Walker, Texas Ranger

• USA Walker, Texas Ranger (více)
USA, (1993–2001), 152 h 15 min (Minutáž: 45–90 min)

Scénář:

Leslie Greif, Albert S. Ruddy, Paul Haggis, Rick Husky (více)

Chuck Norris, Clarence Gilyard Jr., Sheree J. Wilson, Judson Mills, Nia Peeples, Noble Willingham, Roxanne Hart, Gary Graham, Marshall R. Teague (více)

Série(9) / Epizody(196)

Chuck Norris  se svým bojovým uměním ochraňuje zákon v Dallasu a jeho okolí. (TV Nova)

Recenze uživatele cheyene k tomuto seriálu (129)

Bonnie a Clyde (1995) (S04E04)

Epizoda s dobrou hudbou, ale vlastně i námětem. ()

O bod míň (1995) (S04E05)

Pro mě spíš slabší díl, ale Trivettovo propojení s fotbalem potěší. ()

Temné zlo (1995) (S04E06)

A já mám zase rád nějaké to vybočení ze zaběhlého formátu. Trochu mysteriózní nádech epizodě prospívá, byť je to takové úsměvné. Ale myšlenka o narušení posvátné půdy a následné "vyšší" mstě mě bavila. ()

Poslední spravedlnost (1995) (S04E07)

Ozvěny Walkerova dětství, resp. vraždy jeho rodičů. Poměrně působivá epizoda. "Tu noc byl králem temnoty..." ()

Lynčování (1995) (S04E08)

Ano, soudce lynč. V USA má bohatou historii. Tento díl je krásnou ukázkou toho, proč by měli lidé nechat rozsudky na příslušných institucích. Hlavní hrdina je trochu pomalejší, ale Walker mu výstižně řekne: "Být pomalejší není nic špatného. Spousta lidí má problém, že nedokáže zpomalit." ()

Divoká voda: 1. část (1995) (S04E09)

Mám rád díly, které nějak vybočují ze zaběhlého standardu a formátu. Takže téma dovolené Alex a Walkera na divoké řece (možná inspirace filmem s Maryl Streep?) je příjemným zpestřením. Opět pěkná krajina, tradičně několik nesmyslů v počínání postav, ale jako nenáročná podívaná je to skvělé. ()

Divoká voda: 2. část (1995) (S04E10)

Pokračování Walkerova "ozdravného" pobytu na raftech. Prostředí atraktivní, logických trhlin tu je několik, což je škoda. Dám 4*, čímž trochu vyvážím plné hodnocení u první části. ()

Rodeo (1996) (S04E12)

Odlesk minulého vztahu Alex do současného případu je dobrým kořením dílu z prostředí rodea, které se ve Walkerovi čas od času objeví. ()

Vyvrcholení (1996) (S04E13)

Konec epizody trochu ve stylu konce Butche Cassidyho... poprvé se v seriálu objevuje Adam McGuire z Irska. Příběhově pro mne slabší díl. ()

Falešný vězeň (1996) (S04E14)

Walker a Trivette v přestrojení ve vězeňském prostředí. V rámci celého seriálu nic neobvyklého, ale epizoda dobrá. Scéna, kde Walker alias zabiják "Ledař" popisuje potěšení ze zabíjení, rozhodně stojí za to. ()

LaRueův návrat (1996) (S04E15)

LaRue podruhé. Dávám plný počet hvězd, byť mám epizodu jaksi okoukanou. Za scény jako je krysa na talíři, prohlídka LaRueova pokoje nebo škorpiony si však nejvyšší hodnocení zaslouží. LaRue se vrátí ještě jednou v další sérii. Mimochodem, v této epizodě se dozvíme adresu Walkerova ranče: SSR 86A, Springtown, TX 75550. ()

Běs (1996) (S04E16)

Velmi dobře zapamatovatelný díl. Tábor Cahill, Trivette a C.D. se tradičně špičkují o rybaření, přičemž Jimmy vyučuje týrané ženy sebeobranu. K páté hvězdě chybí někdy do očí bijící nelogičnost hlavní hrdinky (týrané ženy). ()

Mstitel (1996) (S04E19)

Poměrně netradiční epizoda, čímž je zajímavá. Obsahuje dost soubojů a protivník je tak trochu Walkerovou paralelou, avšak na opačné straně zákona. "Každý má bod, kdy se zlomí, jen šťastného to nepotká.." ()

Odznak (1996) (S04E20)

Celkem vtipná epizoda. ()

Výpadek (1996) (S04E21)

Perfektní epizoda s originálním námětem, byť se v seriálu čas od času objeví díl, v němž někdo z hlavních hrdinů utrpí nějaké vážné zranění (postřelení, poranění nožem, slepota, hluchota, apod.). Ztráta paměti a postupné hledání sebe samého má ovšem grády, přičemž na pozadí stále běží případ a nervozita Alex, Trivettea a C.Dho, co s Walkerem je, že se neobjevil ani na probíhající oslavě Nového roku, dokresluje kouzlo této epizody. "Je tu spousta cédéček." - "C.D.! Trivette, Alex a C.D.!" - "C.D. je člověk?" - "Jasně, že je! Bručí jak starý medvěd ('Zatraceně, Cordelli, vstaň už z tý podlahy!'), ale je to dobrý přítel." ()

V časové tísni (1996) (S04E22)

"Slyšeli jste to, lidi, chtějí nás zlikvidovat!" A to zrovna v době, kdy Rangers slaví 155 (ve skutečnosti 173, hak podotýká C.D.) let své existence. Zdařilá epizoda, kde si Walker a spol. obhajují důvody pro svoji budoucnost. Ale ono není potřeba obhajovat něco, co není třeba obhajovat, jak zní názor Walkera. ()

V obležení (1996) (S04E23)

Díl, který se odehrává mimo běžné městské prostředí. Trivette je terčem C.Dho a Walkerových vtípků. Mimochodem to, že Walker říká, že sice také C.Dmu naletěl na špek, ake byly mu narozdíl od Trivettea 4 roky, je nesmysl, protože v té době se neznali. ()

Moskevská spojka (1996) (S04E24)

Vtipná epizoda. V úvodu se čte z Norrisovy  knihy Tajemná vnitřní síla, přičemž Walker "neslyšel" o autorovi této knížky. A po příletu Rusa jsme svědky dobrých hlášek, zejména v C.Dho baru. "Pivo? Tím tady polejváme stejky, když je opejkáme a občas do toho přidáme pár syrových vajec. Vodka? To je jen šťáva z brambor, to není o nic lepší..." :) ()

Zázrak v Middle Creeku (1996) (S04E25)

Spíše netradiční zápletka, přesto vynikající případ. Krásná a dojemná (asi stárnu a blbnu) epizoda. ()

Dvorana slávy (1996) (S04E26)

Výborný díl, v němž se má C.Dmu dostat největší možné pocty, ale radost z ní mu kazí návrat sériového vraha, kterého před lety nedokázal dostat za mříže. "Kam se poděl Johnny Cash, Willie Nelson?" - "Je to jiná generace, C.D." ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu