Predátor

• Československo

Predátor

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller / Horor

USA, 1987, 107 min

Herci, hlášky, džungle, soundtrack, Predátor a Arnold dělají z tohohle filmu jeden z nejlepších akčňáků. I po třicátém zhlédnutí film neztratil ani špetku svého kouzla a řadí se mezi nesmrtelné, které mohu vidět stále a stále dokola. Výborný původní dabing a tak tuhle kultovku hodnotím nekompromisně 5 hvězdičky...(20.2.2006)

Scénář: Jim Thomas, John Thomas .. Dnes, takřka po devatenácti letech, se jedná už o nezapomenutelnou vzpomínku na opravdové kultovní akční sci-fi pirátských videokazet. John McTierman se blýskl skvělou režií, kde výborné akční sekvence doplnil též výbornou hutnou a zelenou atmosférou. Výborná podívaná - začíná to pozvolna jako tajná vojenská záchranná výprava a končí jako drsný masakr, když se do cesty elitnímu armádnímu komandu postaví mimozemský a doslova profesionální lovec.(11.5.2005)

I když tvůrce trošičku podezřívám, že využili námět filmu k pouhé bohapusté řezničnině, docela se mi to líbilo. A to prosím nesnáším Schwarzeneggera a celý ten styl, který reprezentuje. Chvílemi rutinní, ničím výjmečná režie. Cením si spíše masek a postupně budovaného napětí. Neutuchajícího. To je asi to nejcennější...(20.9.2004)

Po letech, kdy jsem si film znovu pustil, musím jednu hvězdičku slevit. Přeci jen, to co prošlo ve filmu v 80. letech už dnes může být k pousmání. Ale stejně je to naprostá klasika.(11.2.2008)

Jeden z najlepších akčných filmov všetkých čias. To hovorí asi za všetko. Ďalšie slová sú zbytočné. KULT(1.4.2011)

• - Kromě filmu existuje také stejnojmenná kniha, která děj více rozvíjí. Na jejím konci major Dutch přežívá sebedestrukční výbuch predátora a je následně hospitalizován v nemocnici s diagnózou nemoci z ozáření. Odtamtud uteče a následně o něm již nikdo nemá další zprávy. (Danny F.)

• - Závěrečný souboj se odehrává v noci. Ve chvíli, kdy na scénu přichází a skáče po stromech i Predátor (Kevin Peter Hall), je však na pozadí vidět celkem jasný bílý den. (rakovnik)

• - Z natáčení se dochovala se vzácná fotografie, na niž stojí představitel predátora Kevin Hall s Arnoldem Schwarzeneggerem, který mu sahá sotva po ramena. (Roobs)