Jurský park

Jurassic Park

Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 127 min

Před deseti lety to možná byla bomba, ale nyní to je pro mě slabě nadprůměrný dobrodružný film s dobrou hudbou. Nic víc, nic míň(16.4.2003)

Velká triková revoluce, aneb jak křemík ke štěstí přišel. Spielbergův výtvor nastavil nový standart a otevřel pro komerční kinematografii zcela nové obzory masivním zapojením počítačových efektů do hraného filmu. Bohužel se jaksi zapomnělo, že krom triků nabídl Jurský park jen laciný crichtonovský vývar. Ještěři zestárli, triky se okoukaly a zůstává nám taková hezky ohlodaná kostřička dobrodružného filmu, který je poměrně dobrý, ale ani o chlup víc...(30.1.2004)

Ještě stále si pamatuju, jak jsem byl z filmu coby děcko vyplesklej.Ani dneska si nemůžu stěžovat!Tak trochu revoluční snímek, který je těžké nemilovat.(29.8.2002)

Nevídaně dlouho před premiérou v kinech avizovaný film dal nakonec to, co jsem od něj očekával. Úžasný zážitek, protože takové triky do té doby nikdo nedokázal vytvořit. Spielbergovi se povedl fim, který zná snad každý a na který se po deseti letech koukám jako na klasiku v daném žánru. A klasice patří plné hodnocení.(21.4.2003)

Dinosauria klasika, ktorá ani po tých rokoch naštastie až tak nezostárla a vďačí za to aj na svoju dobu revolučným vizuálnym efektom. Dnes už pochopiteľne ide o štandard a divák v súčasnej ponuke nájde po tejto stránke oveľa vychytanejšie kúsky, Jurský park ale nie je iba o efektoch. Silný námet a predlohu Michaela Crichtona Steven Spielberg pretvoril do zábavnej dobrodružnej jazdy pre celú rodinu s typologicky výborne zvolenými hercami, napínavými akčnými scénami a fungujúcim humorom. A pridáva k tomu aj jednoduchú ale stále zaujímavú myšlienku. Jurský park je skrátka film, ktorý si aj po tak dlhom čase od uvedenia v kinách stále pozriem rád.(22.7.2010)

• - Spoiler: Ve filmu zemře celkem 5 lidí a 3 dinosauři. (Žralok)

• - Pri prvom príchode T-Rexa dopadne noha kozy na strešné sklo auta. V ďalších záberoch táto noha chýba. (rezanec1003)

• - Spoiler: Ve scéně, kdy se T-rex dobýval do auta, křik dětí nebyl ani trošku hraný. Střešní sklo totiž původně nemělo spadnout. (Stoka)