Kulový blesk

TV spot

MartinTerran

Tak jsem konečně dokončil "základní vzdělání" a koukl na tento film. Operace je obrovská a logicky přináší i mnoho komplikací a skláním klobouk před JUDrem Radostou, že to dokázal zorganizovat a úspěšně provést. V průběhu celého filmu vede nitka jemného humoru, takže se docela bavíte, ale že byste se přímo zasmáli to nehrozí. Na to jak je film krátký, tak obsahuje i jednu nudnou pasáž. Herecké výkony jsou vynikající a hlášky zlidověly. Na konci písmen mě velmi zaujal plánek na Kulový blesk II, který je ještě šílenější - ten už ale natočen nebyl. Hodnocení: 67/100. ()

(fjw)

Opět vydařený filmeček od Smoljaka. Inteligentní humor, legendární dialogy a situace, skvělí herci a výtečná hudba. Abrhám jako pan Knotek, Hrušinský jako Radosta atd. Film má svou úroveň pod kterou celou dobu neklesne a těchto filmů je málo. "Tím plaším veverky", "A pro tyhle věci já potřebuji dílnu","Stěhujete se? Nestěhujete se, tak spinkat" - no prostě paráda:) ()

mrLotus

Pokud se chcete stěhovat musíte sehnat toho správného organizátora,nejlépe pak věcného dr. Radostu.Samozdřejmě vás musí být na směnu co nejvíc cirka tak dvanáct rodin.No a bez rychlé spojky to určitě také nepujde.Pak už vám nezbývá nic jiného než spustit generální zkoušku............A ještě jedna rada. Vlak do Vizovic přijíždí na druhou kolej,tak už jděte!!!! ()

Weissik

No co na tohle dílko říct....? Pozor u druhé koleje, opakuji, pozor u druhé koleje... Na druhou kolej přijel osobní vlak z Vizovic. ()

moviepill

Vše již bylo řečeno... Ja osobne dávam 5* za neprekonateľný výkon neprekonateľného Rudolfa Hrušínského. Že ide o skvelú zábavu, o tom niet pochýb. "A konvoj uzavírají lužkoviny!" ()

DooFooS

Tolik kultivovaného humoru v tak krátkém čase jeden naporpvé rozhodně nepobere a měl by si to pustit ještě jednou, nejlépe však třikrát… "A o čem jste si jako do noci povídali?" ()

Honzus

Všechno, pro co zbožňuji duo Svěrák-Smoljak, pěkně po hromádě. A navrch geniální Hrušínského Radosta jako jedna z nejpozoruhodnějších postav, kterou tahle dvojka kdy přivedla na plátno. ()

x_ander

V technické stránce se občas najde chybka (zbytečně dlouhé záběry ničeho), ale jinak jde opět o neskutečně našláplou komedii nacpanou nejlepší hereckou generací. Rudolf Hrušínský mě opět utvrzuje, že jde o nejlepšího českého herce vůbec. ()

infernet

"Musíte si uvědomit, že je noc a oni v noci některý lidi spěj!" Největší akce v dějinách stěhování očima a hlasem jednoho pražského psychologa, jemuž se v malém bytě dusí rodina. "Máte sklep?" aneb Jechová je snad ještě otravnější než Emma z Nemocnice na kraji města. Naprotitomu mistr Bílek je opravdu mistr a u scény s piánem je mi vždycky až smutno. Tohle není jen komedie, to je hlavně velice chytrý film. P.S.: "Ahoj, byte!" -a já si už několik let lámu hlavu, odkud tu hlášku mám a proč jí bezděčně používám pokaždé, když příjdu domů; a stačí se jednou opět podívat na tento film a už vím... :-) ()

mufoid

Při každém shlédnutí nacházím v tomto filmu něco dalšího. Geniální hudba Zdeňka Lukáše, nikoliv Mozarta, jak si většina myslí (krom operních árií samozřejmě) ()

cunicekb

Snad nejlepší komedie co jsem kdy viděla - no zkrátka Smoljak, Svěrák, není třeba komentovat. Nejlepší hlášky, které si lze snadno zapamatovat a hlavně je reálně používat, jak to přesně dělám já :) ()

Romadoor

Celý film je v podstatě založen na kalkulu, což by mělo každého pankáče odpudit, ale kulovost dodává blesku absolutně přesně nekvantifikovatelný rozměr, a to mají pankáčí rádi. "Přijďte někdy na Balkán, tam se taky schází dobrá parta." ()

koza3

Krásné vyobrazení doby. Legendární hláška "Máte sklep? A Mohla bych ho vidět?" je k nezapomenutí. Koordinace soukromých události v zájmu společenství je na zvracení. Ještě, že jsem vyrůstal až v porevoluční době. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám