Hodně roztomilý retráč, kterému nechybí působivá atmosféra, ani jistý estetický magnetismus (podobně je tomu i u starého Star Treku)... Kvalitu příběhu zajišťuje výborná předloha H. G. Wellse a celé to mnohem lépe funguje i bez velkolepého patosu a nacionální propagandy. Takže Válka světů rovná se katastrofické sci-fi o invazi z vesmíru, které s přehledem strčí do kapsy většinu současných velkoprodukcí na stejné téma. Triková stránka není všechno a ten "deus ex machina" závěr je příjemným prolomením stereotypu, který má současný divák zažitý. Je příjemné po všech těch nákladných agitkách vidět zase film, kdy svět bojuje jako jeden muž (krom Ostbloku, samozřejmě, ale co byste chtěli v 50. letech, že :o)) a nakonec není žádný spásonosný národ, který je nejchytřejší, nejvtipnější a nejsilnější...(19.3.2004)

Na tu dobu špička, na dnešní je to už trochu horší. 65%(8.12.2010)

Srovnání s Dnesm nezávislosti se asi nevyhnu. Ten by totiž mohl docela klidně být dnešním remakem Války světů. Zajímalo by mě, jak asi v roce 1953 reagovali na film diváci? Báli se? Bylo to vzrušující? Na tyto otázky si možná můžete odpovědět sami. Stačí se podívat na zmíněný Den nezávisloti a dostaví se velice příbuzný prožitek z Války světů v roce 1953. Alespoň si to myslím. Chtěl bych ještě ocenit vizuální efekty, které jsou dobově vynikající, skvěle atmosferickou režii Byrona Haskineho a výbornou napínavou hudbu. Stopáž filmu se mi zdá trochu rozpuruplná. Při svých 82 je děj příliš zbrklý. Dnes by Válka světů měla minimálně 140 minut.(5.5.2003)

Welcome to California! Prijeme prekvapenie. Aj ked herecky prejav ci efekty mozu niekomu pripadat prilis dobove (pre niekoho to vsak vobec nieje problem), po obsahovej stranke je film az prekvapivo vyspely a bez problemov sa vyrovna (ba mozno az predci) ktoremukolvek modernemu filmu. Viacvrstvovy pribeh neponuka len opis samotnej invazie, ale aj ukazku toho, ako sa dav moze spravat v podobnej situacii, a napriklad aj zaujimavy nabozensky motyv. Filmu nechyba skutocne nic a tak som mierne zarazeny pomerne nizkym hodnotenim, ktore tu na CSFD ma. Nedajte sa odradit! Kazdy milovnik sci-fi, ktory tento film este nevidel, by to mal ihned napravit. A tie krasne farby Technicoloru proste zboznujem :) (8.4/10)(28.9.2007)

• Houdini

NFR 2011, Oscar 1 : Speciální efekty + 2 nominace: Střih, Zvuk(8.3.2004)