Predátor

• Československo

Predátor

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller / Horor

USA, 1987, 107 min

Neviem, či ešte vôbec niekedy vo filme sa nájde väčší zhluk svalovej hmoty ako mal bývalý sedemnásobný Mr.Olympia! Bolo to treba využiť a to on urobil za pomoci rolí, ktoré mu boli ušité priamo na mieru. Predátor je opäť jedna z jeho klasík plných zábavy a akčnej explózie. Navyše na predýchanie ozaj hustej atmosféry som musel film párkrát aj stopnúť a byt párkrát vyvetrať! 100%.(18.5.2006)

Jeden z tech lepsich Arnoldovych filmu. I s odtupem nekolika let nadprumernejsi akcni rezba.(3.8.2002)

Najde se vůbec někdo, kdo neviděl dobrodružství odredovaného vesmírného nimroda s červeným zaměřovacím paprskem, laserem a fetišem na lidské lebky méně než dvacetkrát? Nebo nějaká guma, které by se nelíbilo? Jednoduchý scénář bří Thomasů (PREDÁTOR 2, BOEING 747 V OHROŽENÍ) s úspornými dialogy, McTiernanova nabušená režie kladoucí důraz na dusnou atmosféru, exotická výprava a skvělá kamera, která ji maximálně prodává, fantastická Silvestriho hudba a k tomu pár správných chlapů (včetně dvou budoucích pánů guvernérů a jednoho scenáristy akčních filmů). A lekce zásadního významu, kterou ale naši učitelé na základce jaksi přeskočili a sice, že když to krvácí, můžeme to zabít.(22.2.2007)

Klasický akční film 90 let minulého století. Svalnatý Arnold Schwarzenegger vyplivávající jednu cool hlášku za druhou putuje s neohroženou jednotkou džunglí, aby narazil na tajemného lovce z vesmíru. Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. [TOP 19/15 84%](17.10.2005)

Akčňí klasika. Tak krásně přímočaré.(7.4.2004)

• - Bill Duke a Arnold Schwarzenegger si společně zahráli již ve snímku Komando (1985). (Rominator)

• - Jeden ze zvuků, které jsou slyšet při predátorově termovizi, je prásknutí bičem. (Langy10)

• - Po útěku před Predátorem Dutch (Arnold Schwarzenegger) vylézá z vody a vyčerpaný pokládá levou část obličeje do bahna. Vzápětí do vody skáče Predátor, Dutch se na něj otáčí, avšak onu část obličeje od bahna nemá, kdežto po doplazení se ke kořenům znovu ano. (Armin82)