joudas

Pořádný kvalitativní sešup dolů. V podstatě všechno, co dělalo první díl dobrým filmem, je pryč, nevyužito, nepochopeno nebo nafouknuto do takových rozměrů, že je veškeré kouzlo fuč. Kde je ponurá atmosféra Detroitu a proč je tam místo toho jasná obloha, slunce a děti hrající si u hydrantu? Kde je nějaká ikonická hudba? Proč se Robocop hýbe a mluví hůř než v jedničce? To dostal spolu s novým duhovým lakem nějaký downgrade? V jedničce byly reklamy a zprávy? Uděláme je ještě absurdnější! V jedničce bylo pár povedených hlášek? Ve dvojce jich musí být víc! V jedničce byly povedené triky a pár stop-motion triků, které za moc nestáli? Uděláme třetinu filmu ve stop-motionu! Potřebujeme nějakého záporáka? Vezmeme dvanáctiletého kluka, který bude fuckovat a střílet! To bude šokovat! I přesto, že se tam mlátí Robocop s jiným, větším, drogově závislým Robocopem, který má k ruce připevněn rotační kulomet, mě to moc nebavilo. Zkrátka jakoby chtěli udělat všechno lepší a větší, ale tlačili příliš na pilu a stal se pravý opak. ()

Petrus1

No, prostě klasicky upadající pokračování. On si totiž někdo myslí, že když přidá víc výbuchů a mrtvol a postaví proti hlavnímu hrdinovi záporáka většího kalibru, bude to lepší než jednička. Jenže to by k tomu muselo přibýt ještě o něco víc - třeba lepší efekty a hlavně lepší příběh, protože tohle bylo fakt o ničem. To, že celý město ovládá zločin a drogové podsvětí, bych ještě pochopila, ale že to vede nějakej rozmazlenej malej parchant se skládacím modrým samopalem, kterýho každej poslouchá, mi připadá silně nepravděpodobný. Z RoboCopa číslo jedna udělají výchovnýho poradce, kterej nestřílí zločince, nechá si nadávat od děcek, vede protikuřáckou kampaň, šetří vodou,... ale protože ho to pěkně sere, prostě se přeprogramuje zpátky tím, že se vyzkratuje. A RoboCop číslo dva by potřeboval odvykací léčbu v Bohnicích, protože jsou jeho mozek, mícha a oči závislí na fetu. Ach jo. Takže vlastně co zbylo dobrého? Pár akčních scén a robo-oblec. Ale to už tu jednou bylo. Nějak jsem to do konce sice vydržela ale pak šla otrávená spát. Jímá mě hrůza, co mě čeká za týden ve trojce... tak nevím, jestli se na ni nevykašlu předem... ()

zdeny99

Jednička byla excelentní akční sci-fi. Tohle je jen ubohá dvojka s pitomým nezáživným dějem, na které je zajímavá jen postava samotného RoboCopa. [5030. hodnocení, 222. komentář, 57%] ()

*Colorado

Pamatoval jsem si to jako hodně dobrý druhý díl, ale bohužel dnes se na to dívám přeci jen trochu jinak. Hodně mi vadily efekty, hlavně "RoboCaine" je příšerný. Zápletka a vše okolo by nebylo až tak hrozný, druhý díl k filmu, který byl béčkem už v prvním podání, přesto celkově dost zaostává. Škoda. Sympatie k tomuto hrdinovi však postačí na pěkné tři hvězdičky. PS: jsem velice zvědav jak bude vypadat adaptace RoboCopa v podání Darrena Aronofského.. :) ()

Hapretor

Lituju pana Verhoevena. Toto zneuctilo "památku" jeho prvního Robocopa! Lituju tvůrce tohoto "pokračování" - jsou trapní a neschopní. Lituju P. Wellera, že se k tomu propůjčil. Lituju sebe, že jsem na to koukal. ()

fr3ak

Nevím, mě se dvojka vždycky moc líbila. Sice na první díl nemá ani omylem, ale co na tom sejde. Některé záběry člověk už nikdy nedostane z hlavy (např. naloženej mozek s očima, který se dívají na doktora, co drží hlavu, ze který byl vyoperovanej - pokaždé, když tu scénu vidím, tak mám nemalý záchvaty smíchu :D). Dvojka prostě spíše funguje v jistýh částech, celek už tak jednoznačný není. Ale ta nostalgie... PS: Jeden z těch filmů u kterých podle komentářů poznáte, kdo měl tu čest s tím katastrofálním dabingem. Ještě že už ho mám doma na Blu-ray. "Jdi jebat ledničku ty čuráku!" :D ()

helloween93

Na druhý díl je to vcelku koukatelné, záporák se nemůže Boddickerovi z jedničky vůbec rovnat a nezachrání to ani ten malej kluk. Opět jsou zde povedené tv spoty jako v prvním díle, ale jinak je příběh horší než v jedničce. Když pominu efekty, tak to finále je fakt hodně natahované a závěr je dost volný. Váhám mezi dvěma a třema hvězdami, ale je to z přelomu 80/90.let, takže za 3. ()

Ombak▼Penari

Klasické pokračování, které postrádá hloubku či nápaditost prvního dílu a kola příběhu zdaleka nezapadají pak dobře jako v jedničce, ale stále je to celkem slušná podívaná, kterou si v klidu může vpálit každý, komu se jednička líbila a potřebuje další chod. Jen ty malý děti mě poněkud lezly na nervy. Ale dalo se. ()

MickeyStuma

Druhý filmový příběh o společnosti OCP a kybernetickém organismu v řadách policie nazvaném jako Robocop už nedosahuje věhlasu prvního snímku, který vyniká převážně ve svém pojetí brutálního násilí a temného humoru. Paul Verhoeven nasadil laťku hodně vysoko a tak následovníci mají hodně co dělat, aby alespoň této výše dosáhli. No, a tímto snímkem se to nepodařilo. Příběh zasazen více do budoucnosti s více high-tech hračičkami, ale v podstatě se tu opakuje totéž. O akci tu samozřejmě nouze není, ale už tomu chybí ten správný vizuál. I tempo je krapet pomalejší a děj rozvláčnější. Zůstal z toho tak obyčejný devadesátkový akční film, jakých vzniklo spousta. A to je na Robocopa hodně velká škoda. ()

panvasik

Už teď mi je jasné, že k tomu filmu, mám komplikovaný vztah a věřím, že budu časem, víc na ten film nadávat. Nechápejte mě špatně, ten film je prakticky totožný jedničce, ale mám v hlavě nějaký "blok", který mi prostě říká NE. Nevím proč to tak je ale něco mi na tom filmu vadí, jinak to je klasická a dobrá sci-fi akčňárna.. 6/10 ()

GOREGASM

Druhý díl, který neurazí, ale Verhoevenovu zpracování nesahá ani po kotníky. Robocopova story přeleštila osudově tragický feeling na béčkově naivní šaškárnu, ve které sice akční scény a práce maskéru drží Robocopa těsně ve vodách akceptovatelných, ale krutě béčkových. Dětský záporák a obecně ze řetězu utržení fakani tomu taky neprospívají, a přestože se Tom Noonan snaží být plecháčovi akurátním konkurentem, tak  na víc než dvě hvězdy mně nepřesvědčí. 49 % ()

Pořez

Tvůrci hodně ubrali z jedničky (jak už to bývá), ale navzdory všem záporům dávám ještě za 2*. Škoda, že Robocopův boj o přiznání/nucené zapírání vlastní identity nebylo dotaženo dál. Zajímavý námět... ()

Stíba

Slaboduché jednotvárné střílečky, poblázněný Robocop, dvanáctiletý spratek jako šéf drogového kartelu a mnoho dalšího. Kershner je vcelku masochista, tohle pokračování dělá spíše ostudu. ()

Professor Zoom

Takže hneď môžem povedať že na 1.diel to nemá. Avšak je to stále náš dobrý RoboCop, ktorého mám stále tak veľmi rád + samozrejme nejake tie vtipné momenty nechýbali. 54% - 3* ()

Jakubik

Většinou chápu pokračování úspěšných jedniček a koukám na ně s velkým nadhledem. Ať jsem dělal, co jsem dělal tak u Robocopa by to chtělo ještě větší nadhled. Film je sice akční, ale je taky těžce nezábavný a nenapínaví. Celkově je to v hodně ohledech podobné jedničce ale spíš jen díky hercům a podobnému vizuálu. Jinak je to hrozná ptákovina a ten konec s něčím co se jmenuje Robocop 2? No radši nebudu komentovat… ()