Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kryšpín
  ****

  Toto je předchůdce filmu Mars útočí! od Tima Burtona, výborný si-fi kvost, který inspiroval Orsona Wellese k rádiové skáze. Ty efekty a ty mimozemštané jsou suprový. Nejlepší je závěr, když už nevíte co se ještě může stát.(3.4.2004)

 • Tosim
  ****

  Srovnání s Dnem nezávislosti se nevyhne asi nikdo a například triky by se měly samozřejmě hodnotit z pohledu doby, ve které vznikly. Proto dopadnou na výbornou. Z mého pohledu je film ze začátku hodně rychlý, od příletu až po začátek boje měl být děj více napínavý a pomalejší. No a komentáře z vesmíru a popisy bojů mi přišly mnohem více patetické, než celá řeč Billa Pullmana, takže za čtyři. Pointa se samozřejmě mohla ještě rozvést, ale ne všechno, co film popisuje, musíme vidět očima...(14.5.2003)

 • Campbell
  ***

  TAk jsem po dlouhý době konečně viděl tohle přelomové dílo a bohužel ve mě zůstalo trpké zklamání, což o to efekty jsou vynikající a bezchybné ale ta prvoplánovovst jako že všichni všechno vědí mě strašně štvala a ta naivita byla nepřekonatelná. Takže bohužel. Nicméně se na film celkem dobře kouká, takže 3*.(30.6.2012)

 • Dan9K
  **

  Triky vynikající (až tak, že jsem si občas nebyl jistý, jestli sleduji tu nejstarší verzi Války světů :-) ). To, že se snaží snímek pojmout celou problematiku globálně, je také velice sympatické. Díky tomu ale působí trochu chaoticky a nefilmově. Nejvíc mi ale nesedí na příběhu Války světů její rychlé rozřešení, alespoň v té filmové verzi, kdy se celý problém vyřeší v úplně posledních vteřinách tak strašně nahonem a dost hloupě (ale holt Wells to tak napsal). Rovněž ta obrovská akcentace náboženství v závěru mě strašně zklamala, jinak by to bylo za víc.(6.12.2008)

 • Rob Roy
  ***

  Den Nezávislosti v podstatě vykrádá tenhle film. Moc jsem od toho nečekal, ale není to špatné (samozřejmě na padesátá léta). Efekty jsou ucházející, ale ty pětiminutové záběry jak mimozemské lodě střílí, mohli zkrátit. Dost mě taky zaujala hudba, která se mi zdála překvapivě kvalitní.(5.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace