Torako.chan

Pár dobrejch hlášek, ale jinak marnost nad marnost. Hlavně ten malé spratek, ten by vyloženě zasloužil pětadvacet na prdel a zaracha aspoň na rok. ()

wosho

Na originál to nemá ani náhodou,ale jako malej byla toto moje nejobehranější pirátská kazeta.Hold nostalgie ()

Holina

Robocop je Robocop a je jen jeden, ale dvojka není přece tak špatná jak se o ní říká. Atmosféra zůstala patřičně hutná a že to je drobet přitaženo za vlasy? No a? ()

Hanys_

Jestliže už jednička si ze sebe tak trochu utahovala a chvilkama vypadala jako parodie na sebe sama, o dvojce to potom platí dvojnásobně (která mimichodem v hodně scénách první díl cituje), protože šéfem gangu je tady 12-ti letý klučina a hlavní záporák je robot závislý na drogách...Ale i přes to větší množství hlášek a výbuchů to na jedničku nemá. Navíc i ten zub času se podepsal právě na tomhle dílu více než na Verhoevenově starším bratříčkovi.. 4.5/10 ()

Ebon

Klasická dvojka z devádesátek, všechno větší a nafouknutější neznamená lepší.. A závěr o plechovým kuřeti s absťákem... ()

Corpsegrinder

V moment kdy Robocopa přeprogramujou se z filmu stává to nejzábavnější béčko svojí doby. DNES JE OPRAVDU KRÁSNÝ MĚSÍC vždyť je ještě den TO JE ZAJÍMAVÝ POSTŘEH ()

Hanes88

Jedničku jsem neviděl, ale zhruba jsem věděl o co zde jde. Každopádně film mě vůbec nijak nenadchnul a byl to hodně velký propadák. Znovu se na to rozhodně nepodívám. ()

Paldiny

V Detroite sa rozpútalo peklo, rabovanie, drogy, násilie a štrajkujúca polícia. Štedrejší rozpočet dovolí viac pohľadov do ulíc, viac akcie a dlhšiu minutáž, ktorá však v strede zadrhne a miesto rozvinutia predchádzajúcich udalostí, otvára ďalšie príbehové línie, čo pôsobí dojmom nerozhodnosti pri výbere scenára. Film naďalej pedantne dodržiava satirický podtón, kde najmä pri morálne naprogramovanom Robocopovi dôjde takmer k parodovaniu. Snímka je stále dosť krvavá, dokonca si trúfne na jednu lahôdkovú operáciu. Celkom prekvapí vysoká miera nekorektnosti, kde napríklad detské osadenstvo patrí k hlavným záporákom a žiadny happyend s ich osudom očakávať netreba, bez dlhších predslovov tu umierajú aj ženy. Druhý diel sa s prvým môže rovnať max po trikovej stránke, čo zas taký kompliment nie je. Predsa len už starne psími rokmi. ()

Milodar

Po originálním prvním díle tahle hrůza... aneb čím větší robot, tím větší kokotina. Přetrpět a hurá na třetí díl, který je (věřte mi) mnohem lepší než tahle tragédie. ()

TERRORDROME

Kedysi som to pozeral dokola na véháeske a po rokoch tomu neváham napáliť plné hodnotenie, pretože druhý Robocop obsahuje všetko to čo na mňa funguje. Nonstop násilie, krv, čierny humor, absurdity všetkého druhu a ešte raz násilie. Tvorcovia vzali úspešné prvky z jednotky, patrične ich nafúkli a tlačia na pílu až to iskrí. Hneď od prvých minút je to chaos plný šialených feťákov, policajti štrajkujú a poriadok tak zaisťuje ten jediný ktorý dlabe na plat - Robocop. A že sa naozaj snaží, čo potvrdzuje množstvo mŕtvol váľajúcich sa všade kde sa objaví. Až ho jedného dňa roztrhne a "dobráci"z OCP ( "starý pán" sa zmenil na porianu sviňu ) ho v rámci svojich diabolských plánov preprogramujú na úplného vola čo trepe nezmysly, recituje práva mŕtvolám, strieľa po fajčiaroch a rozdáva rady deťom. "Kto šetrí má, za tri. Pojeb chladničku ty kokot!" Pár voltov z transformátora ho ale napokon "vylieči" a kopec z mŕtvol ešte porastie. V poslednej tretine potom príde na scénu RoboCaine, monštrózny, na drogách závyslý robot a rozpúta poriadny masaker svojim rotačným guľometom. Kdekto by dnes mohol opľuť tú klasickú stop-motion animáciu, ale podľa mňa to vyzerá super a pôsobí správne perverzne. Na to sa všetky digitálne kundoviny sveta nechytajú. Obsahovo je Robocop 2 taký guláš čo sa pokúša spájať všeličo možné a tvorcovia tak úplne nevedia čo vlastne robia, ale napriek tomu sa im to darí. Nechýbajú vymleté reklamy, prezentácia neúspešných cyborgov páchajúcich samovraždy, fuckujúci chlapec ako šéf mafie, Elvisova kostra v sklenenej rakve a Robocop vrhajúci sa na motorke oproti pancierovému vozu. Maximálne chuťovková chujovina. ()

willis

Asi desetiletý výrostek na Robocopa: "Di jebat ledničku, čuráku" .....Tahle geniální (a geniálně nadabovaná) hláška je trochu málo na skoro dvě hodiny. Jinak ovšem je dabing z Bontonu příšerný, Robocop mluví divně a divně se i pohybuje( za to Bonton asi nemůže), jako by mu od prvního dílu změnili připojení servokyčlí. Scénář zase tak špatný není (typický béčko), ale na to že ho napsal komiksový polobůh Frank Miller je to docela slabota a provedení je strašný. (10.12.2004) ()

Eldoth

Robocop už se neměl dočkat pokračování ...a bohužel pro něj, nezbývá než dát podprůměrné hodnocení !!! ()

Gulde

Pravda, není to už jako jednička, ale vždy se mi strašně líbil finální souboj s RoboCainem, který jsem jako malý neuvěřitelně hltal, a i dnes po letech se mi stále líbí. Edit 15.7. 2018: Po 10 letech ještě poupravím zdejší komentář. Myslím, že obecně je dvojka Robocopa hodně podceňovaná, ale já si stojím za tím, že jde o dost důstojného nástupce prvního dílu. Pravda, první půlka je taková rozvláčnější, ale jakmile se na scéně objeví RoboCain, je to prostě pecka. Dle mého je Robocain designově snad nejpovedenější a nejpromakanější filmové "monstrum" vůbec. Jinak jde dvojka stále ve šlépějích jedničky co se "střeštěného" pojetí Detroitu a OCP týče, a to je dobře. Ale jak už tu někdo trefně zmínil, nepřináší jinak dvojka prakticky žádné vlastní inovace a nápady, což je snad jediná výrazná moje výtka vůči tomuto jinak skvělému filmu. ()

RomeroIsGod

Na jedničku to samozřejmě nemá, ale pořád je to sympaticky špinavý sci-fi s dětským bossem a spostou nafetovanejch magorů. RC dostává zabrat, trousí vtipný hlášky a nakonec těm šmejdům dá co proto. 70% ()

joudas

Pořádný kvalitativní sešup dolů. V podstatě všechno, co dělalo první díl dobrým filmem, je pryč, nevyužito, nepochopeno nebo nafouknuto do takových rozměrů, že je veškeré kouzlo fuč. Kde je ponurá atmosféra Detroitu a proč je tam místo toho jasná obloha, slunce a děti hrající si u hydrantu? Kde je nějaká ikonická hudba? Proč se Robocop hýbe a mluví hůř než v jedničce? To dostal spolu s novým duhovým lakem nějaký downgrade? V jedničce byly reklamy a zprávy? Uděláme je ještě absurdnější! V jedničce bylo pár povedených hlášek? Ve dvojce jich musí být víc! V jedničce byly povedené triky a pár stop-motion triků, které za moc nestáli? Uděláme třetinu filmu ve stop-motionu! Potřebujeme nějakého záporáka? Vezmeme dvanáctiletého kluka, který bude fuckovat a střílet! To bude šokovat! I přesto, že se tam mlátí Robocop s jiným, větším, drogově závislým Robocopem, který má k ruce připevněn rotační kulomet, mě to moc nebavilo. Zkrátka jakoby chtěli udělat všechno lepší a větší, ale tlačili příliš na pilu a stal se pravý opak. ()