Predátor

• Československo

Predátor

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller / Horor

USA, 1987, 107 min

Arnold Schwarzenegger ve své druhé nejvýznamnější roli. Opět zde předvádí akční výkon, stejně jako všichni okolo tohoto snímku, který si zaslouží potlesk. Predátor je atmosférou i akcí nabitý snímek, který ve své době neměl konkurenci a i po letech působí velmi svěže a kvalitně. Od tohoto okamžiku byl Predátor považován za druhou bestii vedle Vetřelce, která dokáže vládnout filmovému světu a právem.(19.6.2004)

Naprosto ultimatni rezba, jeden z McTiernanovo a Arnoldovo nejzasadnejsich filmu. Tady fakt neni potreba nic dodavat, paradni atmosfera, skvela akce v tabore a zaverecnej duel, paradni banda zoldaku, Arnold v nejlepsi forme a skvele udelanej Predator, proste masakr.(9.8.2008)

Predátor - mimozemský dredař s neobvyklým šatníkem a vášnivý lovec se smyslem pro fair play. Takže docela sympaťák, bohužel měl tu smůlu, že si pro svoje honácké rejdy zvolil zrovna tu džungli, v níž ve stejný čas operoval Terminátor se svojí ultra drsnou jednotkou. Tu se mu sice ještě podařilo zlikvidovat, a to hlavně za přispění chameleonské kamufláže, ale byl to právě Arnold Černýnegr, který mu nedal svou lebku zadarmo. Ten nakonec upustil od armádního výcviku a osvojil si techniku pravěkých lovců, s níž se mimozemskému nimrodovi stal vyrovnaným soupeřem. Závěrečný souboj tak připomněl souboj titánů. Stromy, šutry, bahno a samozřejmě pěstní férovka, po níž se plazil i slavný Conan, z dvojice se však ukázal jako ten vychcanější. Sranda tím ale úplně neskončila. Predátorův brácha se totiž pár let poté vrátil, aby se za něj pomstil dalšímu černému negrovi, tentokrát seržantovi Murtaughovi.(31.3.2016)

Výborná akční scifárna, ve které Arnold ukazuje, že je schopen se utkat "na férovku" opravdu s kýmkoliv. Hustá atmosféra v džungli se skoro přenáší i na diváky, aspoň já jsem úplně cítil ten dusný a vlhký vzduch a tu neustálou přítomnost "něčeho", co se skrývá mezi stromy...(5.4.2003)

Po letech, kdy jsem si film znovu pustil, musím jednu hvězdičku slevit. Přeci jen, to co prošlo ve filmu v 80. letech už dnes může být k pousmání. Ale stejně je to naprostá klasika.(11.2.2008)