Jurský park

Jurassic Park

Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 127 min

Píše se rok 1993 a vzniká film Jurský park, a vchazí do dějin filmu jako přelom v digitální trikové kategorii. Díky tomuto se já osobně můžu na tento film dívat i po letech i když už jsou dneska triky výrazně dále, pořád se mě tento dinosauří příběh líbí. Když nějaký park na filmovém platně tak tedy Jurský.(17.7.2006)

Minimálně 2 z těch 4 hvězdiček jsou ovšem za bombastické triky. Je sice fakt, že od tohoto vpravdě revolučního filmu již moderní technologie opět udělaly nějaký pokrok, ale triky z Jurského parku by i přesto stále patřily do TOP 10 nejlepších triků, kdyby ovšem nějaká TOP 10 existovala. Hodnocení příběhu, to už by bylo asi horší. Jelikož jsem poměrně krátce před prvním shlédnutím četl knihu M.Crichtona, byl jsem dějem nezměrně zklamán. Dnes, s odstupem času ale říkám,. že ten výsledek nakonec tak hrozný nebyl.(27.8.2002)

rozpocet $63 million trzby celosvetovo $914,691,118(4.11.2006)

• - Stopy vylíhnuvších dinosaurů, které najde Alan Grant (Sam Neill) u vajec, patří raptorům. Ti ale byli v tu dobu stále ve výběhu, který zůstal pod proudem, díky čemuž se ve volném parku vyklubat nemohli. (PRobin)

• - Když Dennis Nedry (Wayne Knight) krade embrya dinosaurů, můžeme vidět, že se tvůrci přepsali u stegosaura, který byl přejmenován na "stegasaura". (L_O_U_S)

• - Ve štábu to klapalo tak dobře, že si Spielberg klidně odjel do Polska točit Schindlerův seznam, na finální sestřih dohlížel přes satelit a dohled nad postprodukcí svěřil svému příteli Georgi Lucasovi. (duklak2)