Hororový klasik George A. Romero spojil sily s literárnym hororovým klasikom Stephenom Kingom a na základe filmového scenára Romero natočil poviedkový film s riadne čiernym zmyslom pre humor. Deň otcov je o chlapíkovi, ktorý vstal z mŕtvych, aby konečne na svoj sviatok ochutnal tortu od svojich detí, Jordy Verrill (King) je farmár, ktorý objaví meteorit, ktorého sa dotkne a začne sa meniť na rastlinu. Debna je o debne, v ktorej je niečo živé a hladné. Nasledujú ešte dve poviedky v duchu Alfred Hitchcock uvádza a Poviedky z hrobky. (tron)

fcreading

Výborné poviedky od Stephena Kinga. Romero to dobre previedol na plátno a je to vidieť. Niektoré fázy sa zachovali, je tu vidiet aj komixové prevedenie medzi jednotlivými poviedkami. Prvá poviedka ma zaujala o chlapíkovy ktorý na deň otcov vstane z hrobu, aby ochutnal svôj koláč. Zahral si tu aj Ed Harris. 80 percent, o humor tu je postarané. 2 poviedka je o farmárovi ktorému spadne pri dome meteorit, a začne sa mu vytvárat nejaké zelenie. Zahral si tu aj Stephen King. 60 Percent. 3 poviedke si zahral aj Leslie Nielsen, ktorý svoje obete zakopáva po hlavu do zeme a ked je príliv, voda ich zaplaví 80 percent. 4 poviedka je o nejakej debne, v ktorej sa skrýva príšera 90 percent. 5 poviedka a aj posledná je o hnusných šváboch 80 percent. Celkovo sa jedná o velmi kvaliné poviedky s troškou humoru režíroval George A. Romero. ()

Rosana

Jednoznačně dávám pět - parodie na hororová klišé, různé příběhy u kterých se spíš bavíte, než bojíte, to jen tak někdo nevymyslí :) ()

Z0oMb3E

Klasika/neklasika, raiting/neraiting Creepshow mi absolútne nič nepovedal. Hororové komix poviedky ktoré mali byť rádoby vtipné prinášali trapas za trapasom. Som síce veľký milovník filmových béčiek, ale vie ma rozčúliť, keď sa hrajú na niečo väčšie ako v skutočnosti sú. Navyše nevyrovnanosť jednotlivých poviedok nedovolí ohodnotiť film ako celok. Ďalšie moje mínus je už prešlá doba spotreby ktorú som vo filmoch nikdy nedokázal naplno oceniť. Chápem, že v 82-hom kostými a efekty vzbudzovali nejaký údiv no od súčasného štandardu sa veľmi ťažko odosobňuje. Hororový fanúškovia či vyznávači kultu Pištu Kinga na mňa určite vyrukujú 30 pádnych argumentov prečo "áno", u mňa však "nie"! OT: Creepshow-u som však vďačný za to, že dal vzniknúť a prepožičal meno jednej z mojich obľúbených hudobných srdcoviek...malá ukážka... ()

Lulu13

Čakala som veľa a dostala ešte omnoho viac! Romero nám s originalitou naservíroval päticu skvelých poviedok, ktorým sekunduje rovnako výborná hudba a doťahuje tieto hororové príbehy do dokonalosti. Boduje u mňa aj koniec, ktorý považujem za kratučkú 6.poviedku a to nemenej dobrú :)..... ()

topi

Legenda, kultovka, absolutní srcovka! Pro mě nejlepší povídkový hororový dýchánek! Zalovil jsem ve svém deníčku z roku 1991 a našel jsem datum 28.3.1991 s poznámkou: " Na videu dával film Vůně cibule a Creepshov horory - Tatínkovy narozeniny, Spanilá smrt lorda Hemilla, Něco se přes nás převalí, Kisna a Oni po nás lezou. " Tak zněl tehdy jednohlasný dabingový překlad tohoto klenotu, který jsme s bráchou a matkou sledovali v ložnici na malé černobílé televizi a nejvíc jsme byli hotoví z Opičáka ze čtvrté povídky. V té době jeden chlápek měl napojený video na celej panelákovej systém a každá domácnost si mohla naladit jeho kanál a tak jsem měl možnost skoro den co den zhlédnout snad všechny filmy, které tenkrát kolovaly na VHS. Jo to byla doba, kdo nezažil, nemůže pochopit. ()

movieband

Den otců, pak ta povídka s rostlinou a povídka s názvem Bedna je to asi to nejlepší z celého filmu. Plno černého humoru, místy vcelku solidní atmosféra a jistá originalita povídek se tomu upřít nedá. Na druhou stranu to pro mě není asi tak super věc, jako pro jiné. Dívat se na to, ale dá a účel pobavit to splní. 70% ()

Gorehound

Čo dodať k legende poviedkového hororu, a asi najlepšej filmovej antológii. Komiksami, iróniou a čiernym humorom skrz naskrz pretkaný masterpiece, s efektami a maskami made by Maestro Savini, parádne vypointovanými poviedkami od Kráľa. Samotný King je neskutočný v úlohe vidláka Verrilla, Nielsen netypicky v zápornej úlohe patrične "vychcaný". Šváby v poslednej poviedke naozaj zimomriavkové. A spojovák s Tomom Atkinsom a Savinim ako smetiarom klasika z najväčších. Ostatne ako celý film. A štylizované spracovanie úchvatné. ()

Bones!

Docela přijemný film, od kterého jsem toho zas tolik nečekal, souhlasím, jak je tu zmíněno, že první povídka byla velice povedená a film rozjela ve slušném tempu, které ale bohužel docela rychle zbrzdily následující povídky... Stephen King v roli Jordyho Verilla sice předvedl pár grimas, ale to bylo tak vše a Leslie Nielsen jako chladnokrevný zabiják...no nevím:-)"Bedna" a její vraždící obsah ještě ušel ale poslední povídka o postarším pánovi nesnesoucím šváby ve svém jinak sterilním bytě mi přišla opravdu navíc... ()

Mr.Pumpkin

Tady se asi shodnu s většinou uživatel. První povídka byla opravdu povedená, taková svěží a opravdu jsem se při ní bavil. Ovšem další povídky byly o poznání horší. Povídka "Bedna" byla zase o neco lepší. Jenže na závěr přišla nejhorší část filmu o pánovi, který nesnáší brouky. Takže sečteno a potrženo 3 hvězdy. pro Creepshow. 65% ()

Trevor

Vidieť to ako teenager určite by vo mne Creepshow zanechala lepší dojem, predsa len teraz sa človek na niektoré z poviedok pozerá s miernym úsmevom. Treba oceniť že kratučká poviedka o Billymu dostala v seriály Creepshow ktorý sa na scéne objavil minulý rok vlastný príbeh a celkovo súčasný formát keď sú po dve poviedky (respektíve v poslednej epizóde jedna) uvedené ako cca 45 minútové epizódy seriálu. Je jasné že Kingove poviedky sa mohli dočkať aj lepšieho spracovania, ale na svoju dobu viac ako dobré. potešila smerová tabuľa na rázcestí s označením Castle Rocku, tá ma v každom spracovaní noviel z pera legendy Stephena Kinga na filmovom plátne dostane. ()

gumli

Päť poviedok od Stephena Kinga,ale nie všetky boli publikované,niektoré boli napísane len pre film a nikdy neboli publikované.Ako to už býva v takýchto poviedkových príbehov,kvalita jednotlivých príbehov je rôzna.Prvý príbeh sa volá FATHER´S DAY,druhý THE LONESOME DEATH OF JORDY VERRILL,tretí SOMETHING TO TIDE YOU OVER,štvrtý THE CRATE,piati THEY´RE CREEPING UP ON YOU!.Jedná vec sa vyskytuje vo všetkých piatich piatich príbehov,a je to mramorový popolník,ktorý bol v prvom príbehu použitý ako zbraň.Tento film nie je len ako diváka poriadne vydesiť,ale je aj vtipný,samozrejme takým čiernym svojským humorom.Segmenty medzi príbehmi sú spojené krátkou animovanou sekvenciou. ()

BoredSeal

Antologie hororových povídek (pocta bizarním komiksům EC Comics), která potěší nostalgické fandy 80.let. Pěkné efekty, nadsázka a sbírka hvězdných herců, kteří si pod taktovkou Romera pobaveně střihli svůj první výlet do žánru. Pobaví i Stephen King v roli vidláka a tancující Ed Harris s vlasy. Creepshow uspěla přesně na tom poli, které si předem vytyčila a tak se u ní při pátrání po klasikách hororu nebo probírání kariéry zúčastněných můžete s klidem zastavit, opravdové kulty ale hledejte jinde. Doporučuju 2DVD vydání z Velké Británie s úžasným celovečerním retro-dokumentem. ()

Pirabin

Za každou dobrou povídku...Ta s Lesliem Nielsenem je skvělá, ale byl bych rád kdyby skončila dřív, než tím koncem, kterým skončila, protože jsem se rozhodoval mezi jednou hvězdičkou nebo žádnou. Jinak pokud to čtete a neviděli jste, ani jednu vyhněte se té druhé, něco tak hrozného jsem dlouho neviděl. ()

balba

Povídkový film složený z krátkých , silně pointovaných hororů plných hrůzy i morbidního humoru.Povídky Dědečkův dort a Ukaž , jak dlouho umíš zadržet dech!patří k ukázkovým dílkům tohoto žánru.Autorem scénáře je mistr hrůzy S.King a pro milovníky hororu je to lahůdka. ()

Martin741

Reziser George A. Romero uz mal v case rezirovania tohto filmu za sebou kvalitu : Night of the Living Dead z roku 1968, Dawn of the Dead z 1978, takze rozhodne uz vtedy vedel, ako natocit kvalitny horor. A ked vezmem do uvahy fakt, ze autorom scenara bol Stephen King, ktoreho mam rad ako spisovatela, tak hned je podareny snimok na svete. Bal som sa ako decko, a bojim sa stale, aj ked uz menej. 76 % ()

Mefistofelle

Romero, jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, a King, nad jehož knihami jsem strávila nespočet hodin - od Creepshow jsem očekávala hodně a víceméně se moje očekávání splnila. Povídka první: Vtipná, místy nechutná, ne sice kdovíjak děsivá, ale roztomile pitoreskní -> 4*. Povídka druhá: Stephen King sice ani zdaleka není dobrý herec, ale ty jeho grimasy mě bavily -> 3*. Povídka třetí: Na Leslieho Nielsena jsem zvyklá spíše z komedií a proto mě překvapilo, jak dobře umí zahrát pomstychtivého, nepřejícího a veskrze zákeřného bastarda -> 5*. Povídka čtvrtá: Ta příšera působila poněkud lacině, ale příběh to naštěstí dost zachraňuje -> 4*. Povídka pátá: Nebyla jsem schopna to zkouknout celé, protože mám fóbii ze švábů, ale řekla bych, že lepší jak průměrné to nebude -> 3*. ()

Nach

Strašidelné krátké filmy z pera Stephena Kinga, které dohromady dávají oku i uchu lahodící hororovou komedii, která každého fanouška tohoto žánru musí potěšit. Minimálně alespoň některý z příběhů Creepshow. Já byl spokojen i celkově. 75% ()

Creepshow znovu

Creepshow znovu