Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

bohus75

Máti s dcerou hrají krajský přebor o to, která z nich je větší blbka. Tímto se omlouvám všem fanouškům seriálu, mezi které patří i moje manželka, ale já ho prostě nedávám. 40% za moje nízké IQ, které mi neumožňuje tento psychoseriál pochopit :-) ()

vendy1993

Hned od začátku mi celý ,,svět" Gilmorových doslova uchvátil a pobavil. Ráda koukám na věci, které nejsou jen dramatické a po jejich shlédnutí máte pocit, že chcete jít skočit z mostu ;) proto jse na Gilmorky začala koukat. Zajímal mě vztah mezi matkou a dcerou, který je nakonec tak uvolněný a přesto jsou vždy vytyčené hranice přez které se nejde. Jen pár osob mi přijde zbytečných a někdy mi přišlo, že se děj opakuje, ale jinak jsem spokojená a díky tomuto seriálu i uvolněná ;) a to se moc seriálům a filmům nepovedlo ;) ()

sun.eagle

Čas od času když takhle přepínám kanály a najednou se na mě vyvalí kadence slov jak z kalašnikova, navíc i docela dávající smysl a okořeněné humorem tak je jasné že to je tenhle seriál. A čas od času nepřepnu program ale podívám se na něj do konce. Ale že bych seriál nějak cíleně vyhledával to ne. Prostě taková jednohubka na chuť ale dlouhodoběji bych se tím neládoval. ()

Krevetka12

Seriál mám celkem ráda, ale nikdy jsem ho nehltala, občasné dávkování bohatě postačilo. Jinak by se taky mohlo stát, že by mi neskutečně rychlé myšlenkové pochody a vodopád slov Rory a její matky začaly lézt na nervy... ()

mirika39

Tento seriál dokážem pozerať od prvej po poslednú sériu, stále dookola. Príjemný, odľahčujúci, vyobrazujúci situácie z každodenného života, takže každý sa v ňom nájde. Prekvapilo ma, koľko mužov tento seriál sledovalo, keď som si myslela, že je určený len (alebo hlavne) pre ženy a dievčatá. Považujem ho za kult, lepší a kvalitnejší než ktorýkoľvek iný seriál. Najlepší z najlepších. ()

kratajirka

Nikdo nic tak pohodovýho už nenatočí. :) Ani remake nebude tak slastným jako originál, protože originál je jen jeden. Žijte věčně Gilmorky ... ()

Mitsouko

Rodinný seriál o obyvateľoch fiktívneho mestečka Stars Hollow. Hlavne o Rodine Gilmorovcov. Najmladšia Rory má viac rozumu než jej panovačná a mierne hysterická matka Lorelai. Tá je sebecká a miestami by som ju vyfackala, lebo sa chová ako rozmaznaná pubertiačka. Babička Emily je milá a štýlová dáma. Seriál pobaví, neurazí. Verbálne asi najlepší seriál, čo poznám. Tá kadencia slov nemá chybu :-) ()

Akinaz

Ukecané, vtipné a vztah mezi matkou a dcerou jako vztah dvou nej kámošek. Na první pohled lehká komedie, ale na ten druhý se zde nezapomíná ani na vážná témata. ()

HajinkaX

Prostě mi tenhle seriál přirostl k srdci... Smála jsem si i brečela a doufala v happy end pro všechny ze Stars Hollow. A když se objevila postava Gila, dlouhou jsem přemýšlela, odkud já krucinál toho vlasáče znám??? Nejlepší postavou pro mě ovšem byla, je i bude postava Emily Gilmorové. Tahle dáma se prostě s ničím a s nikým nemaže...a přitom neztrácí glanc. ()

Rathe

"Mluv rychle, život je krátký." - heslo, kterým se řídí tento ukecaný seriál od začátku do konce. A s Rory a Lorelai si takovouhle ukecanou cestu životem užíváte. Tenhle seriál mě dokázal zabavit na spoustu večerů a do kola opakující se doprovodná hudba "Na na na na na" nebo "La la la la la" dokázala vyjádřit všechny pocity, které během seriálu přišly. A výběr herců byl rozhodně nejlepším krokem, protože ta chemie, která mezi všemi funguje je neskutečná. A člověk si tak oblíbí strašně moc postav. Já osobně zbožňoval všechny až na Christophera. A musím uznat, že ačkoliv spoustu lidí říká, že 7. série strašně poklesla vůči ostatním, mě to ani tak nepřišlo, protože ta jediná série mě dohnala k slzám (když Lorelai zpívala Lukovi "I will always love you". Věřím, že scénář dal opravdu zabrat, protože Gilmorky jen tak neplkají, ale naopak používají geniální hlášky, narážejí a na spoustu filmů, seriálů, knížek. Moc mě zaujalo i, kolikrát se otáčí na ČR a Prahu - třeba Miloš Forman, Milan Kundera etc. Prošli jsme si s nimi radostmi, starostmi, vztahy, rozchody, úspěchy, zklamání a ony si to místo v mém srdci prostě dokázali vybudovat. ()

Milonak odpad!

Dvě nesympatické hysterické krávy se předhání v tom, která z nich toho víc nařve v co největší rychlosti. Prosím ukažte mně někdo jedinou reálně žijící dvojici matka-dcera, která se takto chová. Absolutní žumpa. ()

pantokrator

Asi jsem divnej. Mělo by mě to srát, ale... Je to pro mě asi nejzábavnější a nejstravitelnější pohled do holčičího světa. Vypadá to hrozně ukecaně, ale ta ukecanost sestává v podstatě ze samých dobrých postřehů a hlášek k popukání. Lorelai je krásná, vtipná, statečná, oduševnělá - a mít ji doma, nejspíš bych ji zabil. A toho odporně afektovanýho černýho buzeranta bych s chutí umučil (chápejte to prosím jako poctu herci i dabérovi). ()

enforcer odpad!

