Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

jaminka

Příběh matky a dcery. Je zajímavě a komicky zpracován. Často se vyskytuje ironie, hádky, aférky a rodinné neshody. Co se týče mě, hodnotím tento seriál jako cekem dobrý. ()

Korra

Celkem snesitelné, občas vtipné, občas dokonce hodně vtipné, i když toho dívčího blábolení bylo na mě chvílemi moc. Z osazenstva jsem měla nejradši Emily a jejího manžela. Společné večeře v pátek vždycky dobře pobavily. ()

novaktonda

Tento seriál si troufnu označit za nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl. Každý si v něm najde mnoho postav, se kterými se může ztotožnit. Ať už Rory, Lorelei, Luk, Dean, Jess, Marty, Paris, Loagn, Kirk, Babette, Petty, Taylor a jiní. Našel jsem i mnoho emočních scén, ať už různé rozchody Rory s kluky, nebo odloučení Rory a Lorelei. Velmi působivá je i šílená kadence slov, která se snad nejvyšší co znám. Některé vtípky při prvním shlédnutí uniknou, ale to vůbec neubírá na kráse. Aspoň mě to donutilo Gilmorky shlédnout znovu. Zkrátka je to odpočinkový seriál, u kterého se nasmějete, pobavíte, občas i pobrečíte, ale každopádně strávíte krásný čas. ()

cachanell

Srdcovka - zbožňuji komentáře a rozhovory mezi Lerelai a Rory a úžasně skvělé nechutenství Lorelai k Emily. První série byly pro mě lepší ... ale nevadí, ač se seríál trochu roztáhl více než by měl - neztratil svou nenucenost a lehkost. ()

Barney

Průměrný seriál. Za to příšerné, nezvladatelné, nesympatické, hysterické a strašně nadabované stvoření Rory bych dal nejraději odpad, ale skvělá Lorelai to zachraňuje aspoň na 50 procent. ()

stepte

Seriál se mi líbí, oddychový čas u něj strávený je příjemným relaxem po náročném dni. Dávám čtyři hvězdičky a to za skvělý hudební vkus a znalost filmů hlavních hrdinek. Ovšem, co sráží mé hodnocení mínus jednu hvězdu je Rory, která mě občas vyváděla do stavů nechápání nad její občasnou naivitou, neustálým hysterčením a někdy mi přišlo, že si chce jen vydobýt pozornost. Jinak je seriál opravdu na dobré úrovni. ()

Evziiik

Jelikož seriál nikdy není vysílaný v dobrém vysílacím čase, neměla jsem to štěstí vidět všechny díly. Proto také pokaždé, když se vysílá nějaká řada, vidím nové díly, ačkoliv je to už 150. repríza :-D Miluju Lorelai, je to taková obyčejná neobyčejná matka obyčejné neobyčejné dcery :-D Seriál je vtipný, pohodový, inteligentní, žádné vyhrocené scény, výbuchy aut, ani podobné kraviny. Prostě jen zcela obyčejný život zcela obyčejných lidí. ()

verryiska

srdcovka !!!! :-) Miluju ten seriál,ráda se k němu budu vracet.Vzpomínám si na to,že jsem se ve škole těšila až přijdu domů a budu sledovat osudy v malém městečku Stars Hollow a závidět Rory-krásu,intelekt a hlavně její seriálové partnery.Nejvíc mi byl sympatický Jess a Logan. Jinak mě bavila i Emily,paní Kim,Lane,Mishel a hádky Luka a Taylora. ()

homer20

Vynikající seriál na který se já můžu koukat znovu a znovu. Je to jeden z mála seriálu u kterých vážně dokážu někomu fandit (Jazz) a někoho ze srdce nenávidět (Dean) protože je tak strašně nesympatický až to neni hezké :-) A Lougan to moc nevylepšil :-) A ,,napětí,, mezi Lorelai a Lukem... Já na ten serial nedám dopustit :-) ()

Lucie505

Miluju dialogy mezi Lorelai a Rory! Navíc Lorelainina vyřídilka a její lehká buranskost jí sluší. Vtipný, chytrý seriál. ()

Lofondra

Je to absolutní paráda. Asi nejvíce ukecaný seriál co znám, ale v dobrém slova smyslu. Herci jsou skvělí a český dabing také. Je to skvělý seriál na relax. ()

Gannica

Seriál, který mě doprovází už od dětství, snad není díl, který by byl špatný, občas jen o něco slabší. Všechno dohromady to dává parádní podívanou a ktomu Alexis Bledel, komu by se to nelíbilo? :) ()

chillyclair

Vyrostla jsem na nich a vzdy se na ně ráda podívám. Zboznuju Lorelai (prostredni) a celou atmosferu serialu. Jednu hvezdicku bych srazila za Rory, která byla nekdy strasne otravna..ale diky Kirkovi bych dalaklidne dalsi dve navic:DD ()

Misacekkv

Škoda že nenatočili alespoň nějaký závěrečný film... nebo alespoň více řad! Jinak jeden z mála seriálů, který můžu vidět stokrát a i tak neomrzí :) ()

Honey007

Povedené a vtipné. I když mému muži přijde, že se v tom seriálu pořád hrozně mluví a to ho rozčiluje :) mě to přijde moc fajn. Určitě je to tím, že je to více "holčičí" seriál, řeší se holčičí věci a pohled na svět je tak trochu ztřeštěný. 100% ()

LuckyCZ

Chci kofein! V jakýkoli formě. Ještě jsem ho dneska neměla. Vypiju ho, píchnu si ho, sním ho, budu ho šňupat... Honem! ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni