Bratrstvo neohrožených (TV seriál)

Band of Brothers

Band of Brothers

Bratstvo neohrozených

Válečný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 10x70 min

Michael Kamen

Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston, Shane Taylor, Donnie Wahlberg, Philip Barantini, Peter Youngblood Hills, Rick Warden, Matthew Settle, Frank John Hughes, Neal McDonough, Rick Gomez, Eion Bailey, James Madio, Kirk Acevedo, Michael Cudlitz, Richard Speight Jr., Dexter Fletcher, Dale Dye, Robin Laing, Matthew Leitch, David Schwimmer, Marc Warren, Ross McCall, Nicholas Aaron, Douglas Spain, Colin Hanks, Logan Marshall-Green, Andrew Scott, Tom Hardy, James McAvoy, Stephen Graham, Hugo Metsers, David Andrews, Jordan Frieda, Stephen McCole, Simon Pegg, Jamie Bamber, Jimmy Fallon, Kieran O'Brien, Diana Kent, Jack Wouterse, Michael Fassbender, Corey Johnson, Andrew Howard, Andrew Lee Potts, Tom Hanks, Anatole Taubman, Jamie Harding, Jason O'Mara, Dominic Cooper, Peter O'Meara, Gertrude Thoma, Isabella Seibert, Suzanne Roquette, Hans-Georg Nenning, Rupert Wickham, Dan van Husen, Matthew Faber, Dirk Galuba, John Light, Luke Roberts, Ian Virgo, Chris Geere, Ben Caplan, Bart Ruspoli, Alexis Conran, Ben Loyd-Holmes, Stephen Walters, Russell Loten, Mark Huberman, James Greene, Kristina Brändén Whitaker, Jonjo O'Neill, Joel Beckett, Jason Done, Joseph May, Paul Bentley, Doug Allen, Harry Peacock, Thomas Magnussen, Lucie Jeanne, William Meredith

Billy Fox

Scénografie:

Anthony Pratt

Kostýmy:

Anna B. Sheppard

Film Zachraňte vojína Ryana roztažený na deset hodin? Ne! Bratrstvo je totiž lepší než Ryan. Jde více do hloubky (aby ne, když na to má tolik času a postav), je uvěřitelnější a obzvlášť potom, co jsem si přečetl jeho předlohu, se pro mě stalo nepřekonatelným. Díl režírovaný Tomem Hanksem je jasně nejlepší.(5.5.2009)

Tyler to napsal věcně, nevynechal nic co bych sem napsal sám a navíc s ním beze zbytku souhlasím. V tomhle:) Takže já si k tomu za sebe dodám jen to, že Bratrstvo odhodilo všechno, co nemám rád na Vojínu Ryanovi, a že Damian Lewis byl skvělá volba. 80%(3.8.2008)

Působivý desetidílný válečný seriál, sledující osudy amerických vojáků z roty E za Druhé světové. Nemáte-li rádi Američany, jednu hvězdičku si odečtěte. Jste-li 100%ním pacifistou, odečtěte si dvě. Zajímavé komentáře: ShaQuan, HoneyBunny, wipeout , jura-roy , Jozka7(7.3.2005)

Tohle je skvělý seriál. Podle mne je to ještě lepší dílo než Saving Private Ryan. Nenašel jsem žádná slabší místa. Tvůrci se dokonce ani nesnaží manipulovat lidi k dojetí zpomalenými záběry americké vlajky ve větru ani podobnými agitkami.(15.11.2004)

Kupodivu tato miniserie nevyuziva hladu po valecnych filmech, ktery nastal po Vojinu Ryanovi a nechce jen parazitovat na modni vlne - remeslne skvele zpracovane dilo, ktere si nehraje na inlektualni velkodilo a pusobi na divakovy emoce(3.9.2003)