Jurský park

Jurassic Park

Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 127 min

Jurský park byl nejpůsobivější kino zážitek mého dětství, avšak i po letech jsem se přesvedčil, že wow efekt tohoto velkolepého díla nezná expirační lhůtu. Hned první záběry jsou příslibem něčeho hrozivého, na to jsme přeneseni do omamného světa dávné přírody, takže ani úvod netrpí o nic menší působivostí než následné, pečlivé budování atmosféry a napětí dosahujícího vrcholu thrillerového žánru. Krom perfektní technické stránky a špičkové režie je však třeba zmínit, že i samotný přístup k příběhu je originální a poměrně sofistikovaný (film má originální záporáky a snaží se korespondovat se současnými trendy vědy). 9/10(18.3.2011)

Dokonalá ukázka integrace CGI do vyprávění. Díky tomu, že dinosauři také ve fikčním světě vystupují jako atrakce a postavy je tak vnímají, vyvolává film dodnes patřičný "wow" efekt (vzorovou je v tomto ohledu scéna prvního spatření dinosaurů v celé jejich kráse hlavními postavami). Zároveň jde o výbornou (nebo opovrženíhodnou, záleží, jak moc opovrhujete kapitalismem) ukázku, jak merchandising zakomponovat do příběhu (jednotnost loga filmu a loga filmového parku, "mimochodem" zabraná nabídka gift shopu). Jurský park je sebevědomým hollywoodským produktem, který vám za vaše peníze nabízí nadstandardní, ve všech ohledech fungující zábavu. Nejvíce mne fascinuje, že jeho funkčnost, kterou se zatím podařilo napodobit jen pár režisérům, působí jako něco naprosto samozřejmého. 85% Zajímavé komentáře: Douglas, Lima, anais(15.3.2014)

Neuvěřitelně nadčasový film. Jako malá holka jsem se ho vždy nemohla dočkat. Byla to láska na první pohled. Seděla jsem v pyžámku a tak strašně ráda jsem se bála. Nejoblíbenější film z dětství..a to něco znamená.(29.5.2011)

Nejlepší stejně bylo, když se Ross hádal s Rachel, protože tvrdila, že on musí mít vždycky pravdu, a on že ne. A ona pak: "Jurskej park není výmysl.":))(21.5.2007)

RETRO /// 3D TV ,,INSTINKTY STARÉ 65 MILIONŮ LET SE NEDAJÍ JEN TAK VYMAZAT...“ /// Skloubení dobrodružný sci-fi (fantasy) s thrillerem (hororem) ve filmu pro děti (páč je to bez krve). I po těch letech je to obdivuhodnej filmovej zážitek a možná nepřekvapí, že remaster do 3D je tady naprosto k hovnu. Víc mě překvapilo, jak ze mě Spielberg záměrně dělá v tý závěrečný třetině vola. Hold, jiná doba! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pochopím, proč si nemám zahrávat s Raptorem. 2.) Pochopím, proč si nemám zahrávat s genetikou. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ **(3.4.2014)

• - Před prvním útěkem tyranousara uteče advokát z Jeepu na toalety a nezavře za sebou dveře. V dalším záběru z druhého džípu jsou však dveře zavřené a v následujícím je Tim (Joseph Mazzello) opět otevírá. (FTP)

• - Při líhnutí velociraptořího mláděte drží mechanická ruka vejce, aby se nepřevrhlo. V dalším záběru však ruka chybí. (Mr.Hudson)

• - Jurský park se vrátil do kin ve 3D podobě v ČR 11. 04. 2013. (Ded@M@tes)