Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

hororwatch

Díky bohu, že máme dost malej záchod na to, abych se tam vešel jen já a neviděl procházet mrtvoly kolem. Nebo díky bohu že mě nebudí ječení mrtvé hysterky uprostřed noci v naší kuchyni. Tento film je jeden z těch , který jsem viděl už jako malý a i teď ve mě něco zanechává. ()

Akana

Shyamalanův průlomový snímek určitě vysoko převyšuje většinu těch následujících. I on je ale postavený především na šokující pointě, která je tedy opravdu povedená, ale zároveň předurčuje každé další shlédnutí k poněkud uvadajícímu zážitku. I se znalostí rozuzlení se ale dá ocenit uměřenost v patosu, která pozdějším režisérovým filmům chybí, atmosféra, detaily a Bruce Willis, který dostal po Dvanácti opicích zase velkou hereckou příležitost a plně jí využil. Šestý smysl je výborný mainstreamový snímek. Ani on mě ale nepřiměl abych se stal Shyamalanovým obdivovatelem, byť třeba jen pro tenhle jeden, lehce přeceňovaný film. ()

mourinho

No já to všeobecné nadšení až tak nesdílím. Zřejmě filmu v mých očích ublížilo to, že mě dlouho míjel a v době kdy jsem si na něj našel konečně čas, už byl pro většinu lidí kultem. A tak jsem tak nějak věděl o co tady půjde, navíc jsem podobnou pointu před Šestým smyslem už viděl u celé řady jiných filmů a tudíž mě ani nijak nešokovala. Nechtěl bych ale, aby moje hodnocení vyznělo příliš negativně. Je to samozřejmě dobré, tajemné neřknu-li strašidelné, skvěle zahrané, natočené, jen možná film malinko doplatil na mé přehnané očekávání. Nicméně na základě zdejšího hodnocení jsem na toto očekávání měl právo. ()

Hapretor

Konec je přímo grandiózní. Místy vtipné. (Hej vole, poď sem! Ukážu ti, kde má fotr brokovku!) Viděno tehdá hlavně kvůli Willisovi. ()

Andronikos

Pôvodne to malo odo mňa plný počet bodov, ale teraz musím konštatovať, že v tomto filme je všetko podriadené nesmierne efektívnemu a šokujúcemu záveru; v okamihu, keď ten už na diváka naplno nepôsobí, neodbytne sa ukazujú nedostatky zbytku. Keď som sa na to včera znovu pozeral s časovým odstupom, vediac tak veľmi dobre, čo príde, uvedomoval som si, že scenár má nepríjemné (logické) diery a celý dej sa nesie v duchu akéhosi trápneho ticha, vystupujúce postavy tu buď mlčia, hovoria nesmelo či spolu nekomunikujú, a výsledkom je podobne trápny divákov pocit, že sa nebodaj predsa len začne nudiť. Dnes to teda bude iba za štyri hviezdičky. ()

MikeeTheory

Nejpropracovanější duchařský thriller v historii kinematografie, který se musí vidět minimálně dvakrát. Prosím, nebuďte na ty, který ještě Šestý smysl neviděli, zlí a neprozrazujte jim závěrečné vyústění. Připravili byste je totiž o nevšední zážitek, který se jim už jen tak nenabídne. Opravdu nesmrtelné veledílo, které ani dnes neztrácí na své genialitě. M. Night Shyamalan se tenkrát skutečně vyznamenal. Komentář k hudbě: James Newton Howard je můj oblíbenec. Jsem ale přesvědčený o tom, že jako skladatel vyniká v úplně jiných žánrech. Ne že by tady hudba byla špatná. Ani náhodou. Naopak je správně strašidelná, mysteriózní i tajemná, bez filmu už však tak dobře nefunguje. ()

Fawkes

K tomu opravdu nemám co dodat. Bruce Willis ve fantastické postavě a H. J. Osment jako dítě ukázal naprosto famózní výkon. Příběh navíc nepřekračuje svou stopáží dvě hodiny, takže zde není nic co by člověka chvílemi nudilo. Samotný děj včetně zajímavého rozzuzlení na konci mi skoro vyrazil dech. Howardův soundtrack perfektní. (90%) ()

Illioplius

V tom, aby som si povedal, aký to bol geniálny film, mi bráni prinajmenšom jedna vec. Neviem si totiž predstaviť, ako by tento príbeh mohol nastať bez toho, že by si hlavný hrdina všimol to, čo na konci viedlo k takému šokujúcemu rozuzleniu. A toto mi tam vadí, pretože to na genialite zápletky i filmu ako takého dosť uberá. Inak nemám výhrady. ()

merigieren

ve skutečnosti jen pomalé mrazivé povídání dvou lidí a přitom dokonalé. Ideální film když sem nemohl o půlnoci usnout. Pointou jsem se nechal překvapit až na konci, takže sem si to dokonale užil :-) ()

Octane

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl. V té době ještě perfektní Shyamalan, odvedl sakra dobrou práci. Celý film jsem byl napjatý a dokonce se i bál. Malej klučina zahrál s Willisem naprosto skvěle. Vážně, snad nejlepší film co jsem viděl. Nejlepší bylo ale finále..čuměl jsem jako puk a nemohl jsem tomu uvěřit, Kdyby to šlo, dal bych 6* ()

Shredo

Napriek tomu, aký je film skvelý, mi v ňom niečo chýbalo a po prvom zhliadnutí sa nemôžem zbaviť pocitu, že tam niečo mohlo byť inak/ lepšie a uberá tomu na tej jednej hviezdičke. Veď ja na to raz prídem! ()

gombarix

blbé je, že je to na jedno použití... ale Toni Collette fajn (na rozdíl od Osmenta, to je ještě otravnější gzicht než Kolja:) ()

JirkaLexa

Velkolepý film, který jsem si musel po více než deseti letech zopakovat. Špičkový příběh, jehož rozuzlení přichází až na samotném konci. Podložen perfektní hudbou, na míru šitou motivu filmu. Bravurní a mladý Bruce Willis, kterého známe jinak jen s akčních filmů. Obrovský respekt a uznání bez pochyby patří malému Haleymu Joelu Osmentovi, který svou roli zachrál tak dobře, že to místy až bralo dech. Opravdu ideál v hororových a mysteriózních žánrech, který je schopen diváka 100 minut držet v absolutním napětí, dojetí a nepochybně taky vyvolá neskutečný pocit mrazení ve všech částech těla. V posledních minutách však poskytne divákovi takový závěr, který vše převrátí na ruby a s noblesou podtrhne mysteriálnost onoho dramatického veledíla... 100% ()

lemonova

S týmto filmom mám jeden problém: na pointu som prišla relatívne skoro, takže na konci sa nedostavilo žiadne "wau!" ;)) ()

petokucho

Film s absolutne genialnym zaverom, ktory zmenil cely jeho koncept a zazitok z neho. Prvy film na ktory som isiel do kina dvakrat. ()

Nerd4Dreaming

I přesto že mi jeden nejmenovaný blbec prozradil zápletku už před shlédnutím, film jsem si užil maximálně, a to včetně závěru, na který jsem se o to víc těšil. Skvěle zpracovaný nápad a skvělá role pro Willise, který dokazuje, že umí zahrát i role, ve kterých ani jednou nedrží v ruce bouchačku. ()

Wallis3

On je to i po takové době stále koukatelný horor. Sice si člověk říká, že ten zlom po střelbě Malcolmova pacoše, je tam až moc velký, že události kolem Malcolma jsou brány dost na lam cam, jakože mu není divný, že se s ním kromě klučiny nikdo jinej nebaví, nuž, ale i tak je to koukatelný. ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku