Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

yloveiou

Dřívě pro mě příjemný leč trochu udný seriál,po několika letech, kdy už jsem si sama něco prožila, mne tento seriál dokonale baví, pěkně propracované dílko s velkou dávkou humoru je pro mě příjemné zpříjemnění každého oběda. Nevadí ani pro mě neznámí herci. ()

jioex13 odpad!

Seriály tohoto typu jsou prostě neskutečně tupé. Neustálé hubomletí mi začlo po 15 minutách hodně vadit a díky tomu bezproblémově přiřazuji tento seriál k hubomlecím telenovelám, ve kterých také se nic jiného neděje. ()

cind.25

Je možné ho nemilovat? Kdo by nechtěl žít ve Stars Hollow, chodit na snídani k Lukovi a mít za matku Lorelai? Pohodový, vtipný seriál s neuvěřitelnou Lauren Graham. 5* ()

Quizzie

Vetšinou nebývám fanouškem podobného žánru, ale Gilmorky pro mě byly velkým překvapením. A to hlavně brilantně napsanými dialogy, při kterých se divák válí smíchy. Mohli by to pouštět jako učebnici pro scénáristy. Skvělí herci, rychlé mluvení, humor, litry kafe a pop-kulturní narážky... Dohromady to prostě funguje. ()

ES13

Tenhle seriál patří mezi moje nej nej! Úžasná Alexis a ještě úžasnější Lauren! Jejich štiplavé vtipy, neúnavný smysl pro humor a nekončící dobrá nálada, pokud teda se někdo s někym nerozchází, nebo neumírá. Ale abych věc uvedla na pravou míru. Tenhle seriál by měl vidět snad každej! Je to seriál o všem a vlastně pak zjistíte, že o ničem. Je to prostě směsice nejúžasnějších příběhů ze života. Miluju to! ()

BenNat

Předem mi dovolte upozornit, že ty čtyři hvězdičky platí pouze pro šest řad a nikoliv pro tu poslední. A ještě konkrétněji jsou výrazem kvality prvních čtyř sérií s mírně vzrůstající tendencí u třetí série. Sedmou bych nejraději rychle zapomněla, změna vedení je zde neuěřitelně znát a už i samotný název jednoho z dílů "Velký zápach" ve mě vyvolává mírnou nevolnost. Jinak se ale jedná o čistě srdeční záležitost, kterou je těžké racionalizovat. Vyrostla jsem s Gilmorovými děvčaty a dodnes se při některých scénách směji zvonivým smíchem jako malé děcko. Kéž by doopravdy existovalo takové místo jako Stars Hollow se vším tím prapodivným obyvatelstvem Kirkem počínaje a Lukem konče. A i když tempo mluvy Gilmorek občas převyšuje schopnost vnímání i v českém dabingu, nezanevřu na ně. Protože jsou tak trochu moje. ()

Ejdel

Je to můj nejoblíbenější seriál. Mohla bych se ne něj koukat znova a znova. Líbí se mi hudba, jaký mají vztah matka s dcerou a celé městečko, dialogy jsou na vynikající úrovni, a má to i skvělé obsazení. Tomuto seriálu nemohu nic vytknout :) . ()

mechulice

Pohodový úsměvný seriál. Jejich příběhy mě pobaví a ještě si oddechnu. Malé městečko a jeho obyvatelé jsou pěkně vyobrazeni a jejich osudy jsou někdy až k smíchu. ()

Fash

At si kdo chce, co chce říká. Navzdory pár horším dílům a semtam upadajícímu příběhu jde o jeden z mých nejoblíbenějších serálů vůbec. ()

verunecek

Má nostalgie...má zamilovaná dvojka plná optimismu, který je stále potřeba...škoda, že není už osmá řada, nebo film...tak jak ukončili i Sex ve městě... Vypsala jsem si tehdy i jejich vtipné hlášky, které se sice vytratily...ale hláška Lerelai "Jsem tak sexy, že po sobě asi vyjedu" a další jsou nepřekonatelné a super :-D ()

kubyczech

Jedna hvězda je pro prdelku slečny Lauren Graham, druhá hvězda je pro prdelku slečinky Alexis Bledel :) na zbytek se nedostalo, suma sumárum jedna a jedna jsou dvě. Přidávat plusové body za samotný seriálový děj je pro mě bezpředmětné, protože je to pro mě klasická americká dívčí slátanina a hodnotím to pouze a jen proto, že na to neustále zírá moje stará a mě nezbývá nic jiného než na to občas koukat s ní. ()

Bambulka89

Tento seriál ma ako decko úplne "zgilmoroval", keď si vezmem do úvahy aké seriály vtedy leteli som vďačná, že som bola ovplyvnená práve ním. Feministický ? Myslím, že áno. Ukecaný? Práve scénar si ma získal a zabávala som sa na dialógoch. Pamätám si ako som sa nevedela dočkať ďalšej série a ako som v kútiku duše dúfala, že Rory nakoniec predsa bude s Jessom :) ()

mysinecka86

Nádherný seriál, který sleduji pokaždé když ho dávají, už co se začal vysílat v češtině a nikdy neimrzí, jako Simpsonovi. Hlavně díky krásnému vztahudcery Rorry a matky Lorelai. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni