V tomto kriminálním příběhu nejsou kupodivu pronásledováni ani všeho schopní zločinci, ani špioni či diverzanti, jak kdysi bývalo běžné. Zápletka je téměř všední: kdosi nenechavý odčerpal z cisterny alkohol, aniž tušil, že se jedná o smrtelně jedovatý metylalkohol, určený pro průmyslové účely. Zjišťování, kam všude byl jed dopraven a které lidi ohrožuje, vyžaduje mravenčí práci. (oficiální text distributora)

G04T

Normálně by to bylo za tři, ale tenhle film má hlavně informační hodnotu, proto ještě jednu přidávám. Pochybuju, že v té době národ věděl co to je methanol. ()

Amonasr

Námět není špatný, napětí graduje až do konce, ale způsobem vyprávění a filmového ztvárnění snímek vězí ještě dost hluboko v 50. letech. Umělecký dojem je proto slabší. Do nové vlny 60. let to má ještě nepředstavitelně daleko, byť už klepala na dveře. ()

Pitryx

Na můj vkus se příliš dlouho čeká než se přejde k věci, kulturní vložka s rvačkou o babu tam také nemusela být, takže s bídou **. S velkou bídou. 211020116940/6946-----Dá se na to dívat. Hlavně když právě probíhá kauza metanol hihihi. 201209126943/6949 ()

ilclassico

Když člověk čte, kolik lidí se podílelo na scénáři, nechápe, proč je právě on nejslabším článkem filmu (viď pitomý a zbytečný komentář na začátku filmu). Hlavně Brdečka na dialogy nebyl asi nejšťastnější volba. Škoda, potenciál to mělo. Další filmy podobného ražení: Život pro Jana Kašpara (1959) a Bomba (1957). V rámci žánru za 2,5. ()

Nerajohn

Tento snímek je přinejmenším hodně zvláštní. Na moderním nádraží zůastli pracovat původní lidé a dva z nich odčerpají z odstavené cisterny methylakohol do dvou demižonů, aby si přilepšili. Druhý den je ale někdo mrtvý, další kamarádi slepí a další člověk si odváží demižón kamsi na svatvu a tak se neví kam. SNB tak pátrá, kam jede, aby ho zastavili. Agitka jako prase, čistě protialkoholický film s dominujícími výkřiky postoženého: " Já nevidím, já nevidím ". Scénář tedy za nic, herecké výkony zrovna taky nejsou úplně ideální, zaujme snad hostinský (F. Holar) nebo jeho žena (D. Medřická). ()

miza

V dnešní době a v tomtočase asi aktuální kriminálka.Je vidět,že metyalkohol byl u nás pokaždé problém. ()

Winster

Zajímavý pohled do práce SNB a jejich bleskové akci na odhalení člověka, který ještě neví jaký dárek dostane k svatbě. ()

Hombre8

Film podle skutečné události, která se v mnohem větším a mnohem zavrženíhodnějším měřítku po 55 letech opakovala. Tehdy ale nešlo o neznalost a hloupost, jako prve, ale o čistočisté zmrdství. Film jako takový špatný není, ale patrně díky nezkušenosti režiséra poněkud postrádá břink. ()

Podhorsky

Slušná detektivka. Po zkušenostech s českou prohibicí 2012 ještě zajímavější. Dobře obsazeno a zahráno, jak to u našich starších filmů bývá. ()