Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

harycek

To je suprová záležitost , když jsem to shlédnul poprvé tak mne malinko obcházelo tajemno!!!Dá se nato dívat vícekrát, ale překvapení ze závěru při prvním shlédnutí je nenahraditelné a neopakovatelné!!!!! ()

Luswani

Na Šestém smyslu je fajn, že i když znáte pointu, i tak se jedná o úžasný film. A i když nemá mnoho hororových scén, tak nějak na mě vždycky působil děsivěji než naprostá většina rádoby hororů. 85% ()

pollstro

Shyamalanovo první úspěšný film, který mu otevřel bránu do světové kinematografie. Vynikající duchařina s nezapomenutelnou a jedinečně mrazivou, pochmurnou, temnou a děsivou atmosférou, která je na takhle komorním prostředí skutečně strhující. Shyamalan je v napínavých a děsivých scénách bezchybný, je schopen přesně určit okamžik, kdy má začít budovat napětí a zatlačit na diváka. Veškeré hororové scény jsou i po několikanásobném zhlédnutí stále funkční a stále stejně děsivé a hrůzu nahánějící. Obrovské uznání si taktéž zaslouží Bruce Willis, který zde předvádí jednu ze svých nejlepších rolí a nelze nezmínit fantastického Haleyho Joela Osmenta, který tímto filmem jednoznačně prorazil a ve svých 11 letech zaslouženě získal nominaci na Oscara. Navíc se The Sixth Sense od ostatních klasických duchařských filmech liší naprosto jedinečným závěrem, kterým posouvá tento žánr na úroveň výše, ale zároveň celé to rozuzlení tak trochu vrhá stín na veškeré předchozí dění. Nelze nezmínit, že The Sixth Sense je film maximálně na dvě zhlédnutí, při kterých je člověk schopen objevit veškerou krásu celého film. Při prvním se jedná o jedinečnou duchařinu, která zde dlouhá léta nebyla, navíc s překvapivým a strhujícím finále, měnící veškerý smysl celého filmu, který z něho náhle dělá nejlepší film svého žánru. Při druhé projekci je díky znalosti rozuzlení větší prostor pro všímání malých, a na první pohled nepatrných detailů, kterými Shyamalan naznačuje zápletku a to víc si člověk uvědomí, že nikde není žádné slabé místo, které by podráželo nohy závěrečnému rozuzlení a vše je díky pozornosti a preciznosti scénáře pojištěné a promyšlené. Navíc je možnost si všímat více jednotlivých vztahů mezi postavami a nahlídnout hlouběji do psychologické části filmu. Bohužel následný závěr už samozřejmě není tak šokující, přičemž snaha o doslovné a obrazové vysvětlení celé zápletky ubírá na efektivitě. Kdyby se Shyamalan místo okamžitého, pár minutového rozuzlení raději rozhodl o podrobnější a pomalejší nástup zvratu v ději a zároveň nechal samotný závěr otevřený, tj. nechal by prostor pro otázky, které by záměrně zůstaly nezodpovězené, zajistil by si tím nesmrtelnou slávu a umožnil by všem ostatním sledovat tenhle film do absolutního zblbnutí při pořád stejně silném zážitku. "I want to tell you my secret now. - I see dead people." ()

Nikolas__

Sixth sense mě nakonec příjemně překvapil. Ačkoliv mi byla vyzrazena hlavní pointa, a snímky jako Village nebo Signs mám radši, tohle bylo fakt skvělý. Hlavně druhá polovina, která je výborná. Finále je úžasné, ale bohužel - kromě ústřední dvojice (Cole a Willis) jsou skoro všechny postavy na nic. To ale nevadí, protože se film o ostatní postavy ani nijak nezajímá. A to je vítaná změna. Bohužel, film sráží první polovina, která není špatná, ale pohla by být třicetkrát lepší, nebo aspoň trochu méně natáhlá. Jinak velká spokojenost. 8,5/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Vito_LePour

Geniální drama/thriller o chlapci, který byl zvláštní a doktorovi, který potom co zažil, měl odhodlání mu pomoct za každou cenu. Vzhledem k hororovým prvkům to nebyl úplně 100% můj film, ale za ten konec musím dát 5*. Mám rád, když film šokuje a uznávám, že ač je náznaků mnoho, nepřišel jsem na to. ()

cimrman2.

Mysteriózní Horor/Thriller asi nikdy nebude můj oblíbený žánr. Vidíme tu za mě velmi dobré spojení Willise s malým Osmentem. S mými zkušenotmi schizofrenie ve filmech (čistá duše) bývá zajímavá, pokud je to ovšem dobře natočené. Zde to dobré bylo. Spoiler: Unikátní film, protože hlavní postava která je mrtvá (Bruce Willis) (mindblowing konec) takových asi moc nebude. ()

PetraMishka

Jsem dodns ráda, že jsem Šestý smysl poprvé viděla s minimem informací a nechala se překvapit. A i když to člověk vidí poněkolikáté, je to natolik dobře vystavěný film, že stále obstojí, i když pointu už dávno znáte. Byl to rpostě skvělý nápad, všichni herci výborní a promyšlený byl i ten poslední detail. ()

Fin_429

Konečně se mi naskytla možnost vidět nějaký z režíjních počinů pana Shyamalana. Abych řekl pravdu první polovina byla delikatesa, byl jsem vtáhnut do úžasně napínavého děje, ale prostě to nebylo něco co jsem si myslel, že bude Šestý smysl. Vůbec mi k tomu nesedí hudba Howarda. Na mě celé tohle téma bylo ke konci uzavřené dosti horším způsobem, a hlavně velmi "dobře". Já, nevím proč, jsem si pod pojmem Šestý smysl, představoval nějaký větší, možná i detektivní thriller, ale mám hodně dobrou psychologii - což je úplně mimo. Chtěl bych ale vyzdvihnout výbornou scénáristiku, protože i já jakožto člověk, který většinou dobře ví už od začátku, jak to skončí, si dělal teorie a psal si je v průběhu na papír - až třetí možnost byla správná. 8/10 ()

sabo5

Bohužel celou zápletku jsem odhalil před tím než jsem se na film podíval takže na konci mě to tolik nezasáhlo jak ostatní ale jinak je to dobrý film na jedno schlednutí. ()

J.Mayen

Opet zasnu, ze zde nevidim svuj komentar. Vim ze B.W. je milackem velkeho spetra publika, ale bohuzel u me to tak neni. Nikdy mi jako herec neprirostl k srdci,ale to se stava. Nicmene Sesty nesmysl je vybornym snimkem v kombinaci dramatu a hororu. Oba zanry se tu vyborne protkavaji a vysledkem je uzasna a atmosfericka podivana. ()

Salus

Tento film ve mně vyvolával snad po celou dobu sledování mrazení v zádech a pocit nejistého děsu. Tak skvěle zpracovat látku při své premiéře je bomba a M.N.S. jako režisér je příslib, co se ještě od něj můžeme dočkat. Pointa je nečekaná a zdrcující. Kdo neviděl, nepochopí ()

Keerev

Poprvé to bylo opravdu děsivé, ještě několik hodin potom jsem měla husí kůži. Napodruhé už mě to sice až tak nechytlo, ale i tak jasných pět hvězd. ()

LarryW

Bruce Willis v roli psychiatra...Nemohu si pomoci, ale ústřední postava filmu - neakční Bruce v roli přemýšlivého kliďase psychiatra, mi nějak neseděla. Bruce svůj part nezahrál vysloveně špatně, ale byl jsem zřejmě ovlivněn jeho akčňáky a tak jsem mu to jeho psychologa úplně nežral. Na druhou stranu jeho "sparing", v podobě malého kluka, se mi zdál znamenitý. Film měl pár opravdu temných sekvencí, při kterých, mi bylo opravdu tísnivě. Na druhou stranu se mi zdály některé pasáže trošku zdlouhavé a hluché. Chyběl mi větší spád... Možná mi neseděli také některé "srdcervoucí" dialogy se slzami v očích protagonistů, i když vlastně závěr vše uvedl trošku více na pravou míru. Vyvrcholení filmu ale bylo skvostné a určitě stálo za shlédnutí...Všem, kterým se film líbil dopručuji i Film TI DRUZÍ, který ve mně navodil ještě tajemnější pocity a který měl ještě podle mne pointovatějši pointu...Hodnotím 3,5 hvězdy ale přikláním se, možná přísně, ke třem hvězdám i vzhledem k faktu, že film je, myslím si, určený jen na jedno shlédnutí... ()

emilkac

Konečne je to tu! Prvý krát v tomto desaťročí kedy som sa naozaj bál! Neodporúčam obliekať si tesne nohavice lebo vam prasknú! Tak dosť bolo srandičiek. Teraz vážne. Fakt to stojí za to! A Bruce tu podáva jeden zo svojich dvoch najlepších výkonov! Ten prvý podal už v 12tich opiciach. Najväčšou hviezdou je však Shyamalan! Je to jeho najlepši film! Diabolska režia! Diabolska kamera! Diabolsky dej! A Joel Osment keď bol ešte sympatický. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku