Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Beckett51
  ***

  Na tu dobu špička, na dnešní je to už trochu horší. 65%(8.12.2010)

 • Marigold
  ***

  Hodně roztomilý retráč, kterému nechybí působivá atmosféra, ani jistý estetický magnetismus (podobně je tomu i u starého Star Treku)... Kvalitu příběhu zajišťuje výborná předloha H. G. Wellse a celé to mnohem lépe funguje i bez velkolepého patosu a nacionální propagandy. Takže Válka světů rovná se katastrofické sci-fi o invazi z vesmíru, které s přehledem strčí do kapsy většinu současných velkoprodukcí na stejné téma. Triková stránka není všechno a ten "deus ex machina" závěr je příjemným prolomením stereotypu, který má současný divák zažitý. Je příjemné po všech těch nákladných agitkách vidět zase film, kdy svět bojuje jako jeden muž (krom Ostbloku, samozřejmě, ale co byste chtěli v 50. letech, že :o)) a nakonec není žádný spásonosný národ, který je nejchytřejší, nejvtipnější a nejsilnější...(19.3.2004)

 • Tosim
  ****

  Srovnání s Dnem nezávislosti se nevyhne asi nikdo a například triky by se měly samozřejmě hodnotit z pohledu doby, ve které vznikly. Proto dopadnou na výbornou. Z mého pohledu je film ze začátku hodně rychlý, od příletu až po začátek boje měl být děj více napínavý a pomalejší. No a komentáře z vesmíru a popisy bojů mi přišly mnohem více patetické, než celá řeč Billa Pullmana, takže za čtyři. Pointa se samozřejmě mohla ještě rozvést, ale ne všechno, co film popisuje, musíme vidět očima...(14.5.2003)

 • kitano
  ****

  Welcome to California! Prijeme prekvapenie. Aj ked herecky prejav ci efekty mozu niekomu pripadat prilis dobove (pre niekoho to vsak vobec nieje problem), po obsahovej stranke je film az prekvapivo vyspely a bez problemov sa vyrovna (ba mozno az predci) ktoremukolvek modernemu filmu. Viacvrstvovy pribeh neponuka len opis samotnej invazie, ale aj ukazku toho, ako sa dav moze spravat v podobnej situacii, a napriklad aj zaujimavy nabozensky motyv. Filmu nechyba skutocne nic a tak som mierne zarazeny pomerne nizkym hodnotenim, ktore tu na CSFD ma. Nedajte sa odradit! Kazdy milovnik sci-fi, ktory tento film este nevidel, by to mal ihned napravit. A tie krasne farby Technicoloru proste zboznujem :) (8.4/10)(28.9.2007)

 • EdaS
  ****

  I po těch letech překvapivě hodně působivé.(4.5.2003)

 • - Z celkového rozpočtu 2 milionů amerických dolarů bylo celých 1,4 milionu vynaloženo na speciální efekty. (Hans.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace