American Horror Story - Murder House

(série)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (více)

Epizody(12)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiální text distributora)

Cappuccino

Drama strieda pekelne hororovú atmosféru, tá zase jednu bizarnú scénku za druhou a niekde medzi všetkým sa nachádza malý kus čierneho humoru. Všehorodosť nie je režisérskemu triu rozhodne cudzia. Herecké pozície obsadili seriáloví veteráni a mimoriadne sympatické, mladé tváre, ktorých charaktery si behom niekoľkých dielov bezpodmienečne zamilujete (i tie kladné, i tie záporné). Pokiaľ dokáže oceniť temné, miestami priam depresívne prostredie seriálového dejstva, surovú známku reality, ktorá nešetrí ani hlavných hrdinov a vskutku inovatívne poňatie, nepoznajúce slovíčko "tabu" (tvorcovia mi v mnohom pripomenuli starého dobrého Alana Balla), tak vedzte, že AHS je tu zrovna pre vás! __ 1. séria 95% 2. séria 90% 3. séria 60% __ Prvá séria bola famózna, druha vynikajúca, ale tretia? Tretia, vážení, je v mojich očiach nehoráznym úpadkom. Nejde ani tak o to, že sa AHS pretransformoval od brutálno-atmosferického hororu cez sadisticko-psycho horor až po witch-vodoo zabíjačku, ale treťou sezónou prestáva seriál vlastniť svoju prepracovanosť a zaujímavosť. Masakrálnosť už nie je originálnym a šokujúcim doplnkom, ale len samoúčelnou vzorkou nevyváženého, nepremyselného a zmäteného príbehu, ktorý vlastní jak mimoriadne napínavé scény, tak maximálne zbytočné, natiahnuté a bezvýznamné. Dúfam sa štvrtou sériou tvorcovia vrátia k pôvodnej kreativite, na ktorú som s takou radosťou doposiaľ pozeral. Bohužial kvôli tretej sezóne znižujem hodnotenie na štyri hviezdy. __ Štvrtá séria ma bohužiaľ máločím zaujala a doposiaľ som ju nedopozeral - to platí aj o piatej. ()

666teen

Dámové a pánové, ano. První série celkem přesně ukazuje to, že i ze stokrát vylouhovaného námětu jde uvařit hutnou podívanou. Lehká pachuť na patře ke konci celkem nekazí dojem z výrobku...A hudba. Pan Levine dobrý, ale Charlie Clouser je ten správný devil inside. ()

S.Quentin QUALE

Hodnotím po první sérii. WTF? Tak toto jsem opravdu nečekal. Seriály v oblibě nemám, ale na toto jsem se podle ohlasů dost těšil. Jaké zklamání! Dávám dvě hvězdy, protože je to docela promyšlené a slušně natočené, čímž připouštím, že se tím dá naprosto bez úhony projít. Pozor ale, zvládnou to jen někteří. Zvládnou to pouze ti, kteří budou očekávat to správné představení, jímž je mysterióznem šplíchnutá jednodomní italská domácnost, ve které se velmi chytře snoubí love story, intriky, homosexualita a pár mrtvol. Zní to jako telenovela, co? No tak hrozný to zas není, ale kdybych si já vůl pořádně zjistil, o čem to je, tak jsem se na slavné American HORROR story ani neobtěžoval dívat. Čekal jsem slušnej hororovej nářez, ne hádání se starýho se starou, každou druhou ženskou těhotnou, nebo "Miluju Tě" dvakrát za díl, aniž by to bylo tři vteřiny před popravou. Je to sice ne úplně špatná záležitost, jenže určitě běžela po odpolednech pro sami si dovede představit jakou cílovou skupinu. Ono asi i kvůli tomu to má hodnocení, jak to má. Druhou sérii absolvuji jen případě té nejkrajnější nouze. Jako nějaký seriál 75%, jako HORROR STORY 50%.... ()

Mi Nü-Chai

--- zatím nehodnoceno, neviděna do konce ani první série...ale upřímně řečeno, už jen fakt, že se mi ji nějak moc nechce dokoukoukávat, neboť mi přijde zbytečně překombinovaná a zároveň připitomělá, nesnáším asi úplně všechny postavy (hlavně ten psychoLOLog je vážně k zblití) a napětí se ztratílo někde cestou, nejspíš o něčem svědčí. Moc nerozumím, čím si tohle nikterak kulervoucí dílko vysloužilo tolikeré ovace. ()

Allien.9

Nikdy bych nevěřila, že může vzniknout něco jako "hororový seriál". Jak si udrží atmosféru? Budou mít tvůrci v záloze dostatek scary-momentů, aby se z hororového dramatu nestalo jen "obyčejné" drama? Nebude mít protahovaný děj a dvanáct dílů vzdálené rozuzlení za následek vkrádající se nudu? Ale světe div se, seriál skutečně vznikl a je to pecka. Jistě, hororové a nechutné scény netvoří základ seriálu, spíše jím příjemně prostupují (mnohdy i v místech, kde byste je skutečně nečekali) a spolu s ironickým, potažmo šokujícím a neuvěřitelně chladným, chováním některých postav tvoří dokonalý souzvuk... 1. série (Murder House): 80%. Rychlé uvedení do děje, postupné budování atmosféry, sem tam povedená lekačka, zajímavé charaktery atd., atd. Jak mi nesedl předposlední díl, poslední patřil (spolu s 1x07, neptejte se proč) mezi nejzdařilejší epizody seriálu a první sezóna ve "Vražedném domě" tak skončila vskutku výtečně. Co "výtečně", skončila "nejvýtečněji", jak mohla - já totiž u podobných žánrů nesnáším happy-endy.;-) Oblíbené postavy: Tate Langdon, Constance Langdon, Hayden McClaine, Addie Langdon, Nora Montgomery, Chad Warwick. 2. série (Asylum): 50%. První polovina ucházející, druhá se však zvrtla v cosi, co lze jen těžko popsat. Rozehraný děj ztratil smysl, konzistentní příběh se rozpadl v epizodní scénky a většina nejlepších postav odešla na onen svět zbytečně brzy. Velké finále se nekonalo, oproti závěru 1. řady nám tvůrci naservírovali (nic) neobjasňující happy-end, ke kterému navíc vedla až překvapivě sentimentální cesta. Oblíbené postavy: sestra Mary Eunice McKee, Dr. Oliver Thredson, sestra Jude Martin, Grace Bertrand, Kit Walker. 3. série (Coven): X%. Úvod nebyl špatný, ale nedokoukala jsem, takže mě to čeká časem. Oblíbené postavy: Fiona Goode, Madison Montgomery, Zoe Benson, Kyle Spencer, Misty Day. 4. série (Freak Show): X%. Právě sleduji. Oblíbené postavy: Dandy Mott, Klaun, Edward Mordrake. ()

HAL

První série - povedený mišmaš všech haunted house historek v zajímavě eklektickém mixu, který se i díky svému nadhledu a postmoderní nepředvídatelnosti drží kvalitativně na mnohem vyšší úrovni, než naprostá většina všech amerických hororů. 8/10 ()

Peytl

Duchařská první série, která ke konci sípala jak rozedmutá plíce bez kortikoidů, dostala naštěstí psychotické dvojče, které jí svým excelentním nástupem vytrhlo trn z prdele i zmíněného laloku. Postupem času jsem dospěl k názoru, že jsem již dostatečně vyspecifikovaný a tudíž jsem si naprosto jistý kam patřím, hned zítra svůj šatník obohatím o pár svěracích kazajek, demontuji kliky ze dveří, a abych nebyl zbytečně rozptylován malichernostmi, cvičně do sebe skrzeva ptactvo budu mrskat temelínský BIO proud a budu se snažit sbalit modelínu, která se bude nejvíce svým exteriérem blížit Pepper. P.S. Strýčku Papeži, teď už chápu, žes musel sběhnout z papežské stolice i průjmu, ona ta vaše kutnolická parta stojí pěkně za hovno...No, hrom do trdlice, tedy do koštěte! Třetí série je dokonale infantilní, blbá, přeslazeně krvavá a maximálně dementní. Saxána by srala blahem z brutálních outfitů amerických kolegyň a chyběl jen Vláďa Menšík, Potrat a kouzelná francouzská hůl hluboce vražená v prdel. U laciné sukuby, já se bavil!!! ()

kingik odpad!

