Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

zdepapepa

Nechcete někdo vynalézt stroj času, teleportovat se do roku 1995 a říct panu Soukupovi, že jeden tento film bohatě stačí? Nebo snad čekal jiný osud než jaký stihl americkou Policejní Akademii - tj. několik nudných pokračování? ()

Praxis

První díl ujeté trilogie komedií, které však nepatří k tomu lepšímu. Ba naopak. Tento díl je ještě relativně nejlepší... ()

sta

Když major Majsner (ať už se to píše jakkoliv) zasahoval poprvé, bylo to i docela vtipné (tedy ne všechno, vlastně skoro nic, ale Krainová "hrála jako o život" - aspoň bylo na co koukat!). Podruhé se na to už koukat nedalo a po třetí - čeština nemá potřebné slušné výrazy! ()

gogos

Vynikajici komedie, spousta paradnich hlasek, ktere se staly kultovnimi. Herecke vykony jdou stranou, tato "brakova" komedie mela za cil pobawyt a svuj ukol dokonale splnila... ()

blackrain

Rádoby Policejní akademie na český způsob. Inspirace je zde jasně vidět. Major Maisner má v kožichu špióna, kterého se snaží najít za každou cenu. Poměrně jednoduchá zápletka. Jednoznačně nejlepší díl z celé trilogie. Možná bylo lepší zůstat u jednoho. Ukázka toho, že policajti jsou ještě větší blbci než jsme doufali. Pár světlých momentů se ale našlo, tak za ně dávám tři hvězdičky. ()

kaylin

No jo, je to kravina, ale co naděláte. Parodie nám dříve docela šly a tohle je takový ten závan toho, co bývalo. Některé hlášky zlidověly, a i to je pro mě ukázka toho, že tenhle film smysl určitě má. Překvapivě už to po skoro dvaceti letech není taková třeskutá sranda jako dřív, ale Ladislav Potměšil je jako major Maisner prostě prototyp debilního poldy a jde mu to výborně. ()

RAiken

Neuvěřitelný! Vy všichni co dáváte pod *** mi chcete říct, že když jste to poprvý viděli, tak jste se nebavili nebo se nezasmáli alespoň jednomu fóru o policajtech? Ale no tak, přiznejte barvu...dyť to přeci bylo jenom o tom, aby vás to pobavilo a svůj účel to splnilo nebo jste snad rádi slovy promovaného psychologa Mgr. Kudlákové, že: "Už je ten blboun pryč?" ()

topi odpad!

Trapná a tupá vykrádačka Policejní akademie a první krok Jaroslava Soukupa do nevkusné a dementní žumpy, ve které už zůstal a nevyhrabal se z ní. Tenhle režisér že natočil geniální Pěsti ve tmě nebo Záchvěv strachu? To není možný... ()

Derek

hmm, dlho som váhal medzi dvomi a tromi *, ale nakoniec som sa priklonil k lepšiemu hodnoteniu vďaka skvelému potměšilovi. dá sa povedať, že je to taká skoro paródia na policajnú akadémiu, s humorom nijak zvlášť geniálnym. nenáročná zábava. ()

Colonist

Je to blbost, nedává to smysl, ale pobaví to. První díl má pořád jakousi úroveň a Ladislav Potměšil je dobrý. ()

higuain

Nadšenecky proamerická parodie nebo spíš pocta Policejní akademii si mě získala. Hlavně díky Potměšilovi, ten si roli Maisnera užil na maximum a hlášku střídá hláška. ()

Aleee89

Tenhle film jsem jako malá měla docela ráda, ale to jsem ještě pořádně nevěděla, co to dobrý film je. Dneska jsem svůj názor poněkud pozměnila a spíše s nostalgií vzpomínám. O příběhu tady nemůže být řeč, napodobování Policejní akademie je zřejmé, vtipům už se nesměju, protože je všechny znám. Maximálně, co zůstává stále dobré, jsou úžasné charaktery jednotlivých postav v čele s Kudlákovou... Její herecký výkon je nezapomenutelný. Pokus o super komedii se nezdařil na 100 %, ale skončil tak někde v půlce. ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil