• NinadeL

Straka v hrsti nebo tohle, stejně je to všechno stejná pakáž. Revoltující "omladina" na několikerý způsob... Aneb jak poznamenala Iva Bittová, Balada pro banditu je film pro pamětníky, památka na jednu hru Husy na provázku, které se ovšem přiblížila jen velmi volně a víc nic.(2.12.2009)

• rt12

Nějak to na mně nefungovalo. Dvě hvězdy za Bolka Polívku a texty písní. Propagovaný snímek ze strany Donutila se mi zdá dost přeceněný.(21.2.2013)

2 a půl hvězdičky za děj, herce, jejich výkony a všechno ostatní, a ta 3 je za originalitu..alias pušky coby kytary a podobně. Nemůžu si odpustiti menší poznámku, že slova mi jaksi neseděla do pohybujících se úst. Byla to sice asi jen vteřina ale i tak....A rozhodně se mi film líbil, díky tomu, že jsem měla možnost vidět různé herce za mlada...většinu jako Donutil, Polívka apod. jsem poznala, ale takového Pechu opravdu ne...Povedený "muzikálový film, spíše divadlo", ale je fakt, že občas je děj strnulý a člověka chytá křeč do ruky, když si opírá hlavu, aby neusnul.(5.4.2010)

• Radko

Trampská kolektívno-táborákovo-guľášová kultúra a k tomu hudba ala Zelenáči ma nikdy neoslovovali. Muzikál divadla Husa na provázku prevedený do filmu ale stavia práve na tomto. Zrúcanina starého hradu, na ktorom sa koná divadelný potlach, country skupina hrá pesničky k tragickému príbehu lásky, samotní herci majú (mimo spevu) len krátke výstupy medzi spústou pesničiek. Našťastie nejde len o priamočiaro jednoduchý film. Premiešanie divadla v exteriéroch so zasnenými filmovými scénami, vyfarbené zábery krajiny zaliatej svetlom zapadajúceho slnka, zapojenie divákov do deja a spoľahlivé herecké výkony patria k pozitívam, zaraďujúci film k priemerným muzikálovým filmovým adaptáciám.(17.3.2005)

Celkem nuda. 3 hvězdy za písničky(3.1.2011)

• - Adaptace hry o loupežníku Nikolu Šuhajovi v provedení souboru brněnského Divadla na provázku získala Cenu Československého filmu v r. 1978. (M.B)

• - Návrat po 16 letech k filmu pro Pavla Nového. (M.B)

• - Natáčení probíhalo na zřícenině hradu Andělská hora blízko Karlových Varů. (partyzanka)