Tohle byl horor? A v jaké části, takovou debilitu jsem dlouho neviděl. Ani se nešlo smát. Režie opět nezklamala svojí příšernou seriálovou dikcí. Myslím, že by ji zvládl každý. Chci vidět pořádný horor a ne blábol co si na něj hraje. Vlastně nevím o čem to bylo. 0% ()

k212

První série: těžce přeplácaná (rozuměj postavami a jejich příběhy, které se spojují a propojují), notně krvavá a dostatečně šokující psycho-úchylárna, která má velké štěstí v kvalitním hereckém obsazení. Někde na pomezí 70%. ()

HoneyBunny

Žádného velkého horroru se nedočkáte, maximálně jemného zamrazení ve chvílích, kdy se objeví další z ujetých postav, ale AHS je vcelku příjemné překvapení, které se rozhodně nesnaží o rating PG13. Jsem zvědavá, jestli se tvůrci ve druhé sérii nezačnou víc bát. Poslední díl byl mimochodem úplně zbytečný. ()

Carol Pifková

Najskôr, že "nie nie nepúšťaj to" a potom " pusti ďalšiu časť, prosííím" takže asi tak. Keby nemusím chodiť do práce nevytiahnem päty z domu a pozriem si to všetko naraz ale aspoň som mala nad čím v práci rozmýšľať. Páčilo sa mi, že to bolo zo začiatku úplne dopletené ničomu som nechápala a nemala som ani prehľad kto je živý a kto mŕtvy a všetko sa začalo až neskôr vyjasňovať. Konečne dáky koniec, ktorý som vôbec nečakala. Dúfam, že druhá séria nesklame a bude aspoň rovnako dobrá ako prvá. Jedna hviezdička pre Violet a Opening theme. ()

Frajer42 odpad!

5 dílů jsem zvládl celkem v pohodě. Ovšem v dílu šestém začíná seriál značně debilovatět a nemíní s tím přestat. Začal jsem se v tom dosti ztrácet. Pořádně nevíte, kdo je naživu, kdo ne a kdo je naživu jen na Halloween a čekat na nějaké přihlouplé vysvětlení dalších 5 dílů se mi tedy příliš nechce. Ta rodinka mi také příliš nepřirostla k srdci. Žena je opticky tak o 10 let starší než její choť. Kdybych ji potkal na ulici odhadoval bych jí tak 55. Není se tedy moc čemu divit, že jí manžel zahýbá s nějakou mentálně indisponovanou studentkou s rozumem přibližně někde na úrovni 10 letého dítěte. Společně vlastní dcerku se sebepoškozovacími sklony, která se od retardované sousedky a její kamarádky dozví, že je vlastě vyvolená. Co to bude obnášet se kvůli předčasnému ukončení mého sledování tohoto seriálu už asi nikdy nedovím. Ledaže by byl někdo až tak hodný a řekl mi to. Postav je tu spousta. Tak 70% tvoří retardovaní duchové, 20% klasičtí duchové a zbytek rodinka, sousedka, jejiž existence je pochybná a jeden černý policista, který určitě brzy sesmilní s paní domu. Upřímně to s hororem, jak název optimisticky uvádí, nemá společného vůbec nic. Mám takový nepříjemný zlozvyk. Jekmile se rozhodnu, že daný seriál mě natolik nebaví, že už z něj nemám potřebu vidět ani jediný díl, tak mám silnou tendenci dát odpad. V tomto případě tomu nebude jinak. Berte však ten odpad jako odpad z kategorie těch lepší a hlavně mi za to nenadávejte, nedsuzujte mě a zbytečně nespamujte moji poštu, která se má nejlépe, když je prázdná... ()

