• rt12

Nějak to na mně nefungovalo. Dvě hvězdy za Bolka Polívku a texty písní. Propagovaný snímek ze strany Donutila se mi zdá dost přeceněný.(21.2.2013)

Zprvu mě ti trempíci trochu zarazili. Ale pak jsem si uvědomil, že se jedná o českou variaci na Jesus Christ Superstar.(4.2.2003)

• kajas

Ve škole nám bylo sděleno, že se jedná o nejlepší český muzikál všech dob. S tímto názorem absolutně nesouhlasím. Písně mě nezaujaly, smysl prolínání divadelního představení a "reality" jsem nepochopila. Za zmínku stojí mladý Donutil a krásné oči Ivy Bittové.(4.1.2012)

Na tohle jsme se dívali v rámci hodiny ČJ. A musím říct, že nebýt tady mladý Donutil, Polívka a Nový, tak na tomto není nic k zapamatování. Pro někoho možná kult, pro mě snesitelný film, který mi jednou stačil.(8.4.2010)

• Radko

Trampská kolektívno-táborákovo-guľášová kultúra a k tomu hudba ala Zelenáči ma nikdy neoslovovali. Muzikál divadla Husa na provázku prevedený do filmu ale stavia práve na tomto. Zrúcanina starého hradu, na ktorom sa koná divadelný potlach, country skupina hrá pesničky k tragickému príbehu lásky, samotní herci majú (mimo spevu) len krátke výstupy medzi spústou pesničiek. Našťastie nejde len o priamočiaro jednoduchý film. Premiešanie divadla v exteriéroch so zasnenými filmovými scénami, vyfarbené zábery krajiny zaliatej svetlom zapadajúceho slnka, zapojenie divákov do deja a spoľahlivé herecké výkony patria k pozitívam, zaraďujúci film k priemerným muzikálovým filmovým adaptáciám.(17.3.2005)