poster

Jurský park

 • USA

  Jurassic Park

 • Slovensko

  Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  No dneska uz je tenhle film vicemene klasika, ale bohuzel to neznamena, ze by byl zas nejak uzasnej. Problem je, ze se vsechno posere az nekdy v polovine filmu a zhruba tam nekde zacne akce, to predtim je jen spousta peknejch zaberu a prohlidka Jurskeho parku. Coz by sice nijak zvlast nevadilo, kouka se na to pekne, ale precejen delka pres dve hodiny je moc. Jinak pribeh je vymyslenej celkem chytre, pusobi to dojmem, ze by to takle fakt mohlo fungovat, ale jinak je precejen dost jednoduchej. Co se tyce hercu, Neill se na toho akcniho paleontologa perfektne hodi a Goldblum je slusnej hlaskar. No a to nejdulezitejsi, kuli cemu na to kazdej stejne beztak cumi, dinosauri. Tech je tu dost, v dobe vzniku filmu byly trikove naprosto dechberouci, ale dneska uz na nich precejen vidim chybicky, jako neverohodna kuze, nic moc oci a podobne, ale i presto ty triky obstoji i dneska. No a film do nadprumeru vytahuje Spielbergovo rezie, protoze obzvklast druha polovina je naprosto perfektne vygradovana a celou dobu napinava.(26.1.2005)

 • TheRaven
  ****

  Jedno z mých prvních kin. Tenkrát jsem na to hodně bral. Teď už vím, že to nejde. :-((3.11.2010)

 • Hal_Moore
  ****

  Nejpůsobivější věc na celém filmu - dinosaurus, a živý, a hladový. Už první ukázka tohoto zvířectva vypadala tak skutečně. První scéna s brontosaurem byla tak ohromná. A celkově byly efekty na vysoké úrovni (na tu dobu samozřejmě). A zbytek? Uspokojivý. Prostě a jednoduše - klasický scénář, nadprůměrné herecké výkony... A verdikt? Profesionálně odvedená práce Stevena Spielberga. Musí vidět každý.(29.9.2005)

 • flanker.27
  ***

  Čistě za přínos pro trikovou stránku filmů. Proti knížce totální slabota, jak už je ostatně u adaptací Crichtona zvykem. Z předlohy je vypreparována druhohorní fauna a předhozena divákovi coby zábavní atrakce, přesně tím způsobem, který jakoby kritizuje. V knize jsou přitom dinosauři druhý plán, celé je to o neschopnosti předpovídat vývoj složitého systému a tím pádem neschopnosti ho řídit.(3.10.2005)

 • mandes
  *****

  rozpocet $63 million trzby celosvetovo $914,691,118(4.11.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace