Představte si, že nejpopulárnější příběh všech dob ztvárňují největší hvězdy stříbrného plátna v novém, zvláštním prostředí: to je Sen noci svatojánské v režii Michaela Hoffmanna. Zatímco o Hermínu soupeří hned dva nápadníci, Helena trpí při pohledu na muže, kterého miluje a jenž její lásku neopětuje. Jenže díky vílím kouzlům i ten největší cit během okamžiku zmizí a naopak - kde nebyla ani jiskřička, rozhoří se nezvladatelná vášeň... Klasická Shakespearova komedie o lásce a soupeření, tentokrát plná nadpřirozených bytostí. Král Oberon (Rupert Everett) a královna Titanie (Michelle Pfeiffer) vás zvou do svého čarovného lesa... (Cinemax)

Padme_Anakin

Dala jsem si po dlouhých letech opáčko, v paměti mi totiž zůstala pouze krásná Michelle jako královna a to je na hodnocení filmu přece jen moc málo.. Propletený příběh několika vztahů, hledání lásky, soupeření mezi muži, příprava divadelního představení - to vše mě bavilo, tenhle filmový kabátek je nejen pohádkový, ale i nesmírně hravý a okouzlující.. Herecký ansámbl celkově velmi sympatický, za zmínku jistě stojí Kevin Kline, Rupert Everett a moc se mi líbil i Sam Rockwell.. ()

zdepapepa

Jestli klasická BBC adaptace z roku 1981 měla úchylku ve vodě, zde vede spíše bahno. Pyramus a Thisbe jako obvykle vynikající, možná i více než ostatní adaptace. Z místního Bottoma jsem ovšem unešen nebyl, ať už z obyčejného nebo oslovitého (nutno však vyzdvihnout jeho ham-ovitost při hraní divadla). Nejvíce mi chyběly kvalitní a všudypřítomné rýmy. Chápu, že osekání a překlad do nové doby byl potřeba, hravost rýmů originálu však chybí mně a očividně i jiným. Zaměnitelnost kvarteta milenců (s výjimkou Heleny) taky na kvalitě nepřidalo. Puck to tradičně jistí, je to zase něco trochu jiného než Puckové ostatních adaptací. Modernější setting světa lidí mi šel chvíli proti srsti, nakonec jsem si na něj nejen zvykl, dokonce se mi i zalíbil. ()

Želik

Nenapadlo by ma, že v jednom filme uvidím Christiana /Batmana/ Balea, Calistu /Ally Mc Beal/ Flockhart a Annu /Bathory/ Friel:))). Inak k filmu môžem povedať iba krása, krása, krása. Ale čo sa čudujem, veď je to Shakespeare so skvelým obsadením, dobrou hudbou a vtipom. Keby ma niekto hľadal, zháňam ten zázračný kvet, aby som neskončila v háji a sama. ()

Joges

Teď už vím, o čem je Sen noci svatojánské, film mi základní děj krásně přiblížil. Ale opravdu jen přiblížil. I když zde byla zřetelná snaha režiséra o živou a věrnou napodobeninu Shakespearova díla, byly tu i hluchá místa. Ve filmu se sešla celá řada známých herců, některé výkony byly velmi zdařilé, nakonec tedy udílím čtyři body místo tří. ()

vesper001

Mám raději precizní a vybroušené Branaghtovy adaptace Shakespeara. Sen noci svatojánské ale nepatří k mým oblíbeným hrám a ani film na tom nic nezměnil. Je jako slaměnky ve váze. Pěkné, barevné, dekorativní, ale živé kytky to nejsou. ()

filmmovier

Nejpohádkovější Shakespeare v jedné ze svých nejlepších komedií (což, jak si uvědomuji, píšu téměř u každého filmu, ale to je tím, že ty lepší díla se prostě zpracovávají hodně a často), já osobně jí ale zas tak nevyhledávám, po každém dalším přečtení se mi ale líbí čím dál víc. A víc se mi líbí i po shlédnutní téhle úžasné adaptace s fantastickým hudebním doprovodem (kombinace právě tohohle Shakespeara a klasiků je naprosto neodolatelná a naprosto boží). O famózních hereckých výkonech se asi ani nemá cenu nijak výrazněji rozepisovat, snad jen to, že celý film si pro sebe krade úžasný Stanley Tucci, jenž, zcela nečekaně, hraje nejlepší postavu. Mistrovská adaptace, to, že dávám čtyři hvězdy, je jen můj osobní problém, prostě preferuju jiné hry. Tahle verze Snu noci svatojánské je ale jinak naprosto úžasná. Báječná, pohodová i správně kouzelná atmosféra, jedna skvělá hláška vedle druhé... a už jsem zmiňoval soundtrack? 80%. ()

andrii

Čas má. Mámivý opiát světlušek a cikád. Hody varietní férie. Jankovatí ten, kdo miluje, pod jahodovým nebem. Z moci nektaru letních Sirén. ()

danoo

Film je postavený na kontraste snového sveta dvoch mileneckých párov a komického správania remeselníkov. Výsledkom je najkúzelnejšia shakespearovská adaptácia všetkých čias. ()

Brain-D

Naprostá přehlídka hvězd, které se bohužel ztrácí v nudném a trochu šíleném mixu Shakespeara s pohádkovou komedií. Kdyby to mělo více důstojnosti, tak by to bylo zase nudné. Těžko říct jak se zachovat k tomuto roztomilému mišmaši. Rozhodně bych pochválil Kevina Klina, který je opravdu boží komik. ()

Mishqo

70% ... Čarovné, vtipné a zmätočné. Avšak láska nakoniec vždy zvíťazí :) Krásna hudba a dobrý cast. Milá adaptácia shakespearovskej klasiky. ()

D28

Ak Luna zľutuje sa,odpustí mi pýchu,slabosť z ľútosti, nech ožiari mi cestu striebornú a pošle mňa,fanynku pokornú na výlet do zázrakov ríše. Nazriem i do tajnej skrýše. Ach,chyba,oslie uši mám, nechcem,no aj tak vytrvám hľadiac na lásky bytosti v úžase,nežnej starosti. Vďaka za príjemný to sen, viem,nepatrím ja sem, no bicyklujem celkom rada. Vraj-k ochotníkom padaj! Chcem zotrvať tu navždy, tu,v krajine elfov,víl, je tu šťastný každý, ani ty sa nemrač,Will. ()

solskjaer

Vtipné a svižné s dokonale vytříbeným hereckým obsazením v čele s neskutečnou Michelle Pfeiffer. Velmi nedoceněný snímek, který si zaslouží určitě více pozornosti než se mu dostává. ()

Babous

Sen noci svatojánské je asi nejzajímavější Shakespearova komedie, protože díky té kouzelné kytce umožňuje rozplétat a zase zaplétat vztahy mezi lidmi dle libosti. Ale tohle převedení do 19. století (proč?) mi nějak nesedlo. V paměti mi utkvěl Christian Bale jedoucí na kole (proč?). Z dnešního pohledu trochu devadesátkový kýč (třpytící se víly, barevné kytičky, jezírko ve studiu), ale hru to obsáhlo vcelku dobře. ()

Paity

Obsazení tohoto filmu bylo skutečně světové. Jména, která zná prakticky každý a ještě v takovém počtu. Leč líbí se mi to méně než ostatní již natočené verze. ()