"Hopla, malé faux pas..."(5.1.2009)

Celovečerný snímok podľa cyklu Hriešni ľudia mesta pražského. Partie krásneho dragouna priam dýcha čarokrásnou dobovou atmosférou. Nápaditosť a napätie krimi vyšetrovania vraždy pani Zuzánkovej sú síce priemerné, ale o to viac snímok zaujme výbornými hereckými výkonmi, nádhernou hudbou, peknými farbami a pár humornými scénkami (hlavne v spojitosti s komisárom Zdychyncom - V. Menšík). 75/100(22.6.2015)

Tehdy ještě mladý Abrhám skvěle zastnínil Marvana i celou jeho partu. Asi nejvtipnější film, který je spíše odlehčením heroických Hříšných Lidí města Pražského. A na to, jak Češi dělají blbý detektivky, hodně slušný.(10.12.2009)

Jak je již pravidlem dle mého měřítka, rada Vacátko boduje a nic na tom nemění fakt, že se nejedná o seriálový díl, ale celovečerní film. Jak jinak, když herecké zastoupení je z nejvyšší příčky naší tehdejší herecké scény. Nezbývá, než dát pět a povzdechnout si, kde že jsou ty časy, kdy bylo opravdu dokonalých hereckých hvězd dostatek a k tomu navíc vynikající režisér (tedy ne těch dnešních hvězd, ale opravdových kumštýřů).(12.8.2008)

Mordparta ze čtyřky hledá vraha Františky Zuzánkové. Výborná předloha. Ale nejlepší jsou herecké výkony. Opominu-li bechybné role Vacátka, Boušeho, Brůžka, pak určitě zaujme perfektní Vladimír Menšík a Josef Abrhám, zvlášť ve fackovací scéně a při Menšíkově kocovině. Prostě neokoukatelný herecký koncert a detektivka, která se dá vidět pořád znovu.(29.12.2008)