Drogový překupník Reese Feldman, který žije navenek spořádaným životem ctihodného otce rodiny a stará se o nadaci pro propuštěné vězně Na dobré cestě, na své jachtě zavraždil Terrence Meyerse, který nechal spadnout jedno z jeho letadel převážejících kokain – a ne ledajaký. Nový, prakticky nezjistitelný druh má přitom stejné účinky jako klasická droga. Policista David Starsky dostává ve stejné době nového parťáka Kena Hutchinsona, zvaného Hutch… Zatímco Starsky bere svou úlohu policisty smrtelně vážně, Hutch se při výkonu svého povolání spíš baví a nenápadně se snaží, aby mu příležitostně něco „uvízlo za drápkem“. Tak je tomu i v případě nalezeného Meyerova těla, které vyplavila voda. V kapse zavražděného Terrence najde promočené bankovky, které okamžitě zmizí v té jeho. Když zjistí totožnost oběti, hovoří nejprve s jeho bývalou milenkou Heather, která je odkáže na člena motorkářské bandy. Ten ale momentálně sedí, takže se za ním vypraví do vězení. Velký Earl jim prozradí, že Terrence byl ve spojení s Reesem Feldmanem. Oba mu totiž dělali tělesné strážce a byli pověřeni ochranou jeho transportů drog. Dostávají také balíček koksu, který jim zprvu připadá jako umělé sladidlo. Starsky se ale na vlastní kůži přesvědčí, že se skutečně jedná o nový druh kokainu vynikající úrovně… Policistům někdo usiluje o život: Hutchův dům vyletí do povětří a je zraněn malý Willis, o něhož se Hutch stará. Po Starském zase někdo střílí. Nakonec naleznou muže, který byl podplacen, aby je zlikvidoval. Jedná se o Korejce, jehož synek je dokonalým vrhačem nožů, což oba poldové opět zakusí na vlastní kůži. Ještě štěstí, že Hutch ovládá korejštinu, a tak se dozvědí, že muže najal sám Reese Feldman. Chce je zlikvidovat, protože ohrožují jeho obchody. Ten největší se ale teprve chystá… (TV Prima)

OnCal

Ačkoli by se námět dvou nesourodých detektivů, kteří musí bojovat i proti svým nadřízeným, aby nakonec dosáhli vítězství, může zdát už poněkud ohraný, nepůsobí v tomto filmu nepříjemně. Možná také proto, že se toto téma poslední dobou poněkud odmlčelo. Nicméně film je pohodovou detektivkou, u které se občas dost nasmějete a ani si nedělá vyšší nároky. ()

Treble

Přiznám se že, to pro mě nyblo žádný retro, ale úplně nový setkání s touhle dvojkou (krom narážek v Hvězdný Bráně). No a jako dobrý. Hodně dobrý. Je to poutavý zajmavý a v tej záplavě shitu poslední doby super. ()

ashton

Veľmi sympatická komédia o dvoch protikladných kolegoch, ktorý k sebe postupne hľadajú cestu...Klišé? Áno, ale natočené takým neopísateľne sympatickým dojmom. Ústredná dvojica Owen Wilson a Ben Stiller funguje na výbornú, ale pozadu nezostáva ani Vice Vaughn v roli židovského priekupcu kokaínu - "I promise, I won´t kill Terence again". ()

Fill16

Skvělé a nadupané retro. Velmi příjemná kravina s oblíbencem Stillerem a blonďatým šílencem Wilsonem. Není to špatné, ale něco tomu ještě chybí. ()

eFrankie

Původní předlohu jsem neviděl, ale troufám si tvrdit, že tento snímek bude kult stejně jako Zoolander. Ti dva šašci, Owen a Ben, se hledali, až se našli a samostatně by už točit raději neměli, patří prostě k sobě. Když připočítáme dalšího do trojky - Vince Vaughna, tak jejich společné filmy jsou vždy zárukou kvality. Dialogy v tomto filmu, přestože jsou vždy myšleny smrtelně vážně, jsou tak stupidní, až je to fakt k smíchu a o to jde především. Pro mě, spolu se Zoolanderem, je to nejlepší filmy této dvojky. Navíc super hudba, skvělé retro oblečení Starskyho a ten jeho fajnovej bourák... nemá chybu! Oblíbená scéna: "Prohni se v zádech a předveď mi draka". Jak jinak než 5***** ()

Švédy

Kdyby tam nehrál Stiller kterýho nesnáším tak dám možná i víc. Jinak je to film na zabití volný chvíle jak dělanej. ()

Kašák

Nikdy jsem neviděl původní verzi o těchle dvou policajtech, ale tahle mi teda rozhodně sedla. Wilson i Stiller jsou jako vždy výborní, jednoznačně nejlepší komediální dvojice součastnosti. ()

Naby

Nemám rád příliž ujeté komedie a tohle je jedna z nich. Tohle už je komedie z komedie ciž už mi nepříjde tak zábavný. ()

shinlove

Nebylo to sice až tak dobré, jak jsem čekal, proto ta ztráta v hodnocení, ale rozhodně jsem se nasmál až až a nablejskaný a vždy stylový Stiller v tomto filmu opět s Wilsonem excelují :D 4* ()

naytsirk

Patřím do skupiny těch (a asi už jsem to někde psal), co mají rádi Bena i Owena. A Starsky & Hutch je hodně podařená komedie, která jen tak neomrzí... ()

severus

Možná je tohle vrchol současné americké komedie. Stillerova skupina srandistů se pitvoří jak magoři a zabíjí solidní akčňák. Nemá cenu vypisovat, kolikrát jsem se při té srandě cítil trapně. To je teda pocta legendě. ()

intheend

Čekal sem trochu víc. Pár skvělejch hlášek, krásný auto, překvapivě mě nevadili ani Stiller ani Wilson, který moc nemusim. Pak ještě skvělej soundtrack. Ale ten film by podle mě měl bejt oldschool a když ho porovnám s Expendables nebo s Red, tak oldschool moc není. 3 hvězdy plus jedna za konec. Sweeeeeeeeeeeeeeeeet Emotion. ()

P@\/EL

Skvělá komedie s velkým počtem srandovních scén. Nejvíc mě dostal asi rozhovor s roztleskávačkou, která se zrovna převlíkala, a potom schůzka s Velkým Earlem ve věznici. Gangsterská zápletka se speciálním kokainem byla fakt dobrá. Velmi se mi líbí originální pojetí jednotlivých postav. Mimo Starskyho a Hutche byli skvělými postavami taky medvídek Huggie a úchylný, přiteplený Velký Earl. I když Starskymu s Hutchem nevěřili, tak ten případ vyřešili bravůrně. Starskyho bourák je přímo boží. Film má prostě jakousi šťávu, takže se divák určitě nudit nebude. ()

Tomulka

Skvěle zasazená komedie , skvěle udělaný příběh a scény v base nebo na disce jsou prostě boží. Ben Stiller a Owen Wilson pojali své role dokonale a tak není co vytknout. V originále jsem to neviděl, ale dabing je slušnej. I po několikerém koukání dávám naprosto jednoznačně pět hvězdiček. ()

Venus7

Fakt skvělý retro! Ústřední dvojice byla výborná a atmosféra 70. let ještě lepší. Duo Stiller - Wilson snad ani nemůže zklamat (např. skvělý Zoolander). Až jsem si říkala, že by mi vůbec nevadilo, kdyby natočili pokračování. A hudba byla taky vynikající. ()

Hrobař

Stylový město, hudba, kostýmy, auto, hlášky ...cejtil jsem z toho poctu. Fanouškovský zapálení pro věc. A to cením ()

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)

Další celovečerák podle seriálu

Další celovečerák podle seriálu

07.07.2009

U nás jsme jej nikdy kdovíjak neznali, ale „na západě“ platil v 80. letech za jeden z nejpopulárnějších policejních seriálů. T. J. Hooker. Když zalovíte v paměti, možná se vám vybaví úvodní scéna z… (více)

Ben Stiller v epické fantasy?

Ben Stiller v epické fantasy?

07.04.2008

The Return of King Doug není oslavný dokument o zdejším uživateli Douglasovi, ale připravovaný komiks nakladatelství Oni Press, na který už promptně koupilo práva studio DreamWorks. A hned oslovilo… (více)

Affleck ve hře, Pitt na stromě, Stiller v Dallasu

Affleck ve hře, Pitt na stromě, Stiller v Dallasu

26.12.2007

Díky stávce scenáristů a přesouvajícím se termínům natáčení a premiér je v Hollywoodu pořádně horko a dochází k tolika změnám, že nejvýstižnějším označením situace bude asi slovo guláš. Začněme hned… (více)