Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

Recenze uživatele Shakers k tomuto seriálu (11)

Bratrstvo neohrožených (2001)

Spielberg s Tomom Hanksom spojili svoje sily a tak ako to bolo u Saving Private Ryan (Zachráňte vojaka Ryana), tak v tom pokračujú ďalej. Opäť skvelá kamera, skvelé akcie a výborne spracovanie vojny v štýle Saving Private Ryan, ktoré je roztiahnuté až na 10 hodín. Hudba od Michaela Kamena je tiež výborná, tak ako aj herci, ktorým vládne Damian Lewis. Skvelý vojnový príbeh a skvelá posledná časť. Jednou se mně můj vnuk zeptal: dědo byl si ve válce hrdinou? A děda rěkl: ne, ale bojoval sem z nejlepšíma. Obľúbený soundtrack: Main Theme, Band Of Brothers Suite One, Band Of Brothers Suite Two, Buck In Hospital, Band Of Brothers Requiem. 100% - 5* ()

Currahee (2001) (E01)

Perfektná spoznávačka a predstavenie postav. Ťažko na cvičisku ľahko na bojisku a toto je presne o tom. Navyše s tak perfektne hustým Schwimmerom, že sa aj bojím dať menšie hodnotenie, pretože by som si musel dať znova horu Currahee. 100% - 5* ()

Den všech dnů (2001) (E02)

Zatiaľ, čo prvý diel bol iba taká zoznamovačka (samozrejme perfektná), tu už sa ide do akcie. A akcie, tu v druhom diely, majú hlavne slovo. Navyše diel, ktorý volne nadväzuje aj na Spielbergovho Ryana, pretože delostrelectvo, ktoré má Wintersova jednotka zničiť, bombarduje pechotu pri vylodení. 100% - 5* ()

Carentan (2001) (E03)

Tento krát Easy Company dostanú rozkaz zaistiť mesto Carentan. Nie len pre nemcov, ale aj pre spojencov je mesto zo strategického hľadiska dôležité. Samozrejme Wintersovú jednotku čaká tuhý boj, kedže nemecké jednotky číhajú všade. Ďalší parádny diel s brilantne natočenou akciou. 100% - 5* ()

Nováčkové (2001) (E04)

Market Garden je môj obľúbený diel, nie len kvôli ďalšej brilantne natočenej akcii, ale pretože sa tu objaví aj môj obľúbený nemecký Tiger alebo Jagdpanther a Shermanom, Cromwellom a celkovo spojencom to pekne natrú. Okrem tohto je tu aj dejová linka Randlemana, ktorá je tiež zaujímavá. 100% - 5* ()

Křižovatky (2001) (E05)

Tom Hanks okrem toho, že celý seriál produkoval, na prvom diely sa podieľal ako scenárista, tak tento piaty, si natočil. Dokonca si tam strihol aj malililinku roličku v dave ako britský vojak. Čo sa týka tohto dielu, tak tu už akcia nemá také silné slovo, napriek tomu je to veľmi dobre natočené a zostrihané a celý diel stojí predovšetkým na Wintersovi, ktorého čaká povýšenie. 100% - 5* ()

Bastogne (2001) (E06)

Bastogne toho priniesol veľa nového oproti iným dielom. Predovšetkým priniesol mrazivú zimu, ale tento diel je podaný hlavne s pohľadu medika a to je niečo, čo by som nechcel robiť, ani keby som mal dostať čokoládu od tej francúzskej kočky. 100% - 5* ()

Bod zlomu (2001) (E07)

Pár mesiacov pred skončením vojny v belgických lesoch Easy Company čelí nie len delostrelectvu nemcov a ich húževnatosti, ktorý bránia mestečko Foy, ale predovšetkým mrazivej zime, neschopnému veliteľovi a aj veľkým stratám vo vlastných radách. Diel, v ktorom je stredobodom pozornosti sympaťák Lipton, ale vynikne aj cigaretový poručík Speirs a samozrejme brilantná akcia. 100% - 5* ()

Poslední hlídka (2001) (E08)

Diel, v ktorom dostanú priestor absolventi školy, nováčikovia a menej skúsený. Vojna sa blíži ku koncu a každý by si chcel pred skončením ešte zastrieť. No ako to býva niečo sa zvrtne a zomiera sa bez väčších dôvodov a hlavne zbytočne. 100% - 5* ()

Proč bojujeme? (2001) (E09)

Asi najlepší diel v rámci "šokujúcich" scén a napätia. Žiadne strhujúce výbuchy ani nič brutálne sa tam síce neobjaví, no koncentračné tábory sú veľmi pôsobivo a pútavo natočené. Aj ked Easy Company na nich nenarazila, nevadí mi to, pretože iné spojenecké jednotky áno. 100% - 5* ()

Body (2001) (E10)

Perfektné zavŕšenie plné nádherných scén - Orlie hniezdo, Göringova skrýša plná chľastu, Rakúsko, či obrovské armády, ktoré sa vzdali. Perfektné zavŕšenie seriálu, kde sa dozvieme kto je kto a kam to po vojne dotiahol. Navyše výpovede vojakov a brilantná hudba tomu dava nádych niečoho jedinečného. Klenot medzi seriálmi. 100% - 5* ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn