Jurský park

Jurassic Park

Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 127 min

Výjimečný snímek. Na další generace po nás stejně tak jako pro tu naši.(31.5.2008)

„Život si vždy nájde cestu.“ Ďalší vynikajúci "spielberg". Plný zaujímavého hereckého obsadenia (mojím favoritom vždy je strážca Muldoon, SPOILER mimochodom jediná kladná postava celého filmu, ktorú zabijú dinosaury SPOILER), pôsobivých ekologických názorov, ľahko zapamätateľných hlášok, strhujúcich akčných scén (vyložene hororové scény, ako útok T-Rexa na džípy alebo velociraptory v kuchyni), nezabudnuteľných scén (koza), nádherných dinosaurov a poetickej i bombastickej hudby Johna Williamsa (záverečný klavírový "nežný" odlet z ostrova). Týmto filmom sa toho minimálne v tvorbe špeciálnych efektov zmenilo nie dosť, ale všetko. O to je potešiteľnejšie, že sa jedná o plnokrvný, napínavý a strašne zábavný film. Keď sme ho mali v kine, mal som 13 a lepší film pre chalana v tom veku neexistoval. Ani HVIEZDNE VOJNY. Kino Považan 1994(30.10.2004)

Díky Spielbergově vynikající režii vám budou občasná předvídatelnost, ujeté hrdinské kousky a některé přešlapy proti logice zcela ukradené, protože jakmile vlezou do záběru smrtonosní Raptoři a zemí zatřesou první kroky T-Rexe, budete mít v kalhotách stejný dáreček, jako když vám bylo pět.(14.11.2011)

Nejpůsobivější věc na celém filmu - dinosaurus, a živý, a hladový. Už první ukázka tohoto zvířectva vypadala tak skutečně. První scéna s brontosaurem byla tak ohromná. A celkově byly efekty na vysoké úrovni (na tu dobu samozřejmě). A zbytek? Uspokojivý. Prostě a jednoduše - klasický scénář, nadprůměrné herecké výkony... A verdikt? Profesionálně odvedená práce Stevena Spielberga. Musí vidět každý.(29.9.2005)

Film překvapil hlavně efekty, efekty které se v té době zapsali do historie kinematografie. Příběh s dinosaury si v té době každý oblíbil. Mám rád tenhle film, akorát mě nebaví, když musím sledovat věčně užvaněnýho a rozjařenýho majitele parku, který i když pravda si svou roli řádně prožíval. Celkově na mě v dřívějších letech film dojem udělal, ale jak film stárne stále se vylepšují efekty, tak nakonec zůstane u přívlastku Ten, který započal éru počítačových efektů ve filmech a to mu zůstane.(17.7.2006)