poster

Jurský park

 • USA

  Jurassic Park

 • Slovensko

  Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 127 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ****

  Píše se rok 1993 a vzniká film Jurský park, a vchazí do dějin filmu jako přelom v digitální trikové kategorii. Díky tomuto se já osobně můžu na tento film dívat i po letech i když už jsou dneska triky výrazně dále, pořád se mě tento dinosauří příběh líbí. Když nějaký park na filmovém platně tak tedy Jurský.(17.7.2006)

 • M.a.t.t.
  *****

  Dinosauria klasika, ktorá ani po tých rokoch naštastie až tak nezostárla a vďačí za to aj na svoju dobu revolučným vizuálnym efektom. Dnes už pochopiteľne ide o štandard a divák v súčasnej ponuke nájde po tejto stránke oveľa vychytanejšie kúsky, Jurský park ale nie je iba o efektoch. Silný námet a predlohu Michaela Crichtona Steven Spielberg pretvoril do zábavnej dobrodružnej jazdy pre celú rodinu s typologicky výborne zvolenými hercami, napínavými akčnými scénami a fungujúcim humorom. A pridáva k tomu aj jednoduchú ale stále zaujímavú myšlienku. Jurský park je skrátka film, ktorý si aj po tak dlhom čase od uvedenia v kinách stále pozriem rád.(22.7.2010)

 • Dever
  *****

  Nato že sa film točil dva roky a boli prvý krát použité DTS zvuky, sa Spilbergovi podaril natočiť fakt pekný kúsok o vlastnom parku plný dinosaurov. Na ten rok fascinujúce efekty a o deji ani nehovorím............... Soundtrack John Williams: 1. Opening Titles ,2. Theme From Jurassic Park ,3. Incident At The Island ,4. Journey To The Island ,5. The Raptor Attack ,6. Hatching Baby Raptor ,7. Welcome To Jurassic Park ,8. My Friend, The Brachiosaurus ,9. Dennis Steals The Embryo ,10. A Tree For My Bed ,11. High-Wire Stunts ,12. Remembering Petticoat Lane ,13. Jurassic Park Gate ,14. Eye To Eye ,15. T-Rex Rescue And Finale ,16. End Credits ,(7.1.2011)

 • Hal_Moore
  ****

  Nejpůsobivější věc na celém filmu - dinosaurus, a živý, a hladový. Už první ukázka tohoto zvířectva vypadala tak skutečně. První scéna s brontosaurem byla tak ohromná. A celkově byly efekty na vysoké úrovni (na tu dobu samozřejmě). A zbytek? Uspokojivý. Prostě a jednoduše - klasický scénář, nadprůměrné herecké výkony... A verdikt? Profesionálně odvedená práce Stevena Spielberga. Musí vidět každý.(29.9.2005)

 • Matty
  ****

  Dokonalá ukázka integrace CGI do vyprávění. Díky tomu, že dinosauři také ve fikčním světě vystupují jako atrakce a postavy je tak vnímají, vyvolává film dodnes patřičný "wow" efekt (vzorovou je v tomto ohledu scéna prvního spatření dinosaurů v celé jejich kráse hlavními postavami). Zároveň jde o výbornou (nebo opovrženíhodnou, záleží, jak moc opovrhujete kapitalismem) ukázku, jak merchandising zakomponovat do příběhu (jednotnost loga filmu a loga filmového parku, "mimochodem" zabraná nabídka gift shopu). Jurský park je sebevědomým hollywoodským produktem, který vám za vaše peníze nabízí nadstandardní, ve všech ohledech fungující zábavu. Nejvíce mne fascinuje, že jeho funkčnost, kterou se zatím podařilo napodobit jen pár režisérům, působí jako něco naprosto samozřejmého. 85% Zajímavé komentáře: Douglas, Lima, anais(15.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace