Kulový blesk

TV spot

rakovnik

Smoljak + Svěrák = *****. Výborná komedie, herecký koncert Josefa Abrháma, Rudolfa Hrušínského i dalších. Geniální scénky, spousta vtipu. Velmi se mi líbí scénka, která se odehrává za tmy, při cvičném nočním přesunu: "Dámo, vraťte mi ty housle!". A ten konec...škoda jen, že není pokračování :-) "A máte sklep?" :-) ()

kaposlav

Mám pocit, že sa tu hodnotí herecké obsadenie. Komédia? No tak toho humoru bolo poskromne a aj tak bol nejaky slabučky. Film unavuje a posôby depresívne. ()

SallyZen

Celkem povedená komedie ve spolupráci S+S. Sice bych ji do topky asi nedal, ale přesto se jedná o nadprůměrný snímek, který je osobitý, vtipný a má své nezapomenutelné hlášky. Pán s brazilskou kávou a paní Jechová jsou nezapomenutelní. 75% ()

Martin741

Najvacsia akcia v dejinach stahovania sa s kopou nezabudnutelnych hlasok a vybornymi hereckymi vykonmi : Sverak, Hrusinsky, Kolarova, Kabatova...... Nemienim vsetko to, co pouzivatelia uz raz vypisali, zas a znovu pracne vypisovat. Zda sa mi to zbytocne. KULT 92 % ()

cariada

Tohle je klasická komedie, která pobaví a neurazí. Ano je vím než jasné, že tohle než u nás asi nikdo moc nepochopí. Film je plný dnes už zlidovělých hlášek, třeba "na druhou kolej přijede vlak z Vizovic" ()

Attta

Tohle je zaručená zábava ať už se na to člověk podívá kdykoli! Velmi povedené! Myslím, že tady u tohoto není moc co dodávat. Kuci herecký se prostě předvedli a tak snad jen.........uvařit brazilksou kávičku a snažit se aby nás na druhý den břicho bolelo co nejmíň. ()

joker.george

Kdyby dostali více prostoru Hrušínský a Svěráka nebo dokonce dostali prostor ke společné diskuzi, tak by snímek dostal pět hvězd, takhle mu těsně unikly, protože mě Abrhám osobně neoslovuje (beru ho za kvalitního herce), přestože jeho postava byla skvělá (hlavně vnitřní myšlenky), což je práce scénáristů, díky nimž vzniklo opět spoustu výborných hlášek, jedině scéna opilství se moc nepovedla... ()

tomtomtoma

Vynikající komedie s jemným cimrmanovským humorem. JUDr. Radosta (výborný Rudolf Hrušínský) organizuje vzájemnou dvanácti směnu bytů, která počítá i s jednou svatbou a jedním rozvodem. Je neúnavný ve svém organizování, nesnese odpor a lační po úspěchu akce. Hlavní postavou je ovšem psycholog Knotek (skvělý Josef Abrhám), účastník výměny, který snad nechybí u ničeho podstatnějšího a jehož události vynesou k určitému spoluorganizování, kterého se účastní s velkou nelibostí. Ale jeho řízení palby je vskutku úchvatné, zvláště pokud má za manželku energickou, ale také trpělivou ženu (Daniela Kolářová). Další zajímavé postavy: bývalý operní zpěvák Bílek (Karel Kalaš), který vstává z mrtvých, svérázný a trochu škodolibý kutil Ing. Severín (Ladislav Smoljak), který dělá rychlou spojku, staří novomanželé Flieger (Bedřich Prokoš) a Opatrná (Zita Kabátová), nerozhodná Jechová (Milada Ježková), která způsobí Knotkovi nejedno překvapení, chápavý MUDr. Ječný (Zdeněk Svěrák) a neurvalý Knotkův soused Klabouch (Karel Bělohorský). Příjemná komedie s něžným humorem všedně nevšedních dnů a jedné velké akce. ()

C0r0ner

Vlastně jsem vůbec nepochopil, co na tom bylo nezákonné. Ale jak už to tak u Smoljaka bývá, byla to neobyčejná sranda, která byla i z ponurého normalizačního světa schopná udělat ohromně veselé místo. Podmínkou jsou samozřejmě špičkoví herci, perfektní scénář a svérázný humor autorů. Jako jeden z nejlepších českých filmů bych to neviděl, ale hodně dobrý určitě. 90% ()

Cheeter

Začátek mi přišel poněkud vlažný a nezáživný. Jak se ale kola děje rozbíhala dále a dále, tak všechno dostávalo pomalu grády, všechno pomalu do sebe začalo zapadat tak, aby to na konci vygradovalo v obrovské obludnosti. K tomu dobrý výběr herců, kde vidíme výbornou generaci českých herců v akci. Nevím, jestli to byl záměr, ale je vidět, že jde natočit dobrý film i s kratší stopáží. Dnes mi přijde že se film udělá klidně delší na úkor kvality. ()

Flynn

Komedie jako řemen :o) Smoljak je geniální :o) jeho vynálezy byly k popukání. Pan Abrhám je tady taky skvostný. Jeho myšlenkové pochody: ty chceš asi naši pračku co? :o) Prostě super... to je půdička, tady se mi to bude věšet. ()

MarekT

Svěrák a Smoljak napsali zase dobrý scénář. Ovšem k nim nesedí podílející se Podskalský, jehož styl moc nemusím - už jeho Světáci zůstali za očekáváním a zachránili je výrazně Menšík s Novým. I zde je vidět, že být S + S eventuálně nezávislí, mohlo by to být lepší. I tak, říct, že bych se nebavil, by byla lež. Nápad hromadného stěhování se mi zamlouvá, a když se začnou házet klacky pod nohy (například pan mistr Bílek), tak je to ještě lepší. Krom zmíněného bych vztyčil prst ještě kvůli upozadění Hrušínského, který se mi jevil zde jako nejlepší - rozhodně mu role sedla lépe než Abrhámovi, kterého zde vysunuli na hrot. Jenom moje obvyklá shovívavost mi vyhodnocuje film slabšími čtyřmi hvězdami, to hlavně za ten scénář a Radostu. ()

pakobylka

Jestliže se rodina dusí, je bezpodmínečně nutné zajistit jí větší životní prostor ... "Kulový blesk" se v klídku jen tak pohodově kutálí, věrně doprovázený drobnými humornými momenty. Samotná "dvanáctinásobná směna" ale nabízela přehršel možností, jak ho zaplnit daleko větším množstvím nejrůznějších úsměvných zádrhelů a karambolů, takže v závěru se prostě nemohu ubránit pocitu částečně promrhané příležitosti, která potichu a bez rozloučení zmizela někde v nenávratnu. V zásadě se jedná o komedii, na kterou se sice čas od času ráda podívám, ale zároveň nevidím žádný důvod k přehnaným ovacím. ()

agathon

Skoro překvapivě zádumčivá Lukášova hudba a herecký projev Josefa Abrháma. Tenhle film se mi posouvá hodně k polskému kinu morálního neklidu, navzdory paní Jechové... ()

blitzer

Takovýhle film by už dneska vzniknout nemohl, a to nejen proto, že před pár dny bohužel zemřel Ladislav Smoljak. Zvrácený systém bytové politiky, kdy lze byty pouze směňovat a nikoli prodávat nebo kupovat, mohl totiž fungovat pouze ve stejně zvráceném režimu. Ale všechno zlé je pro něco dobré, a tak vznikla tahle výtečná česká komedie se skvělými herci a vynikajícím scénářem pánů Smoljaka a Svěráka. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám