Hororový klasik George A. Romero spojil sily s literárnym hororovým klasikom Stephenom Kingom a na základe filmového scenára Romero natočil poviedkový film s riadne čiernym zmyslom pre humor. Deň otcov je o chlapíkovi, ktorý vstal z mŕtvych, aby konečne na svoj sviatok ochutnal tortu od svojich detí, Jordy Verrill (King) je farmár, ktorý objaví meteorit, ktorého sa dotkne a začne sa meniť na rastlinu. Debna je o debne, v ktorej je niečo živé a hladné. Nasledujú ešte dve poviedky v duchu Alfred Hitchcock uvádza a Poviedky z hrobky. (tron)

abrat

Päť krátkych hororových filmov v celovečernom filme. Niektoré príbehy sú skôr úsmevné, ale zvláštne. Napríklad farmár, ktorý je náhle infikovaný meteoritom sa zmení v hubu - hrá ho Stephen King. Alebo poviedka s debnou... ()

Filatov

Co říci ke Creepshow? Asi to, že vizuálně na dobu vzniku mohlo jít opravdu o něco děsivého a i dnes jsem ocenil vizuální stránku věci, i když je vidět, že film je opravdu letitý. Bohužel pro Creepshow se kvalita s postupující stopáží snižuje, takže začíná někde na 90 procentech, ale končí na nějakých 50. Zatím jsem zvolil čtyři hvězdičky, ale obávám se, že časem budu muset ještě jednu sundat. Bylo mi prostě líto nedat dvojici King - Romero alespoň čtyři. Jsem měkkejš přiznávám. Konečná pasáž s odplatou syna na otcovi za to, že mu zakázal číst Creepshow, ale byla za pět! ()

bocy

Celkom pekné spracovanie komixovej predlohy, ale myslím si, že v dnešnej dobe to už nevydesí nikoho :D ()

matko2351

Možno v časoch starších tieto príbehy fungovali, nuž dnešna mládež by to len vysmiala. Nuž dva či tri príbehy sa mi celkom páčily, ale inak je to všetko.3 hviezdičky za snahu:-D ()

maestrum

Soubor povídek, na kterých již notně zapracoval zub času, byť ve své době nebyly nic převratného. Průměrné se střídají s podprůměrnými, potěší účast některých známých herců. ()

Pelidor

Celkově průměr ,protože některé povídky mě chytily například hned ta první ,jak mrtvej otec vyleze z hrobu kvůli dortu a vyvraždí celou famílíi ale ta s tím Kingem tam vůbec nemusela být. Možná si tenkrát Mistr myslel ,že je univerzální umělec. Ale herec teda určitě ne. ()

TylerD.

5 povídek, liché zbytečné, čtvrtá *** ok a druhá jedna z nejlepších povídek, co jsem kdy viděl (já si říkal, že toho chlápka v ní odněkud znám). Na spisovatele to zahrál dokonale. Z té dvojky bych chtěl celovečerák. Stephen je King! ()

tXtX

Toto ma asi naozaj nikdy neprestane bavit. King, Romero a Savini je jednoducho trio, s ktorym ide clovek na istotu. 5 fantastickych “cheesy” poviedok, ktore sa nesnazia a ani nikdy nesnazili byt skutocne strasidelne. Uzasna atmosfera, skvely soundtrack od Johna Harrisona a paradne masky tomu celemu dodavaju kralovsku korunu. Klenot (nie len) 80. rokov. 100% ()

drkaldj

Úvod celkem ušel, rozhodně zajímavé pojetí. 1. Den otců. Mladý Ed Harris. Příběhově není moc co by se dalo rozvinout. Za zmínku stojí pěkný vizuál mrtvoly, Ovšem že by byla povídka děsivá se moc říct nedá - 3*. 2. Samotářská smrt Jordyho Verrilla. King v zajímavé roli. Toto nebyl horor ale spíše sci-fi. Chlap co se mění na rostlinu, to nejde ani natočit moc děsivě - 2*. 3. Stačí přečkat příliv. Připomnělo mi to jeden díl z Věřte nevěřte, u kterého jsem se jako kluk bál. Proto asi na mě tato povídka působí nostalgicky jako bych ji už někdy viděl, ale přitom neviděl - 4*. 4. Bedna. Jo, příšerka je to pěkná, i když jde dost poznat že je to jen chlap (nejspíš chlap) v kostýmu podivné opice (nebo tasmánského čerta). Nějaké scénky pěkně gradují a jsou i napínavé chvíle - 4*. 5. Pořád po vás lezou. Brouky asi nemá nikdo rád. příběhově opět nic extra, ale musím ocenit jak dobře je to natočené (opravdu velká hromada živých švábů, to chtělo filmařskou trpělivost při natáčení, šváb není pes aby se dal vycvičit) - 3*. Na voodoo nevěřím a i když chápu jak se cítil, tak jako trest malinko přehnané. Jako ukončení úvodní scény ale sedí k duchu zbytku filmu - 2*. Je docela škoda že povídky nejsou nějak propojené. Taky mi chybí nějaká větší nápaditost a nějaké silnější hororové pojetí. ()

Creepshow znovu

Creepshow znovu