Náčelník policejní školy major Václav Maisner je fandou amerických filmových komedií o policejní akademii, a tak se rozhodne školu co nejvíc přiblížit svému vzoru. Připraví nové osnovy a nutí podřízené tvářit se stejně jako postavy v jeho oblíbených filmech. Na začátku školního roku vítá nové studenty. Poté mu náměstek ministra vnitra sdělí informaci, že jeden z nováčků je agentem FBI a na základě jeho hodnocení bude major buď povýšen, nebo degradován. Zatímco se Maisner pokouší agenta objevit, jeho zástupci - mohutný poručík Kuře a drobný poručík Hrubec - těžko zvládají výcvik podle jeho osnov. Situace se zkomplikuje, když patolog Slavíček při vyučování omdlí poté, co ho mrtvola na pitevním stole chytne za ruku. Přestože to byl jen Maisnerův kanadský žertík, Slavíček skončí v blázinci. Později odtud uprchne a zorganizuje loupež v bance, kde právě poručík Kuře vybírá peníze na výplaty. (TV Nova)

ghatos

To ještě existovala Ekoagrobanka a menu v mekáči stálo 69 kč. Soukup má daleko lepší filmy, tohle je pouhý podivný odraz doby. 30%. ()

Kosmik 1

První díl je ještě koukatelný, ale pořád se jedná o pořádný průser. Znovu bych s tím čas neztrácel. To si raději pustím audio Policejní akademii od Izera a Dobrodinského, kde je spousta policejních vtipů, které nikdy neomrzí. 45% ()

P1tr

Jednička se ještě dá považovat za koukatelnou. Ale tohle že má být česká Policejní akademie? To teda ani náhodou. ()

ssfan

První díl je ještě koukatelný. Potěší dobré herecké obsazení. Ty další díly už stojí za starou bačkoru. 25% ()

Vercinix

Bylo to sice poměrně otřesné, ale viděl jsem to velmi unavený a tak jsem se poměrně bavil! Kdo chce nechat odpočinout mozkové buňky a vkus, tak našel svůj film:) ()

Jello Biafra

V detstve jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Dnes už mňa moc nebaví a väčšina vtipov mi pripadá trápna. Pár zábavných scén sa tu však nájde a rozhodne to nie je až taká tragédia ako ďalšie dve pokračovania. ()

BMAJTZ

Asi nejkoukatelnejsi z celé serie. Vtipum se clovek sem tam zasmeje ale trapnosti tu je i tak víc nez dost. Tohle je vylozene televizni film na odpoledne u ktereho se dobre usina. Zadny filmovy zazitek se opravdu nekona. ()

Dromed

Občas se každý rád podívá na jednoduchý lehký film u kterého nemusí nijak přemýšlet. Série Byl jednou jeden polda se mi dříve strašně líbila. Teď, když jsem jí viděl po letech musím uznat, že to je opravdu ptákovina. Avšak nebuďme přeci tak kritičtí, odpad v hodnocení by se měl vyskytnout opravdu vzácně a oprávněně. Pokud se člověk u filmu byť jedinkrát zasměje tak už to má nějakou hodnotu. A já se u poldů smál vícekrát. ()

Cejny

První díl české napodobeniny Policejní akademie ještě pobaví, i když je jeho děj samozřejmě naprosto o ničem, ale o ten tt vůbec nejde. Film svůj účel, pobavit, v mém případě splnil. ()

ranp

Pro mě jde víceméně o klasiku, která má sice hodně much, ale i tak se u toho dovedu vždy výborně pobavit. ()

The Viper

Český humor jak vyšitej. Nepochopím zdejší hodnocení antihumoristů. Tohle je přesně to, co divák hledá v policejních komediích._70% ()

herr_carter

Jarda Soukup a začátek jeho třeskuté trilogie Byl jednou jeden píčus...občas přemýšlím, jestli nechodili s Olmerem na konzervatoř (čti: do garáže čichat toluen).................moje hodnocení = 2 z 10. ()

PALINO

Ak si zaspomínam na moje teenagerské roky, mám na poldu pekné spomienky, aj keď dnes sa na film pozerám už oveľa kritickejšie. Ale aj tak môžem s čistým svedomím povedať, že je to film, ktorý si rád pozriem aj po 10-ty krát a vždy sa nájde niekoľko scén, ktoré ma s chuťou pobavia. Bezpochyby najväčším pozitívom filmu je Ladislav Potměšil, ktorého major Maisner tromfne Harrisa i Mausera z Policajných Akadémií. Ale bohužiaľ ani to nestačí na viac, než na maximálne 50% hodnotenie a možno povedať, že tu platí pravidlo, čím menej sa zaujímate o filmy, tým viac sa vám bude polda páčiť. Ale byť súčasťou 200 najhorších filmov si určite nezaslúži. ()

rozbris

Fóry na policajty, kteří s politováním jsou opravdu někdy takoví....tupí:-) Jediný z těch 3 dílů, který je "jakžtakž" dívatelný.... ()

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil