Kozlowski8

Příběh o tom, že i po sedmdesátce může mít člověk elán do života a chuť dělat psí kusy...To, co prováděl Fanda Háma společně se svým kámošem (ale i sám), mi ale přišlo trochu přestřelené a vlastně mi to ani nebylo úplně sympatické. Film mně prostě nějak nesedl a nepřirostl k srdci, nicméně musím ocenit jeho kvalitní zpracování režisérem Vladimírem Michálkem a především skvělé herecké představení pana Brodského, za které zaslouženě získal Českého Lva. 65%. ()

Emperor1

Pochopil jsem myšlenku, námět jako takový nebyl špatný, ale celé to působilo trochu lacině až kýčovitě, navíc ne příliš uvěřitelně, spíše prvoplánově. Ono každý film přináší nějaké poselství, ale nesmí to být tak okaté, jako tomu bylo v tomto snímku. Asi mi vadila ta úporná snaha tvůrců jímavou formou vylíčit strasti manželského páru na sklonku života, roztomilý bohémský stařík v protikladu s jeho praktickou manželkou, která sice trpí, ale vlastně by neměnila. Přesto mnohé scény a dialogy byly vtipné, ale celek byl rozpačitý. Vlastimil Brodský dělal co mohl, ale byl to jen smutný stín jeho velikosti, které dosáhl svými předchozími rolemi, zejména ve filmech z 60. let. Víc jsem si užil postavy jeho kamaráda v podání Stanislava Zindulky, scény s ním byly ty nejpůsobivější. ()

Dvojirakri

Bezchybný fotbalový a hlavně herecký výkon Stelly Zázvorkové, šibala Stanislava Zindulky a samozřejmě i věčně mladého Vlastimila Brodského. Tímto krásným filmem se bohužel uzavřela jedna velká epocha české kinematografie, epocha skutečných Pánů herců a mistrů scénáristů kteří pro ně uměli psát doslova veledíla. S příchodem nového tisíciletí přišla do tohoto kumštu bída a nouze. Tudíž, Babí léto se stává věčným pomníkem dob hojnosti, i když někdy přidušeného českého(československého) filmu. A já nemohu jinak než na tento pomník s úctou položit kytici, zamáčknout slzu a dlouze zavzpomínat... ()

PTuranyi

Vynikajúci film o dôchodcovi, ktorý odmieta dospieť a so svojím bývalým kolegom stále vymýšľa rôzne žartíky. Tie však neraz končia finančnou stratou čo rozčuľuje jeho manželku, ktorá ako sama vo filme hovorí je prízemný človek zahľadený do zeme. Kým totiž ona šetrí na pohreb, plánuje dožitie v ústave a ráta so všetkými problémami, ktoré človeka na sklonku života môžu postretnúť, jej manžel kupuje zámky alebo sa hrá na revízora v metre. Produkcia je dobrá ale na hollywoodsky štandard nedosiahne. Kompenzuje to hlavne herecký výkon Vlastimila Brodského a Stanislava Zindulku. Ani Stella Zázvorková svoju úlohu nehrá zle. 90% ()

ap2001

Možná jsem paranoidní, ale v tom filmu je hned několik momentů, jež dohromady vytváří doslova prorocký epilog života Vlastimila Brodského. ()

Xylobalsam

Naprostá paráda, nečekal jsem, že se jako dvacetiletý budu tak náramně bavit. Brodský si nemohl přát lepší a důstojnější filmové zakončení své bohaté kariéry. Tato role mu sedla, protože popisuje jeho samotného. Zázvorková a Zindulka jsou také báječní. Michálkova lehkonohá režie hodně pomohla celkovému pozitivnímu dojmu. Důchodci si zde prožijí veškeré pocity, co existují, od příjemného až po depresevní. ()

MasterFil

Neskutečně zábavné a současně citlivé dílo.Už dlouho jsem se u žádné ČR komedie takto výborně nepobavil.Inteligentni humor,slušná kamera,vynikající scénář-to vše z tohoto dobrodružství délá skvost.Příjemný a lidský film a perfektní rozloučení s Vlastimilem Brodským,které se vyplatí vidět. ()

petrce

Citlivý a hluboký příběh o podzimu života jednoho manželského páru. Vynikající práce všech herců, pro mě jedna z nejhezčích rolí Vlastimila Brodského i Stelly Zázvorkové. Tragikomický nádech na mě působil tak, že nikdy nemůže být tak zle, aby si člověk neužíval život na plné „doušky“ a žil „ ze dne na den“ a nemyslel neustále na zadní vrátka a přemýšlel jen o budoucnosti. Pokud máte chmury na duši, rozhodně doporučuji shlédnout, film vás napumpuje pozitivní energií… ()

g.carpa

Je velmi těžké vyjádřit, co ve mně po shlédnutí tohoto snímku zůstalo, avšak jedno vím jistě: Dokázal jsem se naprosto reálně vžít do role hlavní postavy, a to přestože nás od sebe dělí nejméně dvě generace ( věk v tomhle případě nehraje opravdu žádnou roli ).. Navíc závěrem nutno podotknout, že Vladimír Michálek si snad nemohl vybrat lepší obsazení do hlavních rolí a Vlastimil Brodský grandióznější odchod ze scény české kinematografie. ()

Alister

Lidsky silný film o podzimu života s jiskrnou hřejivostí v podání V. Brodského, který jakoby hrál sám sebe ve své vlastní krásné derniéře. Snímek relativizuje stáří jako pojem spojený s tichým odcházením ze scény života a přináší poselství o prošedivělosti, jež může mít mladistvý nádech všemu navzdory. ()

Kivis

Mistrovské a přesně podle mého vkusu. Tenhle černý, sarkastický a trpký humor mám zkrátka nejraději. Nedokážu si představit lepší rozlučku s Bróďou. Paní Zázvorková a Stanislav Zindulka zahráli taky ohromně a já si to užívám i při asi pátém zhlédnutí. Více se rozepisovat nebudu, protože by to byla jen přehlídka superlativů. Společně s Knoflíkáři asi můj nejoblíbenější český film. ()

zero_zelo

ač postava brodskýho jeví se poměrně sobecká a jeho recese jsou poněkud neomalený... smutně musím konstatovat, kéž by si každej uchoval životní nadhled i v pokročilém věku... ()

ellysium

Vzhledem k tomu,že jsem tento film viděl v podstatě už dávno a nic mi neřekl,nechal jsem hodnocení odložené na budoucnost.Ani po určitém odstupu se však nemohu zbavit dojmu průměrnosti.I když dvě hlavní postavy Vlastimil Brodský a Stella Zázvorková jsou herci přímo geniálními,respektive byli.Jejich nezapomenutelné role jsou však v jiných filmech a seriálech a tento film vyznívá spíš jen,jako tečka za jejich skvělým účinkováním na filmovém plátně.Nepodařená,ale i podařená tečka.Dávat hvězdy na průměrný film je povinností. ()

Eisenmann

Jestli se nemýlím, tak tento film byl jakýmsi hereckým kšaftem mimořádného Vlastimila Brodského. Úžasný herecký výkon podal nejen on, ale také Stella Zazvorková a další. Vše je v tomto filmu tak krásně typické a zároveň netradiční. Děkuji všem hrecům, kteří si zde zahráli a zvlášť těm, kteří už nežijí... ()