Slepice se předhánějí v tom, kdo řekně delší a debilnější větu. Výsledkem je nekoukatelná slovní sračka. ()

P3rcy

Seriál bych rozdělil na dvě části. Část první, monitorující dění v Stars Hollow, zaměřující se na výrazné obyvatele městečka a jejich vztahy, hádky a všemožné konflikty při jakékoliv hromadné akci je velice okouzlující. Opravdu, už je to mnoho let, co jsem viděl nějaký díl ale spoustu scén (hlavně konflikty mezi Lukem, starostou a Kirkem) se mi skoro nesmazatelně zarylo do paměti. Této části bych dal 5 hvězdiček. Nicméně tu máme část číslo dvě. V této (větší) části sledujeme život Lory a Rory, tato část umí být také velice vtipná, zejména když se příběhy druhé části prolínají s příběhem první části seriálu a hlavně dokud se věčné hádky a konflikty mezi matkou, dcerou, jejich životními láskami a matkou starší drží alespoň částečně v komediální rovině. Bohužel v momentě, kdy se seriál začne brát moc vážně, Vám Gilmorova děvčata začnou připomínat mexické tele-novely (nebo hůř - Ulici) a v ten moment si začnete trhat vlasy a dobrý pocit z pozitivních částí seriálu Vám mizí v dáli. ()

vecnaAmbra

Porovnávala som slovenskú a českú verziu a musím povedať, že slovenský preklad je omnoho lepší a vtipnejší (nič proti českej verzii, kde napríklad aspoň Sooki nie je tak hrozne upišťaná). Je predsa rozdiel, keď Lorelai nazve svojho otca a matku "citrónom" a "kyslou kapustou" (dobre vieme prečo :-) )ale v češtine ich pomenuje nejakými menami postáv, ktoré ani nepoznám a nič mi nehovoria. Rovnako mi je bližšie, keď sa Rory opýta Paris, ktorá ide von o jedenástej v noci- "Koho si myslíš že stretneš? Fantomasa?" než v českej verzii- "Koho myslíš že potkáš? Spika a Drusillu? "(opäť nie veľmi známe). Neviem porovnať s originálnym znením, angličtinu mám slabú, ale vrátila som sa k slovenskej verzii. Viem pochopiť, keď niekto tento seriál neznáša a to neustále kvákanie mu lezie na nervy. Ale ja sa radím k opaku, ktorý sa do neho zahľadel a po skončení vyučovania bol tento seriál svetlým bodom môjho dňa a div ma šľak netrafil, keď som zistila, že televízia po ukončení nejakej série ďalšiu tak skoro neodvysiela. Je pravda, že tiež ma niektoré veci iritovali ako napríklad to ako Lorelai reagovala predpojato voči svojim rodičom, aj na tie spoločné večere sa stále tvárila akoby sa jej mali doprosovať aby sa k nim prišla najesť. No dialógy sú nesmierne vtipné, častokrát ironické a pritom inteligentné. Ako mladá baba som bola nesmierne zamilovaná do Jessa, aj keď všetci Roryni chlapci boli pekní. Dean bol najprv fajn, ale neskôr začal liezť na nervy asi každému. Kelly Bishop ako Lorelaina matka bola grandiózna a bez nej by to isto nebolo ono. Samozrejme charakterov je tu o dosť viac a takmer každá postava ma niečo do seba, veď napr. len taký Michel či neuveriteľne výrečná Paris nemali chybu. Niektorých som aj nemala rada ako napr. Babett ale nedá sa pritom nespomenúť na jej takmer zabudnutého no pritom skvele stvárneného vysokého jednoslovného partnera Moreyho. Neskôr pribúdajú ďalšie osoby ako Lukova sestra, ktorej som tiež nevedela celkom prísť na chuť aj keď som nevedela prísť na príčinu. Možno kvôli tej občasnej prehnanej srdečnosti až podlízavosti. Rory sa dáva dokopy s Loganom a odhaľuje brigádu života a smrti, čo je vlastne len iný typ zábavy pre znudené bohaté detičky. Jeho kamaráti Colin a Finn s ich rýchlymi, premúdrelymi a akože vtipnými dialógmi boli postavy ktoré som ozaj nemala rada, stále som čakala že im konečne niekto na rovinu povie že nie sú vôbec zaujímaví a vtipní, ale trápni. Série sú výborne všetky, len siedma sa mi zdala akási iná (najviac sa mi páčila asi len prvá časť), ale vieme, že túto už nerobili pôvodní autori a tak je asi aj dobre, že herečky ďalej nechceli pokračovať a až omnoho neskôr spravili za seriálom bodku v podobe ôsmej série a v pôvodnej zostave. Istotne, tá rýchla reč a niekedy debilné správanie obyvateľov mestečka môže liezť na nervy, ale pre mňa to nič nemení na veci, že je to výborný a nezabudnuteľný seriál. ()

Tereza.Ondr

Moc mě baví, jen mi příjde, že Rori je někdy uřvaná. Líbí se mi jaký mají mezi sebou vztah ona a Lorelai. Je to pohodový seriál. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni