mkali

Filmová balada o tom, jak i stáří může být radostné, i když musíte vyjít jenom s důchodem. Navíc s Panem hercem Brodským a Paní herečkou Zázvorkovou... ()

dehlie

pán brodský tu predvádza hereckú bodku s veľkým B. babí léto je film s obrovskou výpovednou hodnotou a jeden z najlepších českých snímkov po roku ´89. ()

Delaney

Ůžasný film, Brodský a Zázvorková role doslova žili. Zapůsobil na mě, tak zvláštně, jako ještě žádný jiný. 100% ()

Ollie235

Pětihvězdičkových českých filmů jsem viděl proklatě málo a Babí léto k tomu vůbec nemá daleko. Částečně pobaví, částečně zahraje na city, bohužel však i částečně nudí. Herecké obsazení velmi příjemné a pro Brodského velice důstojná derniéra na filmových plátnech. ()

EllienPM

Film, kterej si musíte zasloužit. Nedá se pustit si ho jen tak, k nedělní kávě nebo když zrovna prší. Chce to trochu se vymydlit, navonět, podomácké voháknutí se nehodí a bordel by se slušelo taky poschovávat. Prostě - Babí léto je pro mne něco extra. Asi jako vánoční ozdoba po babičce na stromku plném plastových koulí z Ikea. Babí léto je sváteční dílo, velmi krásné, velmi smutné, velmi veselé a velmi dobré. ()

mira007

Hodně zvláštní film s atmosférou depky před smrtí ve stáří. Spíš posmutnělé než komediální, ale ta závěrečná scény je pecka u které jsem fakt vybuchl smíchy. ()

cupito

Někdy vidíme svět smutnýma očima ... výstižně, mnohdy s užitím sarkastického humoru, vykresleno smutné stáří. ()

Andresito

Lepší derniéru si Vlastimil Brodský ani nemohl přát. Rolí, která byla napsána přímo pro něj, se vyloženě baví a celým filmem proplouvá s takovou grácií, kterou mu herci o generaci mladší mohou jen závidět. Se Stellou Zázvorkovou se skvěle doplňuje a Stanislav Zindulka, ač jeho výkonem trochu zastíněný, zvládá svou postavu také skvěle. Vladimír Michálek natočil neskutečně milý film, který podzim života zobrazuje tak, že zaujme i ty, kteří do něj mají ještě hodně daleko. Vřele doporučuji všem. 90% ()

tom.cube

Výjimečný film s nepříjemným ale skvěle zvládnutým tématem, hořkosladkým nádechem, poetikou a především koncertem Vlastimila Brodského a neméně vynikající Stelly Zázvorkové. See you on the other side... :') "Když klesl dolar, koupil ho za 8000 a dal mi je k Mikuláši...." ()

in nomine

Je těžké uvěřit, že rok po tak slavném završení své filmové kariéry spáchal Vlastimil Brodský sebevraždu. Ve své roli bohéma hrál zkušeně a s mistrovským klidem ! ()

Gagner

Plný počet dávám díky atmosféře, dojemnému a přitom nepřeslazenému příběhu a hlavně nenahraditelným hercům, o nichž tu již bylo mnoho řečeno. Děkuju Vám ! ()

BigMarthy

Velkolepá pocta stáří, ve které exceluje trio neméně velkolepých herců. Jeden z mála filmů, které člověka doženou k zamyšlení, naženou mu slzy do očí a smích do úst. Děkuji tvůrcům, panu Brodskému, Zindulkovi a paní Zázvorkové za tento film, každé shlédnutí je neuvěřitelný žážitek. Kdyby zde bylo sto hvězdiček, každou z nich by si snímek zasloužil. 100%. ()

Hepy13

Moc hezky natočený film o stáří, u něhož mě překvapilo především to, s jakou chutí jsem ho strávil. Tohle vážné téma není nikdy jednoduché, jak natočit, tak zahrát a koneckonců i zhlédnout. Škoda že nedostal víc prostoru Ondra Vetchý, jehož považuju momentalně za našeho nejlepšího herce. ()

IvcaSammet

Jedno z nejkrásnějších českých komediálních dramat. Babí léto je film, který dokáže rozesmát i rozbrečet. Vlastimil Brodský i Stanislav Zindulka zde předvedli tak úžasné herecké výkony, že jim divák věřil každé slovo i každý pohyb. A to jak v první polovině filmu, tak i ve druhé. I přes to, že je Babí léto film, ve kterém je nádherně ukázána poslední část života, kdy se lidé smiřují se smrtí, tvůrci jej dokázali zpracovat tak vtipně a zároveň tak emotivně, že si film snad ani jiné hodnocení než všech pět hvězdiček nezaslouží! ()

deathka

Krásný lidský film o stáří, místy zabíhající do cela morbidního černého humoru. PS.: Při scénách typu "nechci hrob ze second handu" jsem se opravdu válel smíchy :-) ()

Chevees

Vlastlimil Brodský a černý humor - to je kombinace, která jde k sobě naprosto perfektně. A ten herecký koncert, co tady rozehráli Vlastimil Brodský, Stella Zázvorková a Stanislav Zindulka - prostě nádhera. ()

mh.mail

80% - Především herecký koncert Vlastimila Brodského, Stelly Zázvorkové a Stanislava Zindulky. Film nám dokáže, že ani v pozdním důchodcovském věku není člověk odsouzený pouze k šetření peněz na vlastní pohřeb a k přemýšlení o grafické úpravě vlastního parte. ()

Blecha3

"Stáří je smutný, Fando. Člověk by měl umřít mladej." Výborný Brodský, který mě svou rolí téměř "nutí" chtít být (snad) jednou taky takový. Věčný snílek, který skoro rezignuje, až když jím vysmívané stáří zasáhne toho, s kým vyvádí své (kruté) žerty. Ač jsem mlád, jeho postoj jsem chápal. A jeho pozitivní naladění mu záviděl. ()

RadimFišer

Na české poměry vyjímečně výtvarný a inovativní film. Dělat si srandu z bláznivosti stáří, to už chce nějakou tu špetku odvahy. Spíše mi přišlo, že jsem byl z toho filmu smutný a pamatuji si to do dneška, tu tragickou atmosféru umírání, kdy si to recesista nechce přiznat, že jeho přátelé umírají jak pod kosou žence. ()