poster

Bratrstvo neohrožených (TV seriál)

 • Velká Británie

  Band of Brothers

 • USA

  Band of Brothers

 • Slovensko

  Bratstvo neohrozených

Válečný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 10x70 min

Hudba:

Michael Kamen

Hrají:

Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston, Shane Taylor, Donnie Wahlberg, Philip Barantini, Peter Youngblood Hills, Rick Warden, Matthew Settle, Frank John Hughes, Neal McDonough, Rick Gomez, Eion Bailey, James Madio, Kirk Acevedo, Michael Cudlitz, Richard Speight Jr., Dexter Fletcher, Dale Dye, Robin Laing, Matthew Leitch, David Schwimmer, Marc Warren, Ross McCall, Nicholas Aaron, Douglas Spain, Colin Hanks, Logan Marshall-Green, Andrew Scott, Tom Hardy, James McAvoy, Stephen Graham, Hugo Metsers, David Andrews, Jordan Frieda, Stephen McCole, Simon Pegg, Jamie Bamber, Jimmy Fallon, Kieran O'Brien, Diana Kent, Jack Wouterse, Michael Fassbender, Corey Johnson, Andrew Howard, Andrew Lee Potts, Tom Hanks, Anatole Taubman, Jamie Harding, Jason O'Mara, Dominic Cooper, Peter O'Meara, Gertrude Thoma, Isabella Seibert, Suzanne Roquette, Hans-Georg Nenning, Rupert Wickham, Dan van Husen, Matthew Faber, Dirk Galuba, John Light, Luke Roberts, Ian Virgo, Chris Geere, Ben Caplan, Bart Ruspoli, Alexis Conran, Ben Loyd-Holmes, Stephen Walters, Russell Loten, Mark Huberman, James Greene, Kristina Brändén Whitaker, Jonjo O'Neill, Joel Beckett, Jason Done, Joseph May, Paul Bentley, Doug Allen, Harry Peacock, Thomas Magnussen, Lucie Jeanne, William Meredith

Střih:

Billy Fox

Scénografie:

Anthony Pratt

Kostýmy:

Anna B. Sheppard
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  Při sledování seriálu obvykle bez větších problémů rozlišuji dění v televizi od toho před ní, ale tentokrát se mi to nezdařilo. Absolvoval jsem výcvik s rotou E, v den D jsem s nimi seskakoval, v Arnhemu jsem to dostal do zadnice, u Bastogne jsem omylem spadl do nacistického zákopu, u Foy jsem vzal nerozhodného velitele polní lopatkou po hlavě a to ani nepíši o tom kolikrát jsem na vlastní pěst prchal v době volna zachránit některého ze spolubojovníků. Pak však přišly závěrečné dva díly plné pokusů rozplakat mne, což mne vyplivlo zpět před obrazovku s přesvědčením, že za to citové vydírání nepovýším tento seriál na pětihvězdičkového generála.(19.2.2013)

 • JFL
  *****

  „Bratrstvo neohrožených“ na jedné straně přináší snůšku již mnohokráte viděných klišé z válečných filmů, ale současně připomíná, že všechna klišé mají své kořeny v silných momentech, které se (zřejmě) opravdu staly. Provázání klasického žánrového vyprávění s výpověďmi veteránů a reálnými událostmi z působení 101. vzdušné výsadkové divize povznáší seriál nad rámec „dalšího řadového válečného příběhu“. Úvodní repetitivnost a schematičnost pomáhají zapomenout pokročilejší díly zaměřené na jednotlivé členy jednotky. Z dnešního odstupu navíc seriál i přes případné výhrady k neoriginalitě vyprávění a stylu okopírovaného ze "Zachraňte vojína Ryana" má své místo v dějinách, neboť pomohl obrátit pozornost publika i kritiky k televizní produkci a z jistého pohledu byl odrazovým můstkem pro dnešní vlnu high concept seriálů.(28.3.2010)

 • TheDarKnig
  *****

  Rest konečně dohnán a ted se o to víc stydím a hlavně je mi líto, že jsem něco takového tak dlouho odkládal. Naprostý protiklad nudného Pacifiku, nejdokonalejší vyobrazení 2SV, jaké kdy bylo natočeno. Opravdu jako Zachraňte vojína Ryana, jen s propracovanějšími charaktery, kterým je dáno tolik prostoru, kolik jen může včetně jejich vlastních krátkých zážitků často skoro z jejich osobního pohledu (někdy zcela - 6. díl dokonalý příklad a k tomu to funguje i v rámci celého vyprávění a snaze zobrazit hrůzy války) a mnohem fajnovějších dialogů a vztahů a hlavně bez hrozně blbě podaného patriotismu. Zcela bez, za což jsem opravdu hodně vděčný. Po vizuální stránce, po technické stránce, po stránce výpravnosti, vyprávění a rozsáhlosti to není televizní projekt. Ale monumentální, naturalistické, emotivní zobrazení války se všemi hrůzami (u tábora jsem nedýchal a cítil jsem velmi silné mrazení), nesmyslností (taktéž), ale i utužováním bratrství mezi společníky Easy company. A závěrečný díl, i když již vlastně zcela bez války, to potvrdil. některé to změnilo příliš, některé méně, všichni ale vyšli pošramoceni. Čest památce všech, kteří z toho nevyšli vůbec, at se to už nikdy neopakuje. Nejlepší díly: skoro všechny, nejvíc na mně zapůsobily ale Ardeny a pak díl 9, výcvikový díl byl taky díky své jedinečnosti v sérii fajn (a taky díky jistému Sobelovi :)) Grandpa, were you a hero in the war? Grandpa said: No… but I served in a company of heroes. PS: úžasný výběr herců, hlavně na roli Dicka Winterse nemohli vybrat nikoho lepšího než Lewise. PPS: bylo fajn po těch letech vidět různé menší role herců, které znám např. Moriartyho ze Sherlocka :)) Nádherná úvodní sekvence(15.4.2012)

 • Blizzard
  *****

  Výborný válečný seriál, kvalitní režie i technické zpracování a stejně jako v případě Carnivale je toto dílo jeden ze skvostů produkce HBO. Další seriál, který nám ukázal, že i v televizi se dá točit kvalitně. Klobouk dolů před tímto výtvorem nabušeným akcí a smrtí, která k WWII neodmyslitelně patřila. Hudební doprovod, který složil Michael Kamen pěkně dokresluje brutální a syrovou atmosféru, a doprovází tak Easy Company na každém kroku. (9/10)(16.6.2003)

 • monolog
  **

  1. díl Celkem se mi to i líbilo (jako když jíte salát nebo syrovej špenát, ani chutná ani není odporný, spíš prostě bez chuti), ale bohužel je to až příliš zdlouhavý (tou nudnou způsobou), postavy jsou až příliš schematický (tvrdej neschopnej sdírač velitel, výtečnej a schopnej jeho zástupce), z jejich výcviku se tam vlasně ukáže pár pobíhání po kopcích, několik seskoků z letadla nebo trenažeru a chvilka střílení. Jinak je to spíš skoro patetický a kdyby tam už bojovali, z patosu by to nevyšlo vůbec. Postavy kromě dvou výše zmíněných (nefanděme si, ani ti nejsou kdoví co) jsou zatím jak drak ve větru, papírový a plochý. A příběh je stokrát ohraný klišé, který si vyprávějí všichni vojáci nejen základní služby. Docela se rozmýšlím, jestli se budu dívat vůbec dál. (5.4.06) 2. Díl No, sice je to trošku zábavnější jak první díl (hlavně proto, že už vyšli do akce), ale pořád mi to přišlo jak epizoda ze seriálu 24 hodin. Zdlouhavý a nezáživný a triky na mě přímo řvaly Počítač! Jen by mě ještě zajímalo, jak mohla být ta operace považována za výtečnou a dodnes se o ní učí ve Westpointu. Asi jsem něco neviděl, nebo mi něco tvůrci zamlčeli, ale mně to nijak skvěle nepřipadlo. Běhat před kulkama těžkýho kulometu lze totiž vážně jen ve filmu. Ještě jsem se pořád nerozhodl, jestli se na to dodívám. Pokud se nerozhodnu ani při čtvrtým dílu, vykašlu se na to. (12.4.06) 3. Díl Třetí díl mě opět nepřesvědčil, že by to byl "nejlepší" nebo "výtečný" seriál. Tentokrát jsem si všímal hlavně té podivné nerovnoměrnosti v rozložení děje. Vím, že takhle by to možná mohlo být ve skutečnosti (ve 2. sv. v. jsem nebyl, takže fakt nevím), ale do seriálu se to podle mě nehodí. Jednu chvíli jsem se prostě strašlivě nudil blábolama alá ruská polívková opera a v další chvíli mě akčnost přitlačila do sedadla spolucestujícího třemi Gé. Ani ta akce se mi nezdála. Hodně mi připomínala východoněmecký indiánky: nepřítel pořád střílí, naši pořád umírají a padají z "koní" a pořád jich je tam jak much. Co se týká děje, nic moc se tam vlastně nestalo. Jeden dostal válečnou psychózu a než se z toho dostal, dostal to. I patosu je tam hodně viz. závěrečná scéna s tím psychotikem i závěr sám. (30.4.06) jindy Viděl jsem ještě čtyřku a pak sedmičku o tom románku s nemocniční sestrou. Jenže ani ty mě nepřesvědčily o kvalitách. Bojové sekvence jsou celkem zajímavý, hyperrealismus je nerealistický a nevyváženost mezi akcí a nudou čím dál víc nevyvážená. Jestli toto je nejlepší seriál všech dob, pak bych hodně rád viděl ten nejhorší (jen tak mimochodem, do sekce seriál nepočítám telenovely jakýhokoliv původu). Jindy Druhé opakování na Nově jenom potvrdilo "oblíbenost" tohoto výtvoru mezi lidmi, jak jsem ji avizoval dříve. Promítání někdy kolem jedné hodiny v noci od pondělí do čtvrtka ukazuje, že tento "šperk" neměl sledovanost ani poprvé, kdy jej též postupně přeřazovali do méně populárních nočních hodin.(5.4.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace