Hororový klasik George A. Romero spojil sily s literárnym hororovým klasikom Stephenom Kingom a na základe filmového scenára Romero natočil poviedkový film s riadne čiernym zmyslom pre humor. Deň otcov je o chlapíkovi, ktorý vstal z mŕtvych, aby konečne na svoj sviatok ochutnal tortu od svojich detí, Jordy Verrill (King) je farmár, ktorý objaví meteorit, ktorého sa dotkne a začne sa meniť na rastlinu. Debna je o debne, v ktorej je niečo živé a hladné. Nasledujú ešte dve poviedky v duchu Alfred Hitchcock uvádza a Poviedky z hrobky. (tron)

V4nd4l

Některé příběhy mi připadly víc jako komedie než jako horor, což mě docela i potěšilo, ale asi nejvíc u mě zabodoval Leslie Nielsen jako poněkud ujetý záporný hrdina (znal jsem ho jen jako Franka Drabbina, takže to bylo docela přeqapení). ()

djbarrel

Pět povídek z nichž některé jsou zajímavé více a některé bohužel méně. V první povídce se setkáváme s nakrknutou mrtvolou toužící po dortu na den otců - poměrně slabé, ale masky byly dobré - 3 *** 55 % . V druhé povídce uvidíme blbečka a meteorit - jednoznačně nejslabší povídka, trochu jako trapná parodie - 1 * 15 % . Ve třetí povídce uvidíme zhrzeného manžela a jeho krutou pomstu, aby vzápětí dostal ochutnat vlastní medicíny - jednoznačně nejlepší příběh - 4 **** 88 % , čtvrtá povídka se zabijáckou opicí byla poměrně slabá a dost nelogická, potvora byla celkem sympatická, ale děj nic moc - s odřenýma ušima 3 *** 45 % . V poslední povídce se setkáme s přehnaně čistotným mužem a jeho broblémem s brouky. Podle mě celkem slabá povídka, hodnocení zachraňuje jen to, že švábi nemám rád - 3 *** 50 % . Celkově hodnotím 4 **** 75 % ()

Milano182

"Kde je můj dort? Já chci svůj dort! Dneska je den otců, dej mi můj dort, děvko!" Vtipně udělaná mrtvola dědečka mě velice pobavila:) ()

Víteček

Jako není to nic světoborného, ale v podstatě jsem dostal přesně to, co jsem očekával. Rozhodně víc komediální než hororové. 65 %. ()

Brucey

Aby ste film plne docenili, musíte byť dosatočne oboznámení s americkými brakovými hororovými komiksami. Ak týmto handicapom netrpíte, tak vaše hodnotenie nechám na vás, ale ja nemôžem inak než 5*. ()

LarryW

Richarde jak dlouho dovedeš zadržovat dech? Dlouho, dlouho...monotonní hlas VHS dabingu, úchvatné horůrky, u kterých jsem jako malej nedýchal...stojí za to vidět! ()

MFZB

Zlé to zase nebolo, ale nemôžem tvrdiť, že sa mi to nejako veľmi pozdávalo. Niektoré príbehy boli lepšie, niektoré boli horšie: 1. každopádne najlepší a asi aj najstrašidelnejší, mal dobrú atmosféru, takú dosť temnú a dalo sa na ňom dobre pobaviť, 2. asi najhorší a najzbytočnejší, v tomto príbehu som nenašiel nič pozitívneho, 3. tento dile bol fakt skvelý, dosť napínavý a krutý, potešil Leslie Nielsen a ku koncu aj zombies, 4. tento diel kebyže neni taký rozťahaný do nemožna, tak je fakt výborný, ale zbytočne bol dlhý a v niektorých prípadoch nudil, potešilo monštrum, 5. posledný diel/príbeh ma moc nebavil, akurát mi pokazil dosť chuť do jedla...Všehovšudy 70%. Uvidíme, čím prekvapí dvojka... ()

satyrycon

Moje srdcovka ke které se rád vracím. 5 povídek od mistra hororu S.Kinga .Sám King si v jedné zahrál mentalně zaostalého farmáře. Podle mě skvěle provedené, natočené,zahrané atd. Za mě 5* a přikládám klobouk dolu. ()

