"Pane Kostka, a už jste todleto někomu řekl ??" - "A komu ?? Dyť tady se mnou nikdo nemluví !! Mladý mi vezmou mou penzi a šlus !!" No, ona je to spíš zejména partie, byť se tím význam tohoto slova poněkud mění, krásného člověka, Ladi Menšíka - Protože Vacátkova mordparta tu hraje spíš druhé housle a objevuje se prakticky až v klimaxu.. - který si toho svého četnického cholerika Zdychynce nesmírně užívá a hraje jako o život.. Další Menšíkova velká role, velká a velmi nedoceněná role v Sequensově parádní retro detektivce, rozhodně povšechně famózně odehrané, která za tím jeho legendárním seriálem rozhodně nezaostává, zdejším výkřikům navzdory !! Jen ten Liškův zde takřka nikdy nekončící hudební motiv poněkud postrádá funkci a nakonec i smysl, když navíc ty záměrně přepjaté pasáže činí až (sebe)parodickými..(27.7.2015)

Mordparta ze čtyřky hledá vraha Františky Zuzánkové. Výborná předloha. Ale nejlepší jsou herecké výkony. Opominu-li bechybné role Vacátka, Boušeho, Brůžka, pak určitě zaujme perfektní Vladimír Menšík a Josef Abrhám, zvlášť ve fackovací scéně a při Menšíkově kocovině. Prostě neokoukatelný herecký koncert a detektivka, která se dá vidět pořád znovu.(29.12.2008)

Tuto krimikomedii mám asi ze série staré Prahy nejradši. Jaroslav Marvan, Vladimír Menšík, Josef Abrhám i moje oblíbenkyně Květa Fialová - herecký koncert. Tentokrát podložený i velmi zajímavým a lechtivým příběhem.(8.9.2012)

Jasná pětka. Skvělá filmařina. "Za to my ho tady moc dobře známe. O tom už jsme tady slyšeli hotové legendy. To je ten pan Nikdo..."(25.9.2010)

Nejlepší ze čtyř celovečerních filmů o hříšných lidech. Myslím, že zejména díky výbornému obsazení a výborně zahraným rolím. Menšíkův Zdychinec, Zázvorková jako jeho žena, Abrhámův dragoun, k tomu typicky ulítlá Květa Fialová. To je radost se dívat. A je to i pěkně vypointované.(28.8.2006)