Jurský park

Jurassic Park

Jurský park

Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1993, 127 min

Film překvapil hlavně efekty, efekty které se v té době zapsali do historie kinematografie. Příběh s dinosaury si v té době každý oblíbil. Mám rád tenhle film, akorát mě nebaví, když musím sledovat věčně užvaněnýho a rozjařenýho majitele parku, který i když pravda si svou roli řádně prožíval. Celkově na mě v dřívějších letech film dojem udělal, ale jak film stárne stále se vylepšují efekty, tak nakonec zůstane u přívlastku Ten, který započal éru počítačových efektů ve filmech a to mu zůstane.(17.7.2006)

Čistě za přínos pro trikovou stránku filmů. Proti knížce totální slabota, jak už je ostatně u adaptací Crichtona zvykem. Z předlohy je vypreparována druhohorní fauna a předhozena divákovi coby zábavní atrakce, přesně tím způsobem, který jakoby kritizuje. V knize jsou přitom dinosauři druhý plán, celé je to o neschopnosti předpovídat vývoj složitého systému a tím pádem neschopnosti ho řídit.(3.10.2005)

10 / 10 Snáď žiadny iný snímok na mňa nemal taký silný dopad, ako táto luxusná výprava do minulosti - nielenže som sa stal beznádejným fanatikom všetkého prehistorického, čoho výsledkom sú ešte dnes plné poličky encyklopédií, ale prebudil sa vo mne aj skutočný a neutíchajúci záujem o kinematografiu. Vtedy som si totiž prvýkrát uvedomil, koľko tvrdej práce stojí za každým filmom, koľko síl a talentu si vyžaduje jeho natáčanie - a ako veľmi by ma takáto práca bavila. Spielberg je môj idol a Jurský park film môjho detstva, ktorý s pribúdajúcimi rokmi v mojich očiach na kvalite vôbec nič nestratil, práve naopak - až teraz, so slzou v oku spomínajúc na tie bezstarostné chvíle strávené pred televízorom, ho viem skutočne doceniť.(19.11.2005)

V době kdy byl tento snímek uveden do kin, tak začala obrovská mánie a film oslavoval obrovský úspěch.Myslím, že i dnes se Jurský park může řadit, stále mezi nejkvalitnější filmy.(21.11.2007)

Čím jsem starší, tím víc Jurský park dozrává z dobrodržné atrakce pro celé rodiny do poctivé klasiky, která snad nemůže zestárnout. První brachiosaurus, první T-Rexův řev, první rána elektrickým proudem. A první film, kde při pohledu na dinosaury nemůžu říct ke trikům ani půl slova. To, že je tahle nepřibržďující jízda z dílny Stevena Spielberga, je pak pointou samo o sobě.(28.11.2011)