Vyrovnanější film než Pěnička a Paraplíčko. Přesto mám z nějakého zvláštního důvodu radši ten druhý, snad pro syrovější prostředí a autentický herecký výkon Radoslava Brzobohatého. Přesto i v Partii krásného dragouna jiskří skvělé herecké výkony. Bezchybný je Josef Abrhám a geniálně se své role zhostila i Květa Fialová. Vladimír Menšík je tradičně skvělý, přestože na mnoha místech "poněkud" přehrává. Například ve chvílích, kdy dramaticky, se spoustou grimas a povyku "omdlívá" či se o něj "pokouší záchvat mrtvice". Jak už jsem napsal jinde (Pěnička a Paraplíčko) Jiří Sequens v těchto filmech skutečně podal svůj asi nejlepší režijní výkon.(12.9.2006)

U Hříšných lidí vždy zaujala naprosto skvělá hudba v pozadí od Mistra Lišky..(24.7.2008)

Jak je již pravidlem dle mého měřítka, rada Vacátko boduje a nic na tom nemění fakt, že se nejedná o seriálový díl, ale celovečerní film. Jak jinak, když herecké zastoupení je z nejvyšší příčky naší tehdejší herecké scény. Nezbývá, než dát pět a povzdechnout si, kde že jsou ty časy, kdy bylo opravdu dokonalých hereckých hvězd dostatek a k tomu navíc vynikající režisér (tedy ne těch dnešních hvězd, ale opravdových kumštýřů).(12.8.2008)

"Hopla, malé faux pas..."(5.1.2009)

"Pane Kostka, a už jste todleto někomu řekl ??" - "A komu ?? Dyť tady se mnou nikdo nemluví !! Mladý mi vezmou mou penzi a šlus !!" No, ona je to spíš zejména partie, byť se tím význam tohoto slova poněkud mění, krásného člověka, Ladi Menšíka - Protože Vacátkova mordparta tu hraje spíš druhé housle a objevuje se prakticky až v klimaxu.. - který si toho svého četnického cholerika Zdychynce nesmírně užívá a hraje jako o život.. Další Menšíkova velká role, velká a velmi nedoceněná role v Sequensově parádní retro detektivce, rozhodně povšechně famózně odehrané, která za tím jeho legendárním seriálem rozhodně nezaostává, zdejším výkřikům navzdory !! Jen ten Liškův zde takřka nikdy nekončící hudební motiv poněkud postrádá funkci a nakonec i smysl, když navíc ty záměrně přepjaté pasáže činí až (sebe)parodickými..(27.7.2015)