Kulový blesk

TV spot

Mr.Hudson

"Dá si někdo dobrou brazilskou kávu ?" Pro mě jedna z nejlepších českých (československých) komedií. Když se vezme faktor Svěrák a největší akce v dějinách stěhování, tak to vlastně ani jinak dopadlo nemohlo. ()

Borg

Kulový blesk je komedie nabitá specifickým českým humorem, pro L. Smoljaka tak typickým, a to podaným jak povrchní, tak latentní formou. Divák si užije jak scény podobné starým groteskám, tak promyšlené skryté frky, odhalované dalším a dalším zhlédnutím filmu. Velkou výsadou tedy je, že s přibývajícím počtem těchto repríz, nabývá snímek na kvalitě a bohatosti, nikoli na ohranosti a nudnosti. Velká pochvala patří také kameře, která několikrát nabídne krátké záběry pražských scenérií a starých interiérů, jež se za doprovodu melancholické hudby Zdeňka Lukáše jakoby nenápadně vmísí do hlavního děje. Kulový blesk patří rozhodně mezi to nejlepší, co česká kinematografie nabízí. ()

xargos

Filmový skvost! Autorská dvojice Smoljak-Svěrák už bezpočtukrát vytvořila doslova perly jak filmového, tak divatelního světa, o literárním a hudebním ani nemluvě. Bez debat 100% ()

zdeny99

Největší akce stěhování, u které vám bude pořád vnucována výborná brazilská káva, až rovnou pod ruce vám přijede vlak z Vizovic a neustále vás bude otravovat protivná stará sousedka se šátkem na hlavě. [28931. hodnocení, 579. komentář, 85%, 234. nejlepší film, 411. nejoblíbenější film] ()

warrenur

Nedavno som si nasiel este stare dvd-cko s tymto skvostom cesko-slovenskej kinematografie. Nostalgia po genialnej uvodnej pesnicke ma ovladla a musel som si film znovu pustit. Pecka. Od scenara po bezchybne herecke vykony velikanov nasej kinematografie. 100% :) ()

KosiR_ksr

Hlášky mluví samy za sebe: "A sklep, sklep máte? A mohla bych ho vidět?" a "Taková pěkná půdička, velká, suchá. Ta se vám ale povedla ... tady se mi to bude věšet.". ()

ZorkaJ

Příjemná komedie ve které mě velice překvapil Ladislav Smoljak. Ta role mu seděla a přál bych si takový film jen s ním. Škoda, že tam neměli větší rozsah kluci z divadla Járy Cimrmana, ale i tak mě to velice potěšilo. Kdyby mě na mé svatbě oddával pan Vondruška, tak asi vybuchnu smíchy a ze svatby bude naprostá kalamita. První film, ve kterém několikrát zaznělo datum mého narození. ()

Amplifier

Dokonalý příběh s českými esy. Nezapomenutelné hlášky opravdu skvěle pobaví kdo by neznal: Dá si někdo dobrou brazilskou kávu.... a nebo vlak příjíždí na druhou kolej .... Tenhle humor od pana Smoljaka opravdu mohu. ()

ivamka

Náklady hradí Jechová aspol:-) POdle mně ještě lepší než Vrchní prchni. Jen se mně tuhle ptal syn, proč ten Abrham měl ty hodinky na vnitřní straně zápěstí. Tohle nikdy nepochopí. ()

rekkky

Pozor, vlak přijíždí na 2. kolej :D Smoljak zrežíroval film, který mě bude bavit při každém shlédnutí! Vědec a takhle se ožere!!! :D Josef Abrhám st. předčil v hereckém výkonu všechny ostatní účastníky akce "Kulový blesk" :D ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám