První krok

Česko, 2009, 13 h 21 min (Minutáž: 57–74 min)

Kamera:

Petr Adámek

Hudba:

Jan P. Muchow

Klára Issová, Dominik Turza, Pavel Kříž, Veronika Žilková, Filip Cíl, Oldřich Navrátil, Jan Cina, Linda Fernandez Saez, Oldřich Vlach, Světlana Nálepková (více)

Epizody(13)

Seriál je nabitý hudbou, tancom, vášňou a emóciami pretavenými do všetkých tanečných štýlov od klasického baletu až po hip hop. Ponúka vzťahy, intrigy a lásku v prostredí vyššej tanečnej školy a tanečných súborov. Večný boj profesorov a študentov, tanečníkov a choreografov mu dodávajú to správne napätie a spád... (oficiální text distributora)

FRANTACZ1

I když s hereckou průpravou, tancem nebo hudbou nemám odborně mnoho společného, a byť si mnozí stěžují právě jak na choreografickou, tak i hereckou a dialogovou stránku seriálu, tak mně se to líbilo. Se vzrůstajícími čísly dílů jsem sice nabýval skepsi, jestli se poslední části nezhroutí v nějakej nepoživačnej nesmysl, ale byl jsem celkem příjemně překvapen, že to drží mou laťku poživatelnosti až do konce (i když slepota Tomáše je fascinující, a Elišky mi bylo líto) - a otevřený konec mi tady naopak sedí. Taky jsme byli "mladý" :-) ()

Bouřka

To se jednou sešli tvůrci tohoto seriálu a řekli si: nebylo by skvělý natočit seriál ve stylu Let´s dance v Čechách? NEBYLO, kdyby mi hoši zavolali, řekla bych jim to rovnou a ušetřili by spoustu peněz. Herecké obsazení se moc nepovedlo, v Čechách máme hodně málo dobrých umělců, kteří by uměli tancovat a hrát a Klára Issovaá k nim také nepatří. Hlavní hrdina je těžce nevýrazný a jeho vynucený tanec, aby byl přijat na akademii bych zvládla lépe. Jo a vášně, emocí a hip hopu jsem si vůbec nevšimla. Dávám hvězdičku alespoň za snahu. ()

FilmDrobek

Nejhorší seriál, který jsem kdy viděla! Tak ubohý scénář... No ostuda toto!!! Každou vteřinu strávenou nad tímto hnusem, mě jenom nutí k nervozitě! 1* je jen za hudbu, která není vždy tak špatná! ()

x_ander

Originální námět, seriál pro mladé, snaha přinést něco moderního... no proč ne? Bylo by všechno v pořádku, vlastně je První krok i docela příjemný seriál, ale dojiždí (opět) na hovadském scénáři. Ty věty, které postavám padají z pusy, jsou na facku. Ale snaha jít proti proudu se cení. Víc než dvě * ale opravdu nedám, a to z jednoho prostého důvodu - viz první díl. ValMezák že není zvyklý pít a nechá se hravě přechlastat Pražákem??? WTF? Tohle mohl vymyslet jen scénarista (Pražák), který se chtěl pomstít za to, že na Valašsku nezvládl držet (první) krok. Každý (každý!) průměrný valach přepije pražáka naprosto s přehledem. ()

Tr3n

Nesleduji seriál sice pravidelně, ale pár dílu jsem měl možnost vidět a byl to zcela promrhaný čas. Tupý scénař, dialogy, u nichž máte chuť vyskočit z okna, vesměs komické herecké výkony snad s vyjímkou P. Kříže, který mě baví upřímně a úmyslně, ale jinak neskutečná nuda, nuda a... nuda. ()

White-Man

Odpad to není, ale pohled na české „umělecké“ školství je hodně pokřivené a nadsazené (něco jako u ordinace pohled na české zdravotnictví). Jasně, je to jen film, takže imaginace se připouští, ale tohle bylo na mě trochu moc. Každopádně mi rozum nebere datum vysílání a výroby. To jako natáčeli tento seriél 3 roky?! ()

zodiak217

Výborný český seriál z vysokoškolského prostredia s dobrým výberom hereckého obsadenia, novými tvárami, príjemnou hudbou a oddychovým dejom. Preto sa pýtam kde sú ďalšie série. Vždy som sa tešil na ďalšie epizódy a výborne som sa nielen pobavil ale aj oddýchol si pri sledovaní dejov a príhod zo študentského prostredia. Naviac skvelé choreografie, výborný tanec....toto je presne seriál, ktorý na našom trhu chýbal je to niečo nové, svieže, neopozerané. Zasadiť to študentského prostredia, súkromná škola, kopec zábavy, ale vybrať tam ľudí ktorých život je tanec, zároveň sa zamerať na pár hlavných postáv a poprepletať ich príbehy do seba, ale zároveň oboznamovať sa s každým osobitne. Veľmi oceňujem túto produkciu a dúfam, že sa dočkáme aj pokračovania, lebo v tomto prípade by to bola dosť škoda. ()

Celuška

Já jsem tenhle seriál shlédla už před dvěmi roky v tehdejší premiéře na slovenské Markíze (nebo to možná byla Jojka, ale na tom vlastně nezáleží) a řeknu to takhle: znova ho vidět nechci. V paměti mi vlastně utkvěli jen mdlá a nevýrazná Issová (alkoholička jí fakt nesedí), Žilková přehrávající jako vždycky, neteř mého oblíbence Lukáše Vaculíka, "papundeklové" interiéry a opravdu zdlouhavá taneční čísla (je ale jasné, že v seriálu s tímto tématem se to dá očekávat )... Srovnání s filmy Let´s dance a Street dance se opravdu nabízí, ale přesně tenhle moderní styl hudby, oblékání a tanečních kreací se mi nelíbí. Jsem už holt jiná generace, takže pohled na sexy těla v přiléhavých hadrech a krásné tváře mladých herců a hereček mi už jako důvod ke sledování nestačí :) ()

ZAUME odpad!

Víc tak nesympatických a příšerně hrajících herců po kupě jsem v žádném seriálu neviděl, takže se vlastně jedná o jedinečné dílo! Buďme ale realisti.. ()

Petriver odpad!

Totální sračka ve všech směrech. Stravitelné pro náctileté, ale ani tam si nejsem jist... Jednoznačně "odpad". (bohužel záporná stupnice neexistuje)... ()

JackieBliz

Nápad je dobrý, špatné je zvolení herců. Radka Pavlovičová sice umí krásně tancovat, ale herečka to vážně není. A jak se snaží až procpat nahotu do seriálu? Myslí si, že to přitáhne lidi? ()

odpad!

Náhodou jsem zaregistrovala, že Nova hodlá vysílat "zbrusu nový" seriál. Zbrusu nový znamená z roku 2009, budiž. "Na motivy" Un Passo adelante znamená přeložili jsme scénář, nechali ho zahrát české herce v našich ḱulisách a aby to nebylo tak úplně stejné, přidali jsme pár věcí, které v původním seriálu nebyly, a vůbec nám nevadilo, že už jsou za hranicí toho, čemu se dá věřit (například točení ohnivými řetězy ve vnitřních prostorách). Přidáme známé seriálové tváře, z nichž se do role pořádně napasovala snad jen Veronika Žilková, a budeme to prezentovat jako něco úžasného :( Ach jo. Je to sladký a pitomý ja Muzikál ze střední, nekončí to v podstatě nijak, ani jak odíl, ani jako seriál, jednotlivé scény nedotažené do konce, nebo spíš nedomyšlené a laciné od samého začátku. Nic horšího jsem neviděla. Uvažovala jsem o hvězdičce za nápad nasadit neokoukané tváře, ale seriál je totálně zabil :( ()