Čert ví proč, ale celovečerní filmy o radovi Vacátkovi a pražské mordpartě mě nebaví tolik, jako původní seriál (nejmíň rád mám asi Pěničku a paraplíčko kvůli Bohdalce). Jinak ale Abrhám jako důstojník a sňatkový podvodník je tu tradičně skvělý.(16.9.2014)

Celovečerný snímok podľa cyklu Hriešni ľudia mesta pražského. Partie krásneho dragouna priam dýcha čarokrásnou dobovou atmosférou. Nápaditosť a napätie krimi vyšetrovania vraždy pani Zuzánkovej sú síce priemerné, ale o to viac snímok zaujme výbornými hereckými výkonmi, nádhernou hudbou, peknými farbami a pár humornými scénkami (hlavne v spojitosti s komisárom Zdychyncom - V. Menšík). 75/100(22.6.2015)

"Hopla, malé faux pas..."(5.1.2009)

Jeden z prvních pěti celovečerních filmů policejního rady Vacátka, tentokrát pátrá po vrahovi postarší dámy, přičemž dlouhou dobu jej stopa (i díky poněkud poblázněnému policejnímu komisaři Vládi Menšíka) vede úplně mimo. Navíc je zde významně podezřelý krásný dragoun se spoustou milenek. Film má slušnou úroveň, ale jde spíše o komedii, než krimi příběh. Na rozdíl od seriálu je tento film spíš takovou parodií, což je jistě dáno i přemrštěným přehráváním Menšíka, Květušky a hlavně Abrháma. I tak příjemný starší český filmeček.(28.6.2012)

Jasná pětka. Skvělá filmařina. "Za to my ho tady moc dobře známe. O tom už jsme tady slyšeli hotové legendy. To je ten pan Nikdo..."(25.9.2010)

• - Josef Abrhám nebyl příliš nadšen, že musí v jedné ze scén vystupovat v dobovém spodním prádle a marně se snažil přesvědčit režiséra o jiném způsobu natočení této scény. (Witta)

• - Během natáčení bylo zjištěno zvláštní cvakání, později se ukázalo, že šlo o zvuky, které způsoboval mimo záběry kamery Jaroslav Marvan, jelikož měl právě nové zuby. (Witta)

• - Vladimír Menšík byl během natáčení na protialkoholickém léčení a tak museli vždy tvůrci přemlouvat doktora, aby ho aspoň na pár hodin vždy pustili. (cariada)