Hooya

První půle je vynikající, pomalu jsem nedýchal v očekávání věcí příštích..., jenže druhá půle film dokonale zazdila. Překombinované nic točící se pořád dokola, napětí první půle tatam. Neznám film, který by mě svým průběhem zklamal víc. ()

Amyi

Osudový dotyk bol moja teenegerska srdcovka a preto 4*.V skratke je to super film a nebudem sa venovať jeho plusmi. Keď som ho pozeral naposledy, všimol som si na ňom veľa absurdných okamihov.(SPOILER) Celá ta scéna ako malý Evan v suteréne hustil do fotrika-pedofila, aby sa prestal správať ku Kaylay ako prasa. Alebo rozhovor kripla-Evana s Kaylay, keď sa jej spýtal na Tommyho pobožnosť a ona mu hneď povedala, že to je odkedy zachránil tu pani a dieťa, akoby sa to stalo minuli týždeň, pritom to pre ňu muselo byt veľa rokov a to, aký je Tommy, by brala ako samozrejmosť a nenapadlo by ju, že Evan ho považuje za grázla. Vznikol nejeden pekný paradox, ktorý by som čakal vo Futurame alebo v Červenom trpaslikovy. Keď bol Evan v base a preniesol sa do školy, kde si zranil dlane, aby mu jeho spoluväzeň pomohol, zmenil by tým minulosť a tak by tie ruky mal zranene „odjakživa“ a väzeň by nevidel vzniknúť jazvy, len by si nepamätal, že ich niekedy nemal, tak ako to prebiehalo pri veľkých zmenách. Keď raz autori vytvoria „fyziku“ pre zmenu minulosti, nemali by si ich len tak v priebehu filmu meniť ako sa im zachce. ()

pepa3rd

Cestování časem je i přes divátskou přitažlivost a oblíbenost mezi filmaři, velmi komplikované téma. Málokdy se podaří sestavit scénář, který drží pohromadě a neodporuje našemu chápání, tedy alespoň do té míry, kterou jsme schopni akceptovat. V Osudovém doteku se daří tuhle hranici nepřekročit a všemu, co se zde odehrává bez problémů věříte. K tomu přičtěte hutnou atmosféru, napětí, skvělé herecké výkony a nepolevující strhující tempo. Zasloužených 80 %. Po zhlédnutí režisérského sestřihu jdu ještě výše, na 90 %. Ten konec mě dostal, ačkoliv nadále budu mít asi raději tu otevřenou verzi z kina. ()

Veverinho

Prvních 45 jsem byl v napětí, jak dlouho u žádného filmu. po telefonátu. že se Kayleigh zabila, ve mě uplně "hrklo". Po scéně kdy leží Evan v posteli s Kayleigh jsem tušil že film půjde do kytek, kvůli tomu že napětí vyprchá. To se stalo pouze na chvíli a pak přes z dlouhavou cestu kterou Evan, pro mě nepochopitelně, zvolí, mohlo dojít možná k trochu překvapivému konci. Především za Ashtona a povedený konec 4 hvězdy. ()

Yomega

Klasika žánru. Film téměř dokonalý ve všech ohledech. Bohužel v jednom velmi důležitém zdaleka dokonalý není. Hlavní představitel Ashton Kutcher dělá vše možné, jen ne hraje. Nevěřil jsem mu skoro nic. Nebýt tohoto a ke konci překombinovaného děje, jednalo by se o jasné maximální hodnocení. Takto bohužel „jen“ čtyři. ()

Macias

Po dalších shlédnutí kvalita klesá, ale poprvý jsem čuměl s otevřenou hubou. A ty Oasis na konci mě dostanou vždycky!! ()

Pekisan

Ako fanusik sci-fi som mal kedysi z filmu velku radost a ohodnotil som ho jasnou patkou. Po vcerajsku odoberam jednu hviezdu a to hlavne kvoli Kutcherovi, ktory sa pravidelne pocas filmu zabudal a nasadzoval ksicht ala Kelso. Ktokolvek co i len o malicek viac charizmaticky by z toho vyrobil prijemnu, casom mozno kultovu zalezitost, pretoze film o sebe je vlastne skvely. Skvely je aj alternativny koniec (director's cut), kedy sa nedostava ocakavany otravny americky happyend ale pekna prijemna uchylarna. ()

odmocnina

Film som prvýkrát videla približne pred rokom a neskutočne ma zaujal svojim nápadom. Teória o existencii paralelných vesmírov, kde každý funguje nezávisle na základe naších činov je zaujímavá a možno aj pravdivá. Prikláňam sa k myšlienke, že sami sme tvorcami svojho osudu. Opäť herecké výkony nesklamú a koniec vás opäť odrovná :) ()

Orina

Musím dát plný počet, protože téma cestování časem, kdy malé "poupravení" minulosti může vyvolat zásadní následky, mě prostě baví. Bohužel, dospělí hrdinové nedosahovali kvalit těch dětských - Kutcher je panák s čímsi v zadnici. Závěrečná scénky byla trochu zběsilá. A velká škoda, že Leoben neměl větší pole působnosti :-) I tak jsem se výborně bavila. ()

Kadas97

Po dlhej dobe konečne dobrý film o cestovaní v čase spolu s dôsledkami, ktoré prinášajú zmeny v minulosti. Nečakal som také doslova drsné zmeny v životoch okolo Evana. Príjemné prekvapenie, pretože som očakával niečo slabé a prostoduché určené pre divákov do 13 rokov. Možno keby sa vrátim v čase a pozriem si to o 5 rokov skorej bol by plný počet, ale takto len 8 z 10. ()

chrispe

Nevím proč, ale myslela jsem, že budu sledovat romantickej film. Hehe.. he. Díky naprosté nepřipravenosti mě ten film zasáhl trochu jako facka. A jako nepříjemný bonus pes v pytli (přepnuto na jinej program, takže to, co mu udělal, pro mě zůstává bezpečným tajemstvím). Celkový dojem dobrý, ale jestli mám chuť ještě někdy Osudový dotek zapnout? Ani náhodou. ()

mirecek

U většině sci-fi filmů o cestování v čase je v každém nějaká nesrovnalost která mi kazí si film użít, ale u Osudového doteku to bylo překvapivě jiné. Vše co bylo ve filmu bylo jak v mé fantazii a díky tomu jsem si dokazal užít film jak nejlépe jsem mohl. Osudový dotek mě vtáhl do svého děje a zato si u mě zadlouží ***** ()

MissSimm

Nejdříve se mi vůbec nechtělo se na film dívat, byly tam místama dost nechutné scény... Ale jinak to bylo čím dál tím lepší - jakmile se to rozjelo a já jsem se zorientovala v zápletce, nemohla jsem od televize odtrhnout oči a chtěla jsem vědět jak to dopadne. Musím říct, že já brečím snad u každého filmu, ale na konci tohoto filmu jsem brečela tak jako nikdy předtím u žádného filmu. Již známá zápletka s cestováním v čase, tentokrát ale originálně a velmi zajímavě zpracovaná, tak jako nikdy před tím. Trochu drsné, ke konci tragické a romantické. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz