Hororový klasik George A. Romero spojil sily s literárnym hororovým klasikom Stephenom Kingom a na základe filmového scenára Romero natočil poviedkový film s riadne čiernym zmyslom pre humor. Deň otcov je o chlapíkovi, ktorý vstal z mŕtvych, aby konečne na svoj sviatok ochutnal tortu od svojich detí, Jordy Verrill (King) je farmár, ktorý objaví meteorit, ktorého sa dotkne a začne sa meniť na rastlinu. Debna je o debne, v ktorej je niečo živé a hladné. Nasledujú ešte dve poviedky v duchu Alfred Hitchcock uvádza a Poviedky z hrobky. (tron)

Han22

Klasická osmdesátková jednohubka - pár fajn hororových povídek, které narozdíl od dvojky nejsou pro mě tak kultovní. EDIT: Tak si ty povídky trochu rozeberu: 1. Father´s Day: Rodinka pořádá oslavu narozenin svého předka, který se tentokrát hodlá dostavit, i když je dávno po smrti a přitom pozabíjet pár členů. Jednoduchá a značně braková zombiárna, useknutá uprostřed - 2/5. 2. Lonesome Death of Jordy Verrill: Stephen King hraje naprostýho vidláka, který se po kontaktu s meteoritem začne měnit na rostlinu jako celé jeho okolí. Neskutečná stupidita - 1/5. 3. Something To Tide You Over: Starý boháč přijde na to, že mu jeho mladá žena zahýbá s milencem a oba je chladnokrevně zakope na pláži a ponechá na pospas přílivu. Úžasný psychopat v podání Nilesena, brilantní finále a nejlepší povídka - 5/5. 4. Crate: V bedně na univerzitě je nalezeno monstrum a profesora napadne, že by ho mohlo zbavit jeho příšerné manželky. Zajímavě vymyšlený příběh, ale opravdu laciná příšera - 3/5. 5. They´re Creeping Up on You: Zlotřilý boháč čelí ve svém supermoderním apartmá invazi švábů, jako pomstu za vše špatné co udělal. Nic víc, nic míň, ale bohatě to stačí - 5/5. Spojující příběh o klukovi, kterému jeho tatík vyhodí komix a on se mu mstí voodoo panenkou stojí za prd natolik, že nemá smysl jej ani pomalu zmiňovat, celkově ponechávám původní tři hvězdičky. ()

AngiS

Z větší časti ano - je to vtipný svým způsobem.. Nicméně po chvíli jsem už jen koukala bez hnutí a začínalo mě to nudit.. ()

Slimak

První soubor děsivých, nebo spíše děsivě absurdních povídek je o ždibec lepší než druhé pokračování.Každý příběh má rozhodně něco do sebe a o žádném se nedá říci že by byl slabý.Ovšem u mne osobně vyhrála druhá povídka, one man show OSAMĚLÁ SMRT JORDYHO VERRILLA...ve které exceluje sám Stephen King.To byly časy. ()

Holina

Vynikající stylovka, skoro zásadní kousek řekl bych. Navíc to obsazení - mladej Harris, King, Nielsen, radost pohledět. ()

Corpsegrinder

Klasickej hororovej povídkáč s maskama od mistra Toma Saviniho a hvězdným obsazením na všech pozicích štábu. Samozřejmě že smyslem tohohle filmu neni se bát ale pobavit se a tak je to příjemně odsejpající podívaná kde se člověk ani chvíli nenudí. A Stephen King v naprosto šílený roli :)) ()

MatejNosal

Fathers Day: (65%) The Lonesome Death of Jordy Verrill: (60%) Something To Tide You Over: (60%) The Crate: (50%) They're Creping up on You!: (50%) ()

Zyne

Hudba: John Harrison...soubor hororově laděných povídek z hlav autorů Stephena Kinga a George A. Romera slibovala velký zážitek. a velký zážitek to skutečně je. nejedná se sice o extrémně mrazivou a strašidelnou podívanou, ale všechny povídky jsou natolik kvalitní, že se ani chvilku nenudíte a Creepshow je tak především velmi zábavným dílem. vyzdvihnu kvalitní masky, creepy hudbu a neobvyklé herecké výkony některých představitelů (Leslie Nielsen záporákem, Stephen King retardem...) ()

E´Tonno

Prvá časť Creepshow mala u mňa značný handicap, nakoľko som sa k nej dostal až po dlhých rokoch, zatiaľ čo s jeho o 5 rokov mladším bratom (Creepshow - Plíživý děs) som mal tú česť ešte v detstve na VHS a je zrejme jedným z dôvodov, prečo som nakoniec podľahol kúzlu (špeciálne poviedkových) hororov. Prvá poviedka o tortičke sa mi dosť páčila - 75%. Druhá so Stephenom Kingom ako farmárom ma výrazne sklamala - 55% a tretia s Leslie Nielsenom v zápornej roli, takto po rokoch už tiež nepôsobila práve peckovo - 65%. Predposledná o potvorke môj filmový zážitok našťastie opäť vylepšila - 75% a posledná so švábmi bola perfektnou čerešničkou na záver - 90%. Ako celok teda hodnotím 4*. Nedá mi ešte nespomenúť, že považujem za veľkú škodu, že na našom trhu nie je možné zohnať originálny fyzický nosič tohto filmu s dabingom a tak mám v zbierke "iba" jeho UK verziu. S dabingom u nás FILMag vydal iba spomínaný Plíživý děs - teda druhú časť. ()

marquillo

pamätám si ako veľmi som sa bál, malý desaťročný chalan, s bratrancom sedíme pred telkou a potom sa hádame, ktorý z nás pôjde vypnúť TV. O pár rokov som sa dostal ku Kingovi a to som vtedy ani nevedel, že práve jeho príbehy ma ako malého tak vydesili. ()

Klajnik odpad!

Napsal bych, že King neměl prostor rozpracovat cokoliv zajímavého, protože tohle je povídkovej film. Viděl jsem však krátkometrážní filmy (třeba Patro), které fungovaly lépe než cokoliv zde. Kingova představivost se zde smrskla na nudný brak: Vidlák sáhne na meteorit a pak zaroste mechem. Dědek nechá utopit dva milence a ti se pak vrátí ze záhrobí jako utopenci a udělaj mu to stejné. Učitel najde pod schodištěm starou bednu a v ní nějakou zubatou opici, která zabila školníka, jenž mu ji pomohl otevřít. Když o tom řekl svému příteli, ten se rozhodl, že využije příležitosti a vlákal k opici svou jízlivou manželku. To zní aspoň trochu zajímavě, ale tvůrci ve mně nedokázali vzbudit odpor k manželce a sympatie k jejímu muži, takže ani to nefungovalo. Stále jsem však ve sledování pokračoval, protože jsem si myslel, že posední povídka bude stát za to. Na film jsem totiž narazil skrze jeden seriál o historii hororu (né že by tento film měl sebemenší šanci vzbudit strach), kde se poslední povídka o majiteli velké firmy, který není schopen udržet šváby mimo svůj bílý byteček, interpretovala jako snaha elit udržet Ameriku bílou před všemi těmi “zavšivenými negry”, nebo tak něco. Metaforicky to ale nefunguje a samo o sobě taky ne. Týpkovi prostě lezou šváby do bytu dokud ho celýho nesežerou… Co já s tim? Romero není dobrej režisér a Saviniho efekty to vůbec neutáhnou. ()

hakon

Přijemné povídky z dílny stephena kinga, který nezná hranice. Svou fantazií rozjíždí díky skvelému Romerovi děsivé historky s trochou nadsázky, občas hodně děsivé a taky absurdní. Vždy jsou však opepřeny netradičním pojetím, jednoduchým koncem, který v rámci kingova vyprávění, je tím spravným a šílenými mrtvolami či situacemi. 6/10 ()

Petrus1

Ani jednu povídku bohužel neznám. U nás nevyšly. :-( Jednotlivé povídky jsou prokládány kresleným komiksem a na začátku a na konci filmu vystupuje chlapec Billy (Joe King, syn Stephena Kinga). Jeho tatík evidentně komiksy rád nemá a Billymu je zakazuje. Jenže Billy ví, jak si s takovým drobným problémem poradit! ;-) 1. Den otců – musím říct, že to odstartovala povídka, u které sem se obstojně bavila, vlastně asi nejvíc. „Kde je můj dort, Bedelie? Já chci svůj dort, je Den otců! Já chci svůj dort!“ Taky mě potěšil mladej, vychrtlej Ed Harris. 2. Osamělá smrt Jordy Verrilla – já sem v šoku! Nestačím zírat! Prakticky one man show v podání samotného Kinga! Je to snad jeho největší filmová role (aspoň co já viděla). Já si ho asi budu muset přidat mezi oblíbený herce, mužíčka jednoho zelenýho! Vyděšenej, zubatej a mentálně zaostalej Jordy objeví meteorit a chtěl by ho zpeněžit. Povede se mu to? 3. Něco, co tě překoná – jelikož tady hraje L. Nielesen, čekala sem, že to bude nějaká sranda. A opak byl pravdou. Byla to nejnudnější a nejhorší povídka ze všech. Co všechno je schopen člověk vymyslet, aby se pomstil své nevěrné ženě a jejímu milenci. Jak dlouho dokážete zadržet dech? 4. Bedna – já taky byla napnutá, co v té bedně bude! Výsledek mě opět rozesmál. Nemá v tom nakonec prsty Troma? ;-D Hlavní role mají dvě lidské bytosti a Wilma (manželka opravdu na zabití), no a to, co se skrývá v bedně. 5. Plíží se za tebou – nechápu, jak někdo může žít v tak sterilním prostředí. To se pak jeden nediví, že mu z toho hrabe. To mi ovšem nehrozí, protože já netrpím ani puntičkářstvím, ani přehnaně uklízecíma manýrami. :-) Myslím, že tahle povídka musí mít skvělou psanou formu. Snad se někdy dočkám. Celkový dojem s Creepshow je velmi dobrý. ()

Rockerman

Pěkný povídkový horůrek,bez počítačových triků.Tyto triky dnes vyvolávají spíše úsměv,ale na tu dobu jsou velmi působivé a děsivé.Hlavně poslední dvě povídky jsou vydařené.Bavil jsem se. ()

helloween93

V pořadí již můj třetí povídkový horror z 80. let. Tentokrát ovšem podle Kinga. Už samotný prolog mi zaujal svojí halloweenskou atmosférou, účastí Toma Atkinse a komiksovým nádechem, a to doslova. o) První příběh o nenáviděném dědovi co stále čeká na svůj dort se mi líbil kvůli té atmosféře hřbitova a vůbec i tím nápadem. 5* Druhá povídka o chlápkovi měnícím se na rostlinu už byla o poznání horší, atmosféra nebyla žádná a celé to působila mdle. 2* za asteroid. Další příběh se točí kolem Leslieho Nielsena, kterej má slabost zahrabávat lidi do písku, Leslie v záporné roli určitě potěšil stejně jako tahle povídka. "I can hold my breath for a long time." :D 3* Čtvrtvá povídka je o truhle, v které se schovává něco zubatého a zlého. Jo a hrozně rádo to lidské maso. Skvělá povídka 4* A poslední povídka je o protivném bohatém dědkovi, který ze všeho nejvíc nenávidí švábi, a i přes to, že má luxusní byt, jich má plnej kvartýr. 3* (kdyby mi nevadili dal bych 4*). Samotný epilog navazuje na prolog a mimo účasti T. Atkinse a T. Saviniho se tu opět objevuje komiks Creepshow. Povídková paráda, která už možná ve zkoušce času neobstojí tak jako dříve, ale pořád pobaví a ten 80's feeling z ní sálá dodnes. ()

Ben Nevis

Béčkově laděná hororová taškařice z osmdesátých let. Příšerky a osudy jejich obětí spíš bavily než strašily a jde vidět, že King je mistr popisu mezilidských vztahů než geniální filmař. Potěšila jeho rolička v jedné z povídek, kde sice přehrává, ale zábavně přehrává. ()

Creepshow znovu

Creepshow znovu