Kothy

Opravdu by mě nenapadlo, že mě zaujme zrovna hororový seriál. Má to ale určitý nápad. Začátek není nic zvláštního. Rodina se nastěhuje do domu, ve kterém žijí duše lidí, kteří v něm zemřeli. Jenže ty duše nemůžou ven a umí se zhmotňovat. Postupně jsou vám představováni různí majitelé domu od 20. let 20. století po současnost. A celé je to provázané. Na pozemku toho domu zemře asi 25 lidí. Nejdrsnější pro mě asi bylo, když Violet zjistí, že... no radši nebudu spoilerovat. 2. série je ale úplně jinačí level. Vůbec totiž na 1. sérii nenavazuje. Tak jako každá další série je o něčem jiném. Ale někteří herci jsou stejní. "Ta služka mě pořád svádí." ()

Dzeyna

Takže, první sérii jsem vážně nedala, stačil mi první díl a prostě to na mě bylo moc absurdní a o ničem. Byla mi doporučena druhá a třetí, s tím, že je každá o něčem jiném a že to stojí za to a dočkám se nějakého psycha a budu se bát. Tak jsem tedy zkusila druhou a i kousek třetí a musím uznat, že tam se mi dostává toho, co očekávám od seriálu tohoto typu. Nemůžu říct, že bych hltala jeden díl za druhým a nějak mě to uchvacovalo, ale jako výplň nudných chvilek to postačí. Je tam spousta chyb a někdy je to vážně spíš k smíchu, ale i tak myslím, že celkem originální nápad a provedení. ()

swamp

Na konci tam bylo až přespříliš "I'm sorry", ale jinak svěže bizarní podívaná, která tady už dlouho nebyla. Místy jako by na mě dýchnul Lynch či von Trier.. Z herců musím vyzdvihnout především výkony Taissy Farmigy a Jessicy Lange. ()

Ant

AHS představuje skvělý, neokoukaný formát pro televizi. Od začátku to bylo správně děsivé a zvrácené. Britton, McDermott a hlavně Lange hrají výborně. Jenže zatímco první polovina řady ve mně vzbuzovala hodně nepříjemné pocity, ta druhá už byla spíše parodií na horory. Nicméně uzavření celé řady je vážně fajn a na druhou sérii se podívám moc ráda. ()

Campbell

Tak i když riskuju že na mě bude každej plivat tak já nesdílím to nadšení jako tady každý. Jen upozorňuji že jsem viděl jen 1. sérii, na druhou se teprve chystám. Každopádně seriál je tak něco jako Murphyho Glee, ze začátku zábava ale postupem času nuda. Tenhle seriál měl parádní rozjezd, viděl jsem 5 epizod najednou, ale pak jsem viděl jednu epizodu měsíčně protože mi to přišlo už totálně natahovaný a plno scén mě moc nebralo, a to nemluvím o naprosto ohavný dvojici teploušů. Tahle dvojice, a to jejich vnucování a jejich postava a jejich neustálé problémy mě neskutečně sraly. Co mě ještě trošku zklamalo byl ten "horor" čekal jsem ho více. Ne jen náznaky a pak nic. Co ale je bezchybné tak to jsou herci kteří hrají naprosto bravůrně hlavně McDermott a Lange tahle dvojice je fakt povedené. První série mě teda moc nechytla ale kdo ví třeba mě druhá série překvapí více. ()

PetrPan

Po 5 dílech - hm, zajímavý příběh i když už sto a jedenkrát viděný, skvěle zahrané, nepříliš děsivé, sakra chytlavé.. Očekávám, že příběh udrží svůj standard a stále bude co doplňovat - vražd může být do aleluja:), herci byli vybráni opravdu dobře, takže tady neočekávám nějaké výkyvy, oceňuji zejména to, že do svých rolí skočili opravdu bravurně a jsou v nich uvěřitelní od prvního dílu, s čímž se v seriálech zas tak často nepotkávám. Posun směrem nahoru však očekávám v děsivosti, hergot má to být i horor a já se zatím trochu lekl jen v pilotu. Prozatím jasné čtyři. Po 10. dílu ..ač víceméně platí to co jsem psal výše, s hodnocením jdu o hvězdičku níž, protože po hororové stránce se seriál nikam neposouvá a scénářem začíná trošku připomínat vztahově "složité" seriály české produkce :( ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly