Pitryx

Zpočátku taková skoro komedie, ale pak se to zlomí a na deprese to je úplně super. Tedy jen když si ji chcete ještě více prohloubit. Je to škoda, protože pak už to vůbec není sranda, ale spíše k pláči. Navíc mi jistě prospívá každá zmínka o tom, že za chvilku budu „hore diferákom“. Ach jo, ten život je ale svině. Co dál napsat? Že nedávám více právě kvůli té druhé půli filmu, ale to neznamená, že je špatná. Právě naopak. Je tak hnusně sugestivní, až to bolí. Au, au. ()

ostravak30

Na pravé straně v Podobné je zmíněn film Vrásky z lásky, kde jsem v komentáři připomínal Babí léto. A je to pravda. Jedná se o trochu podobné filmy. V obou případech jde o herecké koncerty legend. V tomto případě předevšímn Vlastimila Brodského a Stelly Zázvorkové, ty oba doplněny o Stanislava Zindulku. Bylo mnoho variant, kdo mohl jeho roli hrát, ale jeho osoba mě potěšila. V kombinaci s Jiřím Hubačem to ani nemůže jinak dopadnout. Přesně takové typy filmů mám rád. Ironií osudu se pak právě Vlastimil Brodský zastřelil. Za mě úžasný film. Jen dodám, že se v Hubačově psaní našlo další podobné dílo čímž je například Lístek do památníku. ()

subic

Já jsem to viděl teď po x letech a musím říct, že ten film dostává s věkem úplně jiný rozměr. Rázem se začínám obávat, aby můj sklonek života nebyl velmi podobný tady tomu jak představuje Vlastimil Brodský. ()

Marg

Když jsem sledoval ty průběžné informace o vzniku filmu, netušil jsem, že budu tak příjemně překvapen, přímo nadšen. Nádherný film o tom, že radostí života si člověk může užívat i v pozdním věku. Ba dokonce to mít jako náplň svých dnů. Brodský, Zázvorková a Zindulka hrají skvělě. Dojímavé a přesto i velmi velmi zábavné. ()

Efreeti

Herecký koncert Brodského a Zindulky, pravděpodobně poslední solidní výkon Stely Zázvorkové. Film určený pro dospělé publikum, bohužel ale nepřichází s žádný hlubším sdělením, ukazuje "jen" stáří, kamarádství a poslední velké životní nadechnutí ()

moore

Podle mého názoru Vlastimil Brodský čím byl starší, tím hrál lépe. Film a v něm jeho poslední role jsou vynikající. Což platí i o dalších hercích. ()

Jenda1

jak nemám rád Brodského a ani nejsem u vytržení ze Zázvorkové, tak tenhle film mi je trochu přiblížil. Hráli fakt fantasticky i Zindulka je zdatně doplňoval a tak jde o herecky dokonalou podívanou. Pro mě byl zajímavej i vlastní námět, kde by si staří lidé měli vzít návod jak prožít závěr života, snad se mi to taky takhle nějak podaří (obdoba viz třeba duhová kulička, Na stříbrném jezeře, ap.) ()

LuckyK

Jak zábavně a dojemně natočit film o značně deprimujícm tématu. Krásná ukázka mužského životního dynamismu a klasického opačného přístupu žen. ()

lucka89

Líbil se mi přístup ke stáří pana Brodského a Zindulky. Důležitá je psychika člověka a jak se on sám k věcem staví. Ve filmu bylo vidět, že je ku prospěchu mít nějaký cíl. Hrdinové se nepoddávali stereotypu, ale vymýšleli vtipné situace, kterými si zpestřovali den. Nebáli se ani černého humoru (Brodského dárek k narozeninám, nemoci). Každý prožívá stáří jinak. Opak výše zmiňovaných pánů byl člověk, který nečinně seděl za panelákovým oknem. Paní Zázvorková výborně podtrhla svou roli (přepočítávání peněz). Ve filmu pan Brodský stáří zvládl, ale ve skutečném životě tomu asi tak nebylo, protože záhy spáchal sebevraždu… ()

Daves97

Pro mě jeden z úplně nejlepších českých filmů, který na mě silně zapůsobil, přestože je pro mě stáří zatím daleko... ()

wocicko

Moc příjemná hořko sladká komedie. Taková bych taky chtěla být, až budu stará... Hlavně nedopadnout jako Zázvorková :-) ještě že se ke konci vybrala. Moc se mi líbí ta scéna s klaustrofobní sousedkou ve výtahu. ()

DR.SZ

Relativně nový počin Vladimíra Michálka mě nadchnul natolik, že mně připomněl filmy 60.-80. let minulého století. Samozřejmě, že zde podali životní výkon všichni hlavní aktéři, ovšem zejména scénář a smysluplná režie dodala tragikomedii na váze. Polemizuje se zde o smrti a vytvářejí se obrazy různých pohledů na ni. A proto je tento zvláštní snímek silným nejen po stránce komediální, ba i poetické a dramatické. Sytosti by se dalo přidat filmu, ale takovýhle film nikdo ještě tak parádně nenatočil. I když se místy přehánělo - 83%. ()

lobo87

Silný herecký film. Páni Brodský a Zindulka, či Stella Zázvorková si zaslúžia absolutórium. Napriek tomu neviem, či sa k filmu ešte v budúcnosti vrátim. Chýbala mi tam ešte trošku väčšia iskra a silnejší moment, ktorý by mi utkvel v pamäti... 60% ()

Alex_01

Nenapravitelný, dětinský blázen, který má ze života srandu a jeho životní styl je zároveň jeho elánem a smyslem života. Toho všeho je ochoten se vzdát jen pro svou ženu. Tyy jo, krásný, fakt krásný, hladivější jak Svěrák a dojemnější jak Forrest Gump. Ptám se proč se dneska filmy s podobnou péčí, kvalitou a tématy netočí dnes. Nechci svůj život promrhat a pak být starý a čumět celý den z okna. Na konci vidíme Brodského odlétat do nebe;  SYMBOLY: mlýnek na mák (rakovina, boží mlýny??); ještě nějaký symbol ale už jsem ho zapomněl; vývoj tam byl; narace good; tempo adekvátní; nápadité gagy; a geniální téma-díky moc! ()