Létajícím talířem, který na sebe bere podobu pivního soudku nebo kontejneru na odpadky, přistanou na planetě Zemi dva svérázní mimozemšťané A (M. Lasica) a B (J. Satinský). Cílem jejich mezigalaktické mise je poslat na rodnou planetu zprávu o stavu pozemské civilizace. Jako pokusný objekt jim poslouží bezvýznamný, průměrný vědec dr. Jánský (J. Menzel). Oba mimozemšťané mu svými dobrými úmysly způsobí řadu problémů, mimo jiné od něj odeženou nadějnou milenku Jiřinku (N. Konvalinková), znemožní mu odevzdat zprávu pro šéfa a vyhodí mu byt do vzduchu. Zatímco dr. Jánský je na pokraji nervového zhroucení a hledá odpočinek v lesní rezervaci, mimozemšťané posílají domů svá hlášení a vyrážejí do ulic poznávat výdobytky moderní společnosti… (Česká televize)

GIK

Může být odeslán pozdrav z něčeho, co neexistuje? Tento film ukazuje, že to lze a navrchu přidává porci originální zábavy. Rozjařený Milda pokračuje v útoku na divákovu bránici tvrzením, že žijeme na zrnku kosmického prachu. Každý se může kolem sebe rozhlédnout a popřemýšlet, zda je tomu skutečně tak. ()

Schlierkamp

Československá komedie popisující setkání dvou meziplanetárních cestovatelů s naší civilizací. V hlavních rolích mimozemšťanů, kteří mají za úkol zjistit, jakým způsobem se na Zemi žije a jak je zařízen chod společnosti a o těchto zjištěních posílat vzkazy do svého domova, se objevili známí slovenští humoristé M. Lasica a J. Satinský. Jako základnu svého dočasného pobytu na Zemi si vybrali byt doktora Jánského (J. Menzel), který se za přítomnosti neobvyklých hostů dostal na pokraj psychického zhroucení, obzvláště když mu mezigalaktičtí návštěvníci totálně zničil byt a několikrát přerušili milostnou chvilku s jeho kolegyní, překvapivě půvabnou N. Konvalinkovou. Ve snímku O. Lipského se vyskytuje značné množství komických situací vyplývající z neznalosti pozemských zvyklostí a také obsazením řady zábavných postav. Vrchol snímku představuje debata na vědeckém sympoziu, kam se oba mimozemští návštěvníci infiltrují a kde se objeví mnoho známých hereckých tváří (M. Kopecký, J. Kodet, L. Kopřiva, V. Hlavatý). Velmi mě zde pobavil i Z. Svěrák, který se ve filmu ukázal na pár vteřin, aby se zeptal, zda přítomní nevědí, kde je profesor Cimrman. Z řady herců ve vedlejších rolích můžeme jmenovat Jánského souseda L. Sobotu, vedoucího prodejny J. Hálka, divoké závoznice J. Břežkovou a J. Kretschmerovou, průvodce v přírodní rezervaci J. Lábuse, ředitele výzkumného ústavu K. Augustu či mistra V. Hrabánka. Snímek také poukazuje na znečištění životního prostředí a varuje před příliš kvapnou modernizací společnosti, což se nejvíce projevilo v kousku přírody, který zatím nebyl dotčen výstavbou sídliště a i tam se objevují umělé vymoženosti moderní doby. Vzhledem z slavným snímkům geniálního O. Lipského můžeme řadit tento film, jenž se vyznačuje výrazným ekologickým přesahem, spíše k autorovým průměrnějším počinům, avšak přesto se domnívám, že díky vysoké míře zábavnosti ho můžu ohodnotit čtyřmi hvězdami. ()

VerteX

Tak jsem se zase jednou od srce zasmál, přestože jsem film viděl asi popáté. Hlášky jako "Promiňte, nemáte pro nás nějakou zatracenou, zkurvenou práci," jsou prostš klenotem. Skvělá kombinace Satinský, Lasica, Menzel a Sobota je jistotou :-) ()

Zevon

Jeden ze slabých výtvorů pana Lipského. Humor společenské satiry pod komunistickým cenzurním pantoflem je nucený a vyčichlý a nebyl aktuální ani ve své době. Film jsem viděl nedávno opět a působil na mne, jak Klausovy přednášky na téma neexistujícího globálního oteplování. ()

BigBang

Lehká komedie s lehkým moralizováním. Ale s plynoucími lety se mi líbí spíše pořád víc; nejen kreslené psáže p. Jiránka. Dávám hvězdu navíc za prostě příjemné pokoukání na komedii a za scény dvojice L+S, které parrně vzdávají hold dvojici V+W, zejména scéna s lopatou a krumpáčem. ()

Inozuka

Srdečný pozdrav hrozně zestárnul. Míval jsem tenhle film rád, ale dnes se mi zdál dost mimo a nedotažený. Hlavní trojka Lasica-Satinský-Menzel je samozřejmě pořád skvělá a jejich gagy i poselství ufonů do centrály stojí pořád za zasmání, ale celkově jsou zasazené do takového nemastného neslaného rámce. Navíc se ve filmu objevují dost rušivé pasáže, které dost nabourávají jeho plynulost - scéna s automaty na jídlo, ankety na ulici. ()

Nocturno culto

Lasicu se Satinským jsem nikdy moc nesledoval ale tady jim to sedlo a já se pobavil. Vtipné byly postavy v epizodních rolích, např. Srstka, Lábus, Kodet a hlavně Hrabánek jako předák party dělníků na sídlišti. ()

Fediak22

Najlepšou vecou na tomto filme sú dvaja slovenský velikáni, L+S Ale to na perfektnú komédiu naneštastie nestačí, najväčším nedostatkom tohto filmu je spojenie vtipných mini epizód do jedného diela, ak by išlo o seriál tak by som ho dosť pravdepodobne dal do mojej top 10, ak by boly pridané dalšie scénky. Koniec bol super, kameo nečakané ale trochu nasilu. Kopecký bol ako vždy super a Menzel pekne sadol do tejto vtipnej trojky, škoda že už tu s nami ani jeden z nich nieje. Silných 8/10 ()

Hannibal1913

Já su v šoku, že to komunisti v roce 82 povolili... Legendární hláška "Dobrý den, neměl byste pro nás nějakou zatracenou, zkurvenou práci?". ()

PaRi

Scénář komunisti z Barrandova ořezali jak jen to šlo, ale skvělý Lasica se Satinským film skvěle táhli. V té době měli zákaz jak pro práci ve filmu tak v televizi, ale režisér Lipský si je prosadil. Věděl co dělá a vyplatilo se. 3+ ()

GianniP

Velice dobrá a hodně nedoceněná československá komedie. Ideální pro chvíle odpočinku. A zapasovali tam i Cimrmana! ()

Jaromír

Komedie to není, co to tedy je? Varování o tom, kam lidstvo směřuje šlo natočit určitě jinak a srandovněji. I když věřím, že za komunismu (kdy šlo jít i za pouhý náznak do kriminálu) muselo jít o odvážný kousek. Křišťálová studánka byla ale perfektní :), to je pravda :) Za studánku, scénu v samoobsluze a celkové poselství dávám dva body. Jako celek, se mi ale film nelíbil. ()

pekas

Nechápu, proč některým tento film nesedl. Myslím, že hodnotili jen tak po paměti a ne po opětovném podívání po letech. Já si taky nejdřív říkal, že to zase taková bomba nebyla, ale pouze než jsem díky "novinové edici" film opět shlédnul. A říkám, že to je rovnocený kus dalším, starším, povedeným českým komediím. Jasná "pětka". Tedy hvězd, když je to Sci-Fi. ()

Suomi

Nebylo to zas tak špatný,ale některé forky byly dost trapný.beru že o efekty tu nejde,ale popelnice jako vesmírná loď-no je to komedie ()

Bigfuckman

Parádní česká komedie se slovenskými herci v hlavních rolích. Skvěle jsem se bavil. Nebylo snad 5 minut abych se srdečně nezasmál. Komediálními scénkami se to jen hemží např. automaty na jídlo, návštěva samoubsluhy, návštěva rezervace. A těch hlášek typu : Neměl byste pro nás nějakou zatracenou zkurvenou práci? - Tady na tom zrnku kosmickýho prachu čepují znamenité pivo,. Poďte. - Jsem křišťálová studánka, napíte se prosím. - Jak byste reagoval na návštěvu mimozemské civilizace? Kopnul bych je do prdele. - Práce je na planetě zemi smyslem života. Prostě stará česká klasika. Hodnotím 91%. ()

Zemřel Milan Lasica

Zemřel Milan Lasica