Kulový blesk

TV spot

kinej

Kulový blesk učitě spadá do zlaté éry české komedie. V té době humor dělali lidé co to opravdu uměli, což už dnes bohužel není pravda. A i kdyby tento film byl ve své době horší než ostatní, a on není, tak by nabyl hodnot plynutím času, vzhledem k tomu co se točí dnes. Je zde ceůá skvadróna prvotřídních herců a skvělý scénář. Také se mi líbila ústřední melodie. ()

Hrabka

Některý hlášky a scénky jsou výborný, ale naskytnou se i takový slabší místa o ničem, takže za mě to na plný počet nebude. Veškerý herecký esa jednoznačně převyšuje pí Ježková. 75% ()

juta

Máte sklep? Pár dobrých okamžiků tam bylo, ale nevím zda by se tohle mohlo řadit mezi komedie, které jsou stavěné na tom, že se divák bude celou dobu smát. ()

Fiftis

Jeden z najlepších československých filmov. Skvelé hlášky, ktoré už dávno zľudoveli. Výborná je tiež hudba. Nesmrteľná komédia o jednom veľkom sťahovaní. Opäť sa dokazuje, že československé komédie sme vedeli robiť a táto snímka nie je výnimkou. Dá sa na ňu pozerať stále dookola a napriek tomu neomrzí. Toto je bezchybná vec. Ako z banálnej veci ako je táto urobiť komédiu, ktorá je postavená na životných situáciách, ktoré aj po určitej dobe sú zábavné a samozrejme aj smiešne. Ako združiť toľko rôznych ľudí a príbehov a ľudí čo sa nehádajú, ale hrdinsky sa zapoja. Úplný výkvet, všetko toto domyslené do posledného detailu. Zišlo sa tu toľko výborných hercov, ktorí nehrali role ale sám život. Tento film sa dá vidieť kedykoľvek. ()

DJ_bart

když jsem tohle viděl kdysi dávno líbilo se mi to víc, takže jsem měl asi moc idealizovaný vzpomínky.... nyní mi už Mission: Impossible - Dvanáctibytovka [krom pár ikonických gagů] nepřijde zas až tak geniální. ()

ajuska

Vydařená komedie, která stojí především na výborném námětu. Přesto pro mě trochu slabší kousek S+S, protože mi připadalo, že vedle opravdu skvělých scén jsou tam i poněkud hluché momenty, které to všechno trochu brzdí. ()

petaspur

Megalomanská bytová dvanáctisměna je dokonale připravena (stejně jako půdička, kde se to paní Jechové bude věšet) a nyní již jen zbývá doufat, že se neobjeví nějaké nepatrné trable. Třeba, že by někdo pokazil akci tím, že by si to rozmyslel, nestihl se oženit nebo dokonce zbaběle zemřel. O zajištění akce a překonávání drobných problémů se však stará organizačně všehoschopný Dr. Radosta, podporovaný rychlou spojkou Ing. Severínem a pod takovým vedením nelze o úspěchu akce pochybovat, tedy pokud bude dodržena žádost: "Osobo, vraťte mi ty housle". ()

salahadin

Spíš než o humor trhající bránice jde o milý úsměvný film. Smoljak jako novodobý Einstein nemá chybu, jeho postavu bych určitě rád viděl s mnohem větším prostorem, zhruba tím, klterý dostal méně výrazný Abrhám. Taky jsme se stěhovali, ale oproti téhle dvanácti-směně to byla nuda a dřina. ()

Aky

Stěhování je hrůza a postrach. Všichni to vědí, ale tihle pánové z toho dokázali vytáhnout to nejtypičtější a přidat drsno sladký humor, čímž namíchali skvělou komedii. ()

GilEstel

Komedie s lidským přesahem. V málokterém filmu se potkává v rychlém sledu mládí a stáří, naděje a strach, smutek i smích. Střet generací a životních hodnot. Směs fragmentů lidských životů, které spojuje „mamutí“ kolotoč doktora Radosty. Úžasně vtipná a uvnitř teskná komedie. V zaprášené kulise 70. let naší věčné stověžaté Prahy. Vše je dokonale emotivně podbarveno hudbou Zdeňka Lukáše. Jednoho z našich nejlepších komponistů druhé poloviny 20. století. Co slovo, to nezapomenutelná hláška. Jedna z našich nej komedií vůbec. 90% ()

misterz

"Nejhorší na tom všem je, že člověk musí komunikovat s lidmi, se kterými nemá vůbec nic společného." Československý film mal vždy tú vlastnosť, že aj z mála dokázal vyťažiť maximum. Z úplne nevinného a jednoduchého námetu ako je dvanásťnásobná zámena bytov sa dokázal natočiť hotový filmový zázrak sršiaci inteligentným humorom, vtipnými hláškami a schopnosťou skryť za pozlátko humoru aj myšlienky, ktoré stoja za zamyslenie. Niet sa ale čomu čudovať, veď dvojica Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak je osvedčenou filmovou značkou úspechu. Záverom sa mi nedá spýtať sa: ...nemá někdo z panstva už chuť na pravou brazilskou kávu? 85/100 Videné v rámci Season Challenge Tour. ()

Satan

Největší akce v dějinách stěhování pod taktovkou dvou geniálních scénáristů Svěráka a Smoljaka je zdárným příkladem klasické české komedie. Navíc tolik českých hereckých es v jednom filmu, to se hned tak nevidí. Herecké partičce samozřejmě vévodí Rudolf Hrušínský, který jako obvykle strhává všechnu pozornost na svou osobu a celému filmu dominuje jeho brilantně zahraná postava doktora Radosty. Sled nesmrtelných hlášek, kultovních dialogů a celého konceptu dělají z Kulového blesku nesmrtelnou klasiku české kinematografie a rád se na ni znovu podívám. Já bych si prosím tu brazilskou kávu dal. [Přesná stopáž: 82 min] ()

Adam Bernau

Radek99 mnohomluvně, PollyJean naopak příliš stručně, ale to není směroplatné, oba mají pravdu. Zřejmě i raroh má pravdu. Za sebe bych poznamenal, že když má Hrušínský co hrát, celý film jde o několik pater nahoru. Třeba v Rozpuštěném a vypuštěném zabírá značný prostor nepříliš zajímavou postavou a na filmu je to znát. Kdežto jeho Dr. Radosta je geniální figura. A Ježkovou-Jechovou ve dveřích viděti, záchvaty pokaždé míti. ()

Vančura

Pro mě osobně naprosto nesnesitelný film, který mi přišel k uzoufání nudný a takřka se nedal vydržet do konce. Nechápu zdroj jeho všeobecné popularity a jediné, co jsem si z něj vzal, bylo potvrzení toho, jak hnusná doba to byla. ()

kingik

Nevím, čím to bylo, ale mě tato komedie nijak nechytla. Všechno v ní mně přišlo takové křečovité a nevtipné. Celkově bez nápadu. Herci se hodně snažili, ale zrovna tohle mě nebavilo. Divná komedie, kterou jsem si neoblíbil. 40% ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám