Trochu nezvyklé, ale se spoustou dobré muziky. Určitě to stojí za podívání.(13.3.2005)

V určitých kruzích věc zcela opomíjená, v jiných naopak silně nadhodnocovaná. Za vidění ale rozhodně stojí(16.3.2008)

Dokonalost sama. Nejlepsi muzikal vubec. Sklanim svuj hrbet pred vsemi, co se ucastnili vyroby. Tohle me zaujalo uz kdyz jsem byla male dite a myslim, ze to je co rict, kdyz neco takovehleho dostane i dite. Divam se na to casto. Pisnicky jsem si jako mala nahravala do kazetaku polozeneho vedle televize a poslouchala jsem je pred usinanim. Krasne pisnicky a skvele zfilmovano. Super.(17.10.2012)

Velmi zajímavá a dle mého výborná forma vyprávění příběhu o zbojnících z Koločavy. Nemusí se líbit všem, ale už jenom v té době neokoukaný Polívka, Donutil a Bittová stojí za to.(3.3.2003)

Jelikož je Donutil mnohem lepší zpěvák než herec a při zpěvu dokonce ani příliš nevadí jeho pochroumaná výslovnost, bavil mě. Naštěstí již je za námi to děsivé období (doufejme), kdy se člověk bál otevřít krabičku sardinek se strachem, že i tam bude Donutil. Přesto, že se mi Donutil v době předonutilování totálně zhnusil, tenhle muzikál se mi stále líbí.(14.3.2015)

• - Natáčení probíhalo na zřícenině hradu Andělská hora blízko Karlových Varů. (partyzanka)

• - Návrat po 16 letech k filmu pro Pavla Nového. (M.B)

• - Adaptace hry o loupežníku Nikolu Šuhajovi v provedení souboru brněnského Divadla na provázku získala Cenu Československého filmu v r. 1978. (M.B)