u nás jináč? tak jsem si sliboval až budeš mó ženó, všecko pro tebe udělám a zatím podívé se na se a podívé se na mně. na hromech líháme na hromech vstáváme! musí to béét Maryšo? :D ()

behunka

Moje nejoblíbenější . Sám Karel Infeld Prácheňský. "Tak kampak Kuzmo Kuzmičiii......nó nemá talent. Kuzma je támhle. " " Ty nejsi Vlasta, ty jsi Vlasta" " Kam se hrabe Bitner, to se nedá srovnat" "Tak končí ,aspoň doufám" naše komédie..........doufám že nikdy neskončí a opět nějakou úžasnou Cimrmanovu hru NĚKDE objeví ()

Sadova302b50

Seminář je hlína, jinak to říct nelze. Hamlet, rozšířené množství praotců, Čechové na Ř/řípu, „Milý Láďo,..“, atd. No, a hra nemá chybu, Prácheňský, zvědavý invalida,... prostě špička. ()

onik95

Představení o nepovedeném představení je vskutku geniální nápad, nejednou použitý. Avšak, přijde mi, že příběh Vlasty jsem už někdy četl... Paní Boženo Němcová, měla byste se stydět, takhle krást dílo našeho velikána. Už od dob mého mládí mě uchvacovala všechna díla Járy Cimrmana, ale Záskok patřil vždycky mezi mé nejmilejší. Už jen kvůli tomu ráčkování a chudince kočce. Zdeněk svěrák jako Karel Infeld Prácheňský, ve své roli exceluje a nenechává člověka chladným. Přednáška je opět na úrovni a herce jako je Ota Plk bych chtěl znát osobně... Prostě, „V Českých Budějovicích by chtěl žít každý ..." ()

fandam007

Jako každá jiná hra z pera Járy Cimrmana nezklamala ani tato. Už samotná zápletka, kdy zaskakuje herec, který se vždy chytí podle textu je prostě úsměvná. Když ovšem dojde na samotnou hru a herec se začne v textu ztrácet a volně přecházet na jiné hry, tak jsem se mohl potrhat smíchy. Nejlepší byl pán na vozíčku, který herce vždy dokázal vrátit do původního textu... tedy až do doby, kdy se na konci představení už neudržel. Za tuhle divadelní klasiku nemohu dát jiné hodnocení, než 5 hvězd. Proč? Prorože si to Jára Cimrman opravdu zaslouží! ()

petricek999

Jedna z nelepších her dua Smoljak, Svěrák. Nemůžu ani uvěřit, že si pamatuji premiéru. Skvělá, vtipná, dnes již nesmrtelná klasika. Viděl jsem asi 20 krát a určitě ne naposledy. ()

mimars

Jedna z nejlepších her Divadla Járy Cimrmana. Exceluje zde Zdeněk Svěrák, jako Karel Infeld Prácheňský - slavný divadelní herec, který přijde do jednoho menšího divadelního souboru jako záskok, aby s ním večer sehrál novou českou hru. ()

Hvezda1

Jára Cimrman je kapitola sama pro sebe. Nejen Záskok, ale všechny hry divadla Járy Cimrmana jsem viděla nesčetněkrát a tento, společně se Švestkou, jsou moje nejoblíbenější. Repliky z her Divadla Járy Cimrmana v mém slovníku zakotvily zřejmě ji na vždy. Každému doporučuji shlédnout divadelní představení alespoň jednou. ()

Aladin777

Dlouho jsem se domníval, že Severní pól nic nepřekoná. Další hry z dílny Svěrák/Smoljak byly pro mne odvarem Severního pólu. Až přišel Záskok. Pravda je, že ve hře Záskok si záskok za Zdeňka Svěráka nedovedu představit. Uznávám, že tato hra stojí na jeho Prácheňském. Prostě: "Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat". A samozřejmě zdatně sekundují pánové Brukner, Penc, Čepelka a Šimon za skvělé nápovědy Karáska v podání Jana Kašpara. Fakt nechápu, kam na ty fóry chodí. Bavil jsem se skvěle. Nemohu jinak než 5*. 100% ()

Verbudrak

Co se filmů apod. týče, tak se já v podstatě nikdy v ničem neshodnu s obecným vkusem, a vlastně si na tom i docela zakládám. U Cimrmanových her ale, tam to mám posazený stejně jako všichni. Jednoznačně. Nejlepší je Záskok, druhý je Severní pól a číslo tři je Zlatovláska (s Dědem Weiglem). No ale, když tak o tom přemýšlím, přece jen jsem nakonec v něčem svůj. Zatímco jiní učůravají i u ostatních jejich her, ty já považuji za odpad. Skutečně. Vážně. Bohužel. Tak propastný ten odstup top trojky od zbytku je. A nejodpadovější je České nebe, to je čirá trapárna. ()