Velislav

Trochu guilty pleasure, ale aj v rámci odľahčených poviedkových hororov absolútna špička. Baví to aj po rokoch, spojenie Romera a Kinga v štýle all stars, k tomu Harris, Danson, Leslie... 8/10 ()

veverysiak

Literatúra je vo väčšine prípadov silnejšia ako jej filmové spracovanie, tento pokus zrejme ani v čase jeho vzniku nenaháňal hrôzu, skôr pobavil, dnes je to výrazne nedochutené a ani pobaviť sa celkom na tom nedá, ale Kingovi všetka česť, takže 35%. ()

montel

Pět hororových povídek z pera slavného Stephena Kinga. V první povídce se podíváme za jednou rodinou, která má na zahradě pochovaného otce. Ten se taky rozhodne jednoho večera obživnout a zbytek rodiny vyvraždit. Druhá povídka patří samotnému Kingovi, kterému přistál před jeho zraky záhadný meteorit, kterého se dotkl a začal se měnit v rostlinu. Třetí povídka je o muži, který se mstí za nevěru své ženě a milenci, tím způsobem, že je před přílivem zahrabe na pláži a čeká až se oba utopí. Ve čtvrté se podíváme pod poklop obrovské bedny, ve které přežívá monstrum. Pátá povídka patří švábům, kteří znepříjemňují život obyvateli jednoho bytu...Oproti Plíživému děsu je to slabší. Na druhou stranu zde zase uvidíme spoustu dobrých herců, takže v tomto je to asi zajímavější. Al asi bych druhou a pátou povídku vypustil, bylo by to skvělé. 45% ()

chaosteory

Dneska naprosto nenatočitelné a hned z několika důvodů. Málokdy se dvě tvůrčí ikony spojí, aby spolu spáchaly nějaký projekt, proto je pro mě spojení Romero + King z říše snů. Dalším důvodem je, že tento typ povídkových příběhů teď prostě neletí (jsou i vyjímky - Helloweenská noc) a pochybuji, že by se k tomuto nechali ukecat známější tváře. Někomu přijdou povídky nevyvážené, já mám pocit, že to byl záměr a že King opět ukázal, jak dokáže být nápaditý. Každá povídka je osobitá, některá je vyloženě humorná, další se bere zcela vážně a třeba poslední srší perfektním černým humorem. Osobně jsem si oblíbil poslední dvě, Bedna je nejvíc krvavá a nejvíc mě nadchl děj, naproti tomu poslední je defacto oneman show plná hlášek s jatečním koncem. Ani ty ostatní nepadají pod průměr, překvapí neakční Ed Harris, nevtipný Nielsen a geniálně vyhrabaný King v druhé povídce. Na rok vzniku ani masky neztrácejí nic ze své "krásy" a komiksový vzhled s výrazným barevným doprovodem můžete brát jako speciální efekty (zde se náramně hodí). ()

Smartynko

Dávam rovných 5 lebo podobnú záležitosť človek vidí len málokedy. 5 poviedok, každá iná, všetky zároveň hororové aj komediálne, podstatou však sú dve hodiny zábavy, pri ktorej človek určite nechce prepnúť program. Projekt poviedkového charakteru, ktorý sa nesie v celkom pokojnej napätej aj pochmúrnej atmosfére. Nenájdete tu žiadne zbytočne vrieskanie hlúpej tínedžerky v ohromne vysokých frekvenciách ani vraha v maske, ktorý zabíja ktovie prečo jedného človeka za druhým (už 6 dielov po sebe). Aj po tých neuveriteľných tridsiatich rokoch je to určite lepšie ako tie sra*ky, ktoré teraz štúdiá produkujú (viď SAW a podobné mainstream braky posledných rokov). ()

Creepshow znovu

Creepshow znovu