• Lima
  ****

  Neveselé pokoukání na šedivý život v socialismu. Z těch otřískaných baráků a nudného stereotypu jde na člověka depka. Ještě, že tu máme "Lanďáka", který jako žárlivý manžel předvádí jednu ze svých nezapomenutelných kreací.(11.5.2003)

 • claudel
  ***

  Zklamání pro mě, který jsem četl Páralovu knihu. Hlavní myšlenka, která prostupuje celým jeho dílem, je však zachována, díky alespoň za ni.(8.1.2008)

 • gudaulin
  ****

  Vladimír Páral byl uznávaný spisovatel svojí éry a expert na rozpitvávání lidské sexuality a mezilidských vztahů. Na jeho knihy se stály každý čtvrtek velké fronty a vedle Hrabala to byl asi nejlepší legálně vycházející autor. Na filmové zpracování svých knih měl ale celkem smůlu, většinou - možná za to mohla i normalizační dvacetiletka - z toho vycházely veskrze průměrné adaptace. Možná je to i dobou vzniku, v době rozkvětu kultury v 2. polovině 60. let, ale tenhle film je to nejlepší, co na základě jeho předlohy vzniklo. Jízlivý, zesměšňující, provokativní smínek o tom, jak to chodí mezi muži a ženami. Taky na pár gagů dojde, to když se Pavel Landovský chystá zprovodit ze světa svého rivala, ale jinak je ten film nikoliv k prvoplánovému smíchu, ale spíš k zamyšlení. Celkový dojem: 80 %.(22.9.2012)

 • Hejtmy
  ****

  Výbornej film, tak jak je na československý šedesátý léta až na pár experimentálních blbostí zvykem. Základem je dobrá Páralova předloha, z které si do dneška pamatuju, jak jsme ju četli na gymplu a já si říkal, že bych si tu knížku měl přečíst. Nepřečetl, ale aspoň jsem viděl film. Druhou předností Soukromé vichřice jsou skvělí herci v čele s triumvirátem Somr, Landovský, Kolářová. Trochu mě zaráží žánr komedie, protože i když některý scény jsou vtipný, a třeba závěr v hospodě docela dost, tak z větší části je film vážnej. Výborný vykreslení stereotypu ve všech oblastech života. 85%(30.5.2009)

 • WANDRWALL
  **

  Páral, socialistická šlechta - inženýři, soc. snobové, maloměšťáctví, oslava pudů, absence ducha, filozofie.(4.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace