Bratrstvo neohrožených (TV seriál)

Band of Brothers

Band of Brothers

Bratstvo neohrozených

Válečný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 10x70 min

Michael Kamen

Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston, Shane Taylor, Donnie Wahlberg, Philip Barantini, Peter Youngblood Hills, Rick Warden, Matthew Settle, Frank John Hughes, Neal McDonough, Rick Gomez, Eion Bailey, James Madio, Kirk Acevedo, Michael Cudlitz, Richard Speight Jr., Dexter Fletcher, Dale Dye, Robin Laing, Matthew Leitch, David Schwimmer, Marc Warren, Ross McCall, Nicholas Aaron, Douglas Spain, Colin Hanks, Logan Marshall-Green, Andrew Scott, Tom Hardy, James McAvoy, Stephen Graham, Hugo Metsers, David Andrews, Jordan Frieda, Stephen McCole, Simon Pegg, Jamie Bamber, Jimmy Fallon, Kieran O'Brien, Diana Kent, Jack Wouterse, Michael Fassbender, Corey Johnson, Andrew Howard, Andrew Lee Potts, Tom Hanks, Anatole Taubman, Jamie Harding, Jason O'Mara, Dominic Cooper, Peter O'Meara, Gertrude Thoma, Isabella Seibert, Suzanne Roquette, Hans-Georg Nenning, Rupert Wickham, Dan van Husen, Matthew Faber, Dirk Galuba, John Light, Luke Roberts, Ian Virgo, Chris Geere, Ben Caplan, Bart Ruspoli, Alexis Conran, Ben Loyd-Holmes, Stephen Walters, Russell Loten, Mark Huberman, James Greene, Kristina Brändén Whitaker, Jonjo O'Neill, Joel Beckett, Jason Done, Joseph May, Paul Bentley, Doug Allen, Harry Peacock, Thomas Magnussen, Lucie Jeanne

Billy Fox

Kostýmy:

Anna B. Sheppard

Ti nejodvážnějí si zaslouží tu nejlepší možnou poctu. A jak si HBO řeklo, tak také udělalo. Ano, někdy je to až takhle jednoduché... Na druhou stranu je pravda, že ne všechny díly jsou úplně geniální. Některé jsou "pouze" vysoce nadprůměrné, ale kdo by to řešil, když si stačí vzpomenout na ta kvanta nezapomenutelných momentů. A to nejen těch bitevních, ale především těch lidských. ♫ Hodnocení OST: 4/5(19.1.2005)

Viděl jsem na poli válečných filmů hodně a ač valná většina z nich byla fakt kvalitní .Toto dílko je fakt všechny překonalo. To že to produkovalo HBO jenom dokazuje , že to skutečně není TV. Filmová serie , mapující velmi brilatním způsobem všechny zásadní události od začátku tažení spojenců až po jeho konec, který je proložen i minipřeběhy je naprosto strhující.Hudba zde jen podtrhuje onu výjimečnost.Každý díl mě dostal jinak, ale devatý ve mě vyvolal něco co se dá fakt těžko popsat.Tato miniserie byla skutečně natočena z úctou k "obyčejným" hrdinům války. Stejnou úctu já mám ovšem i filmařům tohoto díla.(5.7.2006)

Skutečně skvělý seriál, který svým rozmachem skoro ani nepatří na televizní obrazovky. Přesto ho tam budete opětovně rádi hledat, o to se vsadím. Příběh roty E, kterou sledujeme od výcviku až do konce války, se může směle řadit do zlatého fondu válečného filmu. Je velmi realisticky natočený, syrový, drsný a přitom (což u americké produkce dvakrát potěší) není patetický, zbytečně patriotický a slzopudný. Hlavní trumf "Bratrstva neohrožených" nespočívá v brilantně natočených bojových akcích, jeho hlavní síla je jinde - v čase, kdy vlastní boj neprobíhá a na povrch vyplouvají příběhy jednotlivých vojáků; v čase, kdy se tuží válkou zformovaná přátelství...Hnacím motorem každého výjimečného díla je nějaké poselství, které vysílá ke svým divákům. I v tomto bodě "Band of Brothers" funguje bezchybně, navíc v několika rovinách - klade otázky o hrdinství, utrpení, povinnosti, přátelství, o údělu vojáka a válce samotné. Pro mě je (i když od reality jistojistě stále hodně vzdáleným) důkazem absurdity a nepochopitelné krutosti jakéhokoliv válečného konfliktu. Což není rozhodně málo...Stačí vzpomenout na devátou epizodu se symbolickým názvem "Why We Fight", která se v mém osobním žebříčku zařadila mezi klenoty televizní tvorby.(29.6.2006)

Po vizuální stránce dokonalé, herecky výborně zvládnuté jen občas trochu moc zdlouhavé. Když nad tím tak přemýšlím, BRATRSTVO je spíš dokument než od obyčejný seriál.(9.4.2009)

tam pod horou CURRAHEE, v táboře Toccoa se formuje rota ,,E". currahee v jazyce indiánského kmene cherokee znamená -zůstat osamocený. to se vám v boji může lehce stát, proto je třeba podepsat pojistku na 10 000 dolarů pro své blízké a po drilu, jaký může absolovovat jen ta nejlepší jednotka, se vydáme vstříc dobrodružství, zůčastnit se DNU VŠECH DNÚ. během výsadku spoléhat na sebe, a věřit, že dopadnu aspoň přibližně tam kam mám. ocitneme se před městem CARENTAN, které je třeba dobýt a začíná první vážnější zamyšlení nad smyslem toho všeho. život plyne rychle a válečný obzvlášť. když přicházejí NOVÁČKOVÉ, není to z důvodu dovolených, ale předzvěst, že bude třeba plnit další náročné úkoly, třeba dobýt KŘIŽOVATKU. a že při každém dobývání je třeba štěstí, o tom by mohl velitel Dike Winters vyprávět. vyprávět by mohl i doktor, když v lesích u BASTOGNE dělal co mohl, ale žádný zázrak se nekonal. za to, když nadešel BOD ZLOMU a v lesích okolo Foy bylo třeba zjistit, kdo bude ten správný velitel roty ,,E", jeden takový zázrak se stal. s blížícím se koncem války, je čas podívat se na psychiku vojáků. zvlášť, když 11 znich čeká POSLEDNÍ HLÍDKA a úkol přivést z německého tábora zajatce. a já vím, že nikdy za války nesmím být doktorem. PROČ BOJUJEME ? možná někdo pochyboval o smyslu toho co dělal. ale jen do okamžiku, než spatřil koncentrační tábor. ale to už je skoro konec. rota ,,E" za odměnu může obsadit Hitlerovu pevnost Orlí hnízdo nebo třeba dům H.Goringa. a nad alkoholem z jejich zásob přemýšlet, kolik bodů komu chybí k magické hranici 85, která je důležitá k povolení na odjezd domů. kapitulací Japonska končí 2. světová válka......... S.Spielberg, T.Hanks, M.Kamen, to je jen pár jmen, která se podepsala na mimořádném filmovém díle. sledujte příběhy, ve kterých si najdete svého hrdinu a sním prožijte 2. světovou válku. kamera je je autentická, hudba působivá a scénář zaručuje, že se nudit nebudete.(6.4.2006)