Nečekal jsem, že by ctihodná paní Kolářová začínala hned nahotinama. Každopádně vtipný příběh, jemuž herecky dominuje Pavel Landovský.(10.7.2011)

"Jé, hele, Neckář !!" - "No, jo, ten s těma brejlema, že jo ?!" - "Ale ne, ten s těma ušima !! To je přeci ten, co zpívá Lékořici !!" ;)(30.12.2013)

Vladimír Páral byl uznávaný spisovatel svojí éry a expert na rozpitvávání lidské sexuality a mezilidských vztahů. Na jeho knihy se stály každý čtvrtek velké fronty a vedle Hrabala to byl asi nejlepší legálně vycházející autor. Na filmové zpracování svých knih měl ale celkem smůlu, většinou - možná za to mohla i normalizační dvacetiletka - z toho vycházely veskrze průměrné adaptace. Možná je to i dobou vzniku, v době rozkvětu kultury v 2. polovině 60. let, ale tenhle film je to nejlepší, co na základě jeho předlohy vzniklo. Jízlivý, zesměšňující, provokativní smínek o tom, jak to chodí mezi muži a ženami. Taky na pár gagů dojde, to když se Pavel Landovský chystá zprovodit ze světa svého rivala, ale jinak je ten film nikoliv k prvoplánovému smíchu, ale spíš k zamyšlení. Celkový dojem: 80 %.(22.9.2012)

Fakt komická komedie :-)(19.4.2011)

• WANDRWALL

Páral, socialistická šlechta - inženýři, soc. snobové, maloměšťáctví, oslava pudů, absence ducha, filozofie.(4.8.2010)