Kulový blesk

TV spot

Pierre

POZOR U DRUHÉ KOLEJE, OPAKUJI, POZOR U DRUHÉ KOLEJE No, začněme asi postupně. Úvodní zasedání s představovačkou plánu akce v podaní Rudolfa Hrušínského se nese až v Cimrmannovském duchu s různými srandičkami jako s předloženou svatbou, neustálými nabídkami brazilské kavy od mistra bydlícího v bytu či Svěrákovým svěřením, že rád sbírá staré šroty. Veselá zábava nadále pokračuje prohlídkou pana Knotka (Abrhám) bytu pana ing.Severína (Smoljak), kdy mě ze všech jeho vynálezů určitě nejvíce zaujal exkluzivní vláček se slivocící. Další hodně zábavná scéna je i kuriózně vedená svatba, kde jde pan Knotek nakonec za svědka apod. Určitě je zde několik dalších dobrých vtipů,hlášek napadů i skvělých hereckých výkonů. Kdy asi v popředí by měl být Josef Abrhám se svými vnitřními mology. Ale i když pro něj mám jistou slabost, tak jeho brumlavá postava mě nezaujala natolik jako postava organizátora akce pana Radosty - velkého nadšence, který si nenechal nic zkazit v podání skvělého Rudolfa Hrušínského. Potěší i profesionální neherečka Milada Ježková se svou přírozenosti apod. A celkově je to další dobrá komedie z té doby od slavného dua. Byť tentokrát malinko slabší. Celkovou náladou mi to po bláznivém Jáchymovi, veselém Marečkovi a poetické Samotě od dua na S+S příjde jako trochu vážnější podívaná, ze které na mě jako na mladšího diváka zajímavě dýchala kuriózní šedivá doba socialismu a jeho těžkostí. Což ale i tak nebylo nezajímavé. Je to zkrátka takový mix mix převážně veselého ale i trochu vážného pohledu na život ve své době.   Možná se duo S+S u prvního filmu režírovaného čistě Smoljakem (pod dohledem Podskalského) trochu hledalo, což je vidět i na některých dlouhých sekvencích, často třeba i dost zahalených do tmy. Předchozí trio komedíí Jáchym-Mareček-Samota bych dal určitě před Kulovým bleskem výš, ale na druhou stranu jsem s Bleskem  při  opětovném sledování po dlouhé době jsem strávil příjemný čas. A stačí vzpomenout na ten veselý vláček se slivovicí a další srandičky. ()

Freemind

Jeden z okamžiků, kdy Svěrák se Smoljakem spíš blikali, než zářili. Hrst takřka geniálních nápadů a gagů bohužel strhává dolů trochu kulhající scénář. ()

Orlau32

"Kulový blesk " nepotřebuje komentář, ten je třeba vidět. Srdečně se tady člověk zasměje v jaké době jsme žili, co vše jsme museli vytrpět, když jsme se chtěli někam nebo do něčeho lepšího přestěhovat. Kombinace Smoljak - Podskalský nemá chybu. ()

blackrain

Nápad s mega stěhovací akcí, tak ten snad ve filmu ještě nebyl. Hodně vtipných hlášek. Plno skvělých českých herců. Taky jsme se stěhovali. Mám pocit, že lepší by bylo asi rovnou vyhořet. ()

topi

Jedna z nejlepších českých komedií, která mohla v totalitním Československu vzniknout! Co scéna - to nezapomenutelný zážitek! ()

Damiel

100 % - Humor pánů S+S je na celosvětový patent a Nobelovu cenu. Ať je to odkaz velikána Járy Cimrmana nebo ztřeštělá záležitost o hromadné výměně bytů. Dal bych si brazilskou kávu... ;-) ()

PogoJoe

"Kolik máš hodin? -Osm - A už si někdy dostal v osm přes držku?" Napodruhé zvyšuju o hvězdu, protože ono to už poprvé byly silné 4 hvězdy. Skvělé hlášky, z nichž mnohé zlidověly, geniální charaktery zahrané s bravurou, skvěle vypointované vtipy a gagy, vynikající klasika. ()

Aiax

Kdo si nemyslí, že tohle je jedna z nejlepších komedií, jaké u nás vznikly, tak vůbec nic nechopochopil. ()

beran-ek

"Nezlobte se, že Vás zase obtěžuju, ale já jsem si vzpomněla, že jsem se Vás nezeptala, jestli máte sklep. Máte sklep?" ()

Dont

Komedie o největší stěhovací akci v dějinách se vydařila, i když duo Svěrák a Smoljak bezpochyby natočilo i lepší komedie. Sázka na osvědčené české komediální herce málokdy zklame, Ladislav Smoljak byl jako kutil amatér a rychlá spojka vynikající, Josef Abrhám jakožto hlavní hrdina skvělý jako vždy, a tak by se dalo pokračovat dál. Jen škoda, že film má pár slabých míst, kde trochu vázne děj i zábava, proto nemůžu jít na plných pět hvězd. ()

kajas

Já tedy bohužel nesdílím všeobecné nadšení, od pánů Svěráka a Smoljaka znám lepší díla. Abrhámovy myšlenkové pochody ovšem nemají chybu, stejně tak výkon Milady Ježkové ("A ta pračka je vaše?"). ()

Anglie

Hrušínský jako Radosta, organizátor dvanáctisměny bytů, je výborný. Už jen kvůli němu to musíte vidět!!! Ale samozřejmě se ta dvanáctisměna neobejde bez komplikací.. Možná trochu neprávem zapomínaný film od Cimrmanů. ()

Chrysopras

Česká klasika s netradiční zápletkou a hereckým výkvětem, kde je každá postava zahraná živě a s láskou. Musím souhlasit s povzdechem některých, že takové komedie už se asi nedočkáme. A vyzdvihnul bych hudbu - geniální. A těch hlášek... ()

ibeh

Ani mi nedošlo, že už je tenhle film tak starý. Dokáže pobavit v jakékoliv době. Velmi, bez komerce a zbytečných hrubostí. Má hlavu a patu, skvělé herecké výkony. Škoda, že úroveň dnešních komedií stále upadá. Na "půdičku" nelze zapomenout. ()

dyfur

...napriek kvalitným režisérom,scénaristom,hercom - v konečnom dôsledku veľmi prekombinovaná "podívaná" vyúsťujúca do nevtipu až nudy. ()

Tonach

¸¸Nejhorší na tom všem je, že člověk musí komunikovat s lidmi se kterými nemá vůbec nic společného´´ ()

easaque

nostalgické 4* Tuhle klasiku nejde ani hodnotit slabší známkou. Typická Smoljak-Svěrákovina s jejich milým humorem a osvědčená herecká parta a tak nemohlo vzniknout nic špatného. Spoustu legendárních hlášek si určitě bude pamatovat většina z Vás, teda aspoň těch pamětníků. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám