xenopus

Když jsme na Babím létu byli v kině se školou, to bylo ještě na střední, moc se mi film nelíbil, neboť mi připadal hrozně depresivní - zpodobnění stáří ve své naturální podobě - senilita, nemoci, chození na hřbitov, šetření si na pohřeb, úmrtí v okolí... Nevím, co se mi stalo, ale o deset let později vidím úplně jiný film - plný radosti ze života a touhy užít si ho dokud to jde. No, změnil jsem se já, nikoliv film. Brodský se Zázvorkovou jsou vynikající filmová manželská dvojice a jako herci naprosto výjimeční. I ostatní - zejména Zindulka, Vetchý a Kabátová - se herecky předvedli. Spolu s výbornou hudbou a decentní, ale zcela funkční režií, to všechno do sebe zapadá a funguje prakticky bez zádrhele. Takže nakonec výjimečně kvalitní film plný optimismu. What a change! 4*->5*. ()

topi80

Rozjezd filmu je dokonalý, perla střídá perlu a obzvláště nekrofilní hlášky Stelly Zázvorkové, které s ironií odráží Vlastimil Brodský, stojí za to. V průběhu filmu se dostaví i několik hluchých míst, aby vše gradovalo už v o poznání vážnějším tónu. Každopádně to stojí za vidění, lepší rozlučku si herecké legendy přát nemohly. ()

Bezda22

Měli by sme umřít mladý, protože stáří je zlý. Tomu se pan Brodský v tomhle filmu staví a nepřipouští si, že času už nezbejvá. Ždímá ze života co to jde. Když film vyšel a já ho viděl poprvý, nedokázal jsem ho ocenit. Bylo mi maximálně 11 let. Dneska je mi 23 a považuju to za výbornej film. Je málo lidí, který se dokážou se stářim porvat. A sám sem na sebe zvědavej, jak to bude vypadat. ()

Amonasr

Naprostý filmový kýč, tj. zcela vylhaný film plný nepravděpodobných scén, které nemají s reálným životem nic společného. Scénář je podbízivý, založený na rádobyvtipných a humorných situacích, které přecházejí do sladkobolných momentů, jako je např. stání před rozvodovým soudem a mnoho jiných. Herecké výkony toto falešné vyznění nemohou přebít. ()

valkil

Pěkné a vtipné, i když je to spíš než film televizní inscenace. Michálkova pocta skvělým hercům, jakými jsou V. Brodský a S. Zindulka. Velmi příjemný a mně velice blízký humor. ()

Hydr0gen

Po tom humbuku docela zklamání...těžko se to definuje, ale nehodlám se na to koukat znova, abych to upřesnil. Ne v nejbližší době. ()

Junkienka

Herecké výkony šly ruku v ruce se samotnými herci. Vždyť už ta zvunčá jména, jakými V.Brodský, S. Zázvorková, S. Zindulka a další bezpochyby jsou, značí určitou kvalitu. Obsah děje mi však nebyl šit zcela na tělo. Jde sice o příběh z normálního života, ale nevím...No...prostě mi to nějak nesedlo a nejspíš bych tento film ani znovu vidět nemusela. ()

Lumpus

Nádherný film,který vypovídá o podzimu až zimě života,se skvělými hlavními představiteli.Role šitá Brodskému na míru až bych řekl že se pochovává doopravdy,protože rok po filmu spáchal sebevraždu.Proto to vypadá jako by si tento film napsal sám.Prostě takové lahodné rozloučení s tímto naším českým filmovým gigantem.Díky ()

Havala

Na sklonku života natočil Brodský průměrný film, kterému dobře sekunduje Stanislav Zindulka. V postupu času musím ohodnotit tento film mnohem kladněji. Je vidět, že se oba pánové nádsherně vyžívají v rolích aristokratů a jde jim to. 75% ()

curfew77

Snad milý film, který si ale znovu pustím (předpokládám) až někdy v sedmdesáti, pokud se tedy tak požehnaného věku dožiju :) Holt špatná cílová skupina... Pro závěr obdivuhodné kariéry Vlastimila Brodského však myslím důstojné, ba optimální. 50 %. ()

pe3czech

Pro mé je to bezkonkurenčně nejlepší český film nebo alespoň si na žádný lepší teď nevzpomínám. Úžasné herecké výkony ve snímku s úžasným scénářem. Babí léto by si zasloužilo více docenění i na mezinárodní scéně. ()

Cortesz

Myslím, že ode mně 5 udělených hvězd mluví za vše. Nato, že jsem od filmu nic nečekal a neměl jsem náladu se koukat, tak jsem se rozhodl, že to tedy zkusím. Udělal jsem sakramentsky dobře a famózně jsem se bavil, protože jde o kvalitní podívanou jak po stránce režisérské, scénáristické, tak i hudební a především herecké. Brodský, Zázvorková i Zindulka zahráli naprosto bezkounkurenčně a obdivuhodně. Krásný zážitek. ()

DJ Kritik

Smutné oči Brodského hovoria o všetkom, ale jeho plány a drobné pochabosti sú neskutočne dojímavé. Film, ktorý opisuje "neskorú jeseň" ľudského života kde sa človek snaží aspoň niečo ešte zažiť. ...................................... .. .......... ........ ........... .......... Vtiahnutie do deja: ***** Realita: *** Sentimentálnosť: **** Humor: *** ()

Sarcasmgirl

Výtříbený herecký koncept s dávkou osvěžujícího inteligentního humoru o vrtochách stáří. P.S.: "Já nemám ráda gerbery!" ()

offlineman

Nádhera podáná mistrem Brodským, kterému skvěle sekundovali paní Zázvorková a pan Zindulka! Bohužel nemůžu dát plný počet hvězd, protože film je hodně znehodnocený nepochopitelným obsazením Slováků, kteří film jen kazí! ()

kymla

Mladý pětasedmdesátník :) tím je řečeno vše. Aneb jak zůstat v duchu stále mladý. Výborné herecké výkony. ()