JoKKeR

Wow,jak ja takový scifi miluju,sice mi trvalo než jsem se do toho dostal ale opět skvelej film.tleskám že jeste dnes najdu neco co mě dokáže ze starých snímku tak zaujmout:-) ()

david666

Po shlédnutí aktuálního skvělého The hurt locker jsem se rozhodl podívat se i na starší práce Kathryn B. A nebyl jsem zklamán ani tímto filmem. Ačkoliv kvalit výše uvedeného díla nedosahuje, pořád se jedná o solidní akční film se zajímavým námětem (myslím, že podobný přístroj by byla bomba - za pár let určitě něco podobného bude na trhu). Musím zmínit taky skvělý hudební doprovod v čele se Skunk Anansie. Jako solidní zpěvačka se ukázala i opět sexy Juliette Lewis. ()

cubiczech

Nevím jak mi tohle někdy mohlo ujít. Ono na povrchu to působí jako klasické 90s béčko, včetně střihu, kamery, hudby, rekvizit. Ovšem když film nezavrhnete hned ze začátku (nebo pokud vám nevadí tenhle styl), tak budete dobře odměněni napínavou podívanou. Finnese bych v tomhle takhle nečekal, ale hraje výborně. ()

veverysiak

Príbehovo nejde o žiadne svetoborné originality, ale je to zasadené do mierne futuristického prostredia, ktorým prebubláva mix anarchie, diktátu a ľudového povstania, pokiaľ sa nenecháte odradiť jasnými agitačnými narážkami a miestami naivného scenára a dialógov, dá sa z toho odfiltrovať celkom príjemná krimoška s dvomi interesantnými babami, kde tá čierna je predsa len pôvabnejšia, takže 75%. ()

Misterioso

Skvělé sci-fi z pera Jamese Camerona v režii jeho bývalé manželky Kathryn Bigelow. Trochu neprávem zapomenuté, protože oplývá mnoha klady, ať už je to obsazení zajímavých (leckdy "typanských") herců (Juliette Lewis, Michael Wincott - ty můžu), povedená hudba, jistá režie již zmíněné režisérky či vůbec ne špatná atmosféra (která by působila ještě lépe, kdybych film viděl před začátkem nového milénia). Scénář je dobrý, byť konec není z kategorie těch nazapomenutelných, občas se postavy chovají nelogicky a nějaká výraznější myšlenka chybí, jinak ale spokojenost (minimálně jsem se nenudil). Docela silné čtyři hvězdičky. ()

Steam

Zaujímavý nápad, a dobré prevedenie až na ten koniec, ktorý bol na môj vkus moc chaotický a americký. 65% ()

peaceNwar

Strange Days. Strange Movie. Excellent directing. Strange brilliant photography. Strange screenplay. Strange awesome actors. Zvláštny film so zvláštnym námetom so zvláštnym prevedením, zvláštnou stopážou a rovnako tak zvláštnou atmosférou. Asi preto sú tu hodnotenia aj tak zvláštne diverzované. Tak či tak, nápad dobrý, réžia neuveriteľná, herci skvelí, scenár trochu pretiahnutý a nesúrodý, ale vcelku pekný zážitok len pre silné žalúdky :D ()

Scaevola

Zbytečně dlouhé na to, aby mohla vise zapůsobit skutečně utopicky, příliš očekávatelné na to, aby si kriminální zápletka mohla hrát se všemi naznačenými motivy. Škoda, že si na konci nesundal paruku z hlavy R. Fiennes... ()

tomino28

Zajímavé sci-fi z nedaleké budoucnosti, která vypadá hrůzostrašně a jediné místo, kde se před ní dá ukrýt, je virtuální realita. Obchody s výnosným byznysem se ale trochu zvrtnou a... dál už to znáte. Během 2 a půl hodin neuvidíte prakticky nic, co by vás mohlo překvapit. Jedná se o klasický boj dobra proti zlu a přes scénář od samotného Jamese Camerona tentokrát musím zůstat na průměru. ()

Kozlowski8

Bývalý policista se nyní živí prodejem disket, obsahujících nahrávky životních zážitků a vzpomínek, nahraných přímo z centrální nervové soustavy dotyčných lidí... Opravdu se na tomto suchém, nudném a (promiňte mi ten výraz) sračkoidním představení podílel James Cameron? A opravdu někomu (téměř všem) připadá, že Kathryn Bigelow tomu všemu vtiskla duši a atmosféru? To teda ani náhodou. Já jsem ve filmu nezaznamenal ani atmosféru, ani emoce a napětí se taky nekonalo. Sorry, ale nejsem si úplně jist ani těmi dvěmi hvězdami, kterými jsem film ocenil. 40%. ()

Ignitus.C

Už jsem dlouho neviděl takhle skvělej film! Budu si to muset zase brzy zopakovat. Jak už jsem psal zřejmě u více filmů, tak fakt nesnáším Juliette Lewis. Je na ní fakt nepříjemný pohled, a o to víc, když je tam svlečená. Úplně ten film kazí. Bez ní, by to byl skoro nejlepší film co znám. Ale Angela Bassett je super, Ralph Fiennes je skvělý, Tom Sizemore a Vincent D'Onofrio jsou moji oblíbenci, a Michael Wincott byl jako vždy úžasně odpornej :D ()

chozze008

Dobré - hudba a Juliett. Tim to zacina a konci. Neo-noir? tak to me u tohodle filmu ani nenapadlo. Spis jsem si rikal ze tendle nejhorsi cyberpunk co jsem kdy videl, znalci odsoudi a pro siroke publikum to bude moc. No dle hodnoceni to pro siroke publikum bylo zrejme dobre. ()

PTuranyi

"Ja som tvoj kňaz, tvoj cvokár, som tvoje hlavné napojenie na ovládací panel duše, som vládca kúziel, som Santa Claus podvedomia, povedz to, pomysli na to a je to tvoje." Také sú Zvláštne dni, thriller využívajúci novú scifi hračku mozkuk nadoraz. Taký menej uhladený Základný inštinkt plný 90-kovej atmosféry s dlhým 80-kovým chvostom balansujúci na hrane béčka. Veľmi dobrá produkcia s menami Kathryn Bigelow a James Cameron nás ženú v ústrety miléniu za rachotu drsnej hudby aby nám v závere zahral Deep Forest. Zdivočelé ľudstvo pripomína Mad Maxa uprostred L.A. a herci hrajú tieto divoké béčkové charaktery dobre a Ralph Fiennes im čelí výborne. 75% ()

embee

Vzpomínám si, jak jsem na tomto filmu kdysi seděla v sále kina sama, samotinká, jen s paní uvaděčkou. Musím zpětně poděkovat panu promítači, že nám film pustil, protože to opravdu stálo za to zkouknout. ()

Jurcekk

trochu som si zvykal na outfit. Angela Basset bola skvelá. Mohli si vymyslieť lepšie odhalenie. A policajný dôstojník ako deus ex machina. No. Ale dostal som sa do toho a nelutujem. Veď to bolo scifi ! A štvrtá hviezda za to, že Andrejka nezaspala. ()

v0jt1s3k

Tak tohle byl moc pekny zazitek, velmi prijemne prekvapeni. Devadesatkova vec jak vysita, asi to, co mi dnes tolik chybi. A na zaver skoro slzicka :) ()

magero

Hmm, nejak som neprisiel na chut tejto snimke. Nieco mi na tom vadilo, aj ked neviem presne co to bolo. Asi mi proste len nesadol. ()