F50Ferrari

Viděl jsem to kdysi dávno, ale už si to vůbec nepamatoval a tak jsem si řekl, že je čas si tenhle vychvalovaný film připomenout. A jako nic moc, nechápu co je na tom kultovního, ... celkem nuda, ... prostě holt ukecanej Tarantino co si myslí, že vymyslel nejlepší hlášky snad v celym vesmíru, ale mě to teda nějak nebere. Podívat se na to dá, ale už si to nepustim. ()

SLPHR

Jeden z nejkultovnějších filmů vůbec. Skvěle herecké výkony, ale hlavně výborná režie a scénář od Quentina Tarantina. Který zase dokázal, že jeho filmy patří k těm nejlepším. Tento samozřejmě není výjimkou. ()

Hlavackovic

"Zmizis a budeš zmizelej, a když nebudeš zmizelej, tak tě zmizim já." geniální scénář, režie u herecké obsazení. Tarantino v nejlepší formě- 5* ()

kanhwa

Nuz co o tom povedat po rokoch? Nesmierne zabavny film, ktory mozem pozerat do nekonecna. Milujem tento film. Ale Reservoir Dogs je aj tak lepsi ♥️ Soundtrack k Historkam je vsak neopocuvatelny! ()

notfilip63

Pulp Fiction je to dosť dobrý film z historiek z podsveti. Kde sú také nezabudnuteľné hlášky. Najlepší Tarantinov film. Postavý sú veľmi dobré napísané. A je to veľmi dobré z českým dabingom. Ale aj najlepší film kde je Bruce Willis. Výborný film pri ktorom som sa veľmi bavil 10/10 ()

Mateo08

10/10 tak tohle je úžasný! Pulp fiction je nahláškovaná skvělost. Tolik kultovních hlášek a scén totiž nebylo snad v žádném jiném filmu. Postavy dobrý ale...jen dobrý. A tady asi víc než kdekoliv jinde je znát fakt že to režíroval tarantino- realistické dialogy apod. Spoustu scén z filmu si klidně jen tak samostatně pouštět pořád dokola a nikdy mě snad neomrzí. Navíc tenhle film neskutečně odsejpá a po dokoukání vám pomalu ani nedojde že ste právě dokoukali asi dvou a půl hodinový film. A upřímně málo který film dokáže takhle zaujmout už u prvních cca dvou minut. Herecký ansámbl skvělý. Akorát je pravda že stejně jako film rychle nabije grády na začátku tak je stejně rychle ztratí okolo přibližně prvních 20 minut až do cca konce první poloviny. Ale to jak se rozjede v druhé půlce (asi okolo scény kde si jde butch do starého bytu pro hodinky) mi to perfektně vynahrazuje a od tý doby to jede opravdu skvěle a padá jedna hláška za druhou. A když na konci všechny historky splinou tak jako do sebe a vy si poskládáte celej ten film tak jako do sebe tak je to prostě úžasný. A vlastně jsem ani nezmínil nelineární vyprávění příběhu díky kterému se člověk musí více soustředit na film a tak věnuje i pozornost spoustě detailů. Sečteno podtrženo je to prostě neskutečný a jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Pudding

Všechno do sebe zapadá a mně se to sakra líbí. Kinematografie tohoto filmu je úžasná, práce kamery boží, dialogy super a ta kreeeev. A nemám rád Butche, protože to je zlý hoch a zabíjí ty co nemá degešek. Samuel L. Jackson je badass, jako v skoro každém filmu v kterém jsem ho zatím viděl. ()

DeliCZ

Tarantino v tomto filmu přepisuje dějiny kinematografie. Představuje nám metody vyprávění příběhu, které se ve filmu nikdy nevyskytli, a posouvají médium film, na další úroveň. Film ovlivnil mnoho pozdějších tvůrců, ať už řadu gangsterek (Guy Ritchie), nebo formou vyprávění (většina filmů Christophera Nolana, nejvíce ale Memento). Film čerpá z celé řady jiných snímků. Sdílí odkazy na jiné filmy, napodobuje záběry z jiných filmů, „bere“ si atmosféru z jiných filmů, a nejenom, že kombinuje filmové žánry, ale hlavně je revolučně obnovuje. Převážně se tedy jedná o staré, většinou zapomenuté, brakové exploatační filmy, které, ale kombinuje s celou řadou jiných filmových žánrů a jejich principů. Ať už napodobuje Film-noir, Evropský artový film (konkrétně filmy francouzské nové vlny), nebo i prvky Spaghetti-westernů. Dále se zde úžasně pracuje s diváckým očekáváním kdy Tarantino ví, co si zrovna divák myslí, co očekává, že se stane a on udělá něco naprosto nepředvídatelného a divák hledí jen s otevřenou pusou. Dále využívá filmovou strukturu vyprávění k budování příběhu (na příklad: jak dopadne loupež v restauraci v úvodu, se dozvíme až v závěru filmu) a celkově film působí lépe nechronologicky, než klasickým chronologickým vyprávěním. Pokud bych se měl vyjadřovat k dialogům, hudbě, kameře, nebo hereckým výkonům, tak si myslím, že asi neřeknu nic originálního, protože už to bylo řečeno mnohokrát. Osobně si myslím, že tento film má ve světě kinematografie stejné zastoupení a je stejně důležitý a revoluční, jako třeba Občan Kane, nebo Kmotr. ()

carlo18

Na danú dobu dosť zvláštne poňatie scenára, chronológia a správanie postáv, ale musím povedať, že ma to úplne dostalo a Tarantinov špecifický humor takisto. Z môjho pohľadu geniálny film a HLAVNE geniálny český dabing, ktorý tomu v našich česko-slovenských končinách pridal ešte väčší punc kultovosti. ()

pistabaci odpad!

Turbokokot tarantino po druhé. Myslel si, že keď tam najebe plejádu známych hercov, tak to vyjde. napriek tomu ďalšia odporná sračka ktorá si nezaslúži nazývať kultovým ale "kokotským" A za tým si stojím, nech si bučí kto chce čo. ()

Mustrum

Schéma několika příběhů, které se v několika okamžicích protnou a navzájem se ovlivní, je v tomto snímku dotaženo do naprosté dokonalosti. Naprosto uvěřitelné výkony herců přispěly k tomu, aby se z filmu stal kult. Gangsterské historky s mnohými zvraty vás často dostanou do kolen smíchy, včetně slovních obratů ("If you are all right, say something." "Something"). Množství hlášek z tohoto filmu je ohromujících. Toto je prostě dílo, které by měl vidět skoro každý. ()

JenTR

Je to dobré, dost tomu pomáhá hudba. Dnes by tento nekorektní humor nebyl možný a divím se, že Tarantino nemá průser za používání N-slova. Nicméně občas mě tam štve Sam L. Jackson, je přechytralý, dost moralizuje a káže a přitom to je sám hajzl. Ale jinak se tomu nedá nic moc vytknout. Jeden z prvních filmů, kde je napadlo hrát si s časem a prolínat tam více dvojic / příběhů. ()

Enon

Naprosto chápu proč to lidi milují, je to odlišné od všeho ostatního. Tehdy to byl nejvíce originální film a jednalo se o naprostou špičku s hromadou zapamatovatelných dnes už legendárních scén, tunou originálních nápadů a skvěle napsaných dialogů. Poprvé se zde objevil nechronologický styl vyprávění, a dodnes se jedná asi o jeden z nejlepších filmů, kde se tento styl objevil. Tarantino je borec a natočil to vážně skvěle a nadčasově, že si i dnes lidi říkají: „co sakra bylo v tom kufříku?”No o hereckých výkonech raději pomlčím, protože ani nemá smysl znovu sdělovat jak moc úžasné s geniální jsou. Ano je to klasika a kult. Pro mě je to dost dobrý film, který určitě doporučuji zkouknout, určitě si ho ještě párkrát pustím. 87% ()

AdoBar97

Neuveriteľný film s kvalitným scenárom a réžiou a skvelými hereckými výkonmi. Po toľkých rokoch je to stále jeden z najlepších filmov vôbec ()

Verbudrak odpad!

Tento film měl u mě dlouhé roky vyšší hodnocení, jenže já si ho včera po asi desetileté pauze pustil... a neskutečně se nudil. Ano, je tam (prý) milion detailů s odkazy na jiné filmy a knihy, ano, film v devadesátkách šokoval (což jsem zažil), ano, je to legenda, ano, Quentin je velmi slavný a oblíbený, ano, tady na ČSFD je film trojka ever, ale co je mi po tom? Jen jsem koukal na film jako obyčejný divák a nenašel jsem zde vůbec nic chytlavého, takže jsem se před synem styděl za to, že jsem mu tuhle splácaninu doporučil... Ty oslavované jednotlivosti (hlášky, gesta, scény) jsou strašlivě samoúčelné, jsou tam jen proto, aby se tam prostě objevily, a příběhu většinou vůbec neslouží. Každý mi řekne, že to je to novum a že si prostě na to musím zvyknout... jenže já si právěže odvykl. Je to jako když si celé dětství myslíte, že je váš plyšák živý, ale pak se mu rozpárá bříško a vy vidíte jen vatu. Jediné, co bych ocenil, je fakt dobrá režie ve smyslu kompozice scén a vedení herců, slušná (protože nepůvodní) hudba, a zejména přirozené dialogy. Jenže za tyto kvality se dávají hvězdy normálním filmům, které prostě chtějí být hezké, a to tento film být nechce. Tak ať si trhne. P. S. Pustil jsem si to výjimečně v dabingu, protože tak jsem film poznal a člověk má dialogy Trávníčka s Přeučilem a mumlání Marcelluse zažitý z YouTube. Jenže jsem poznal, že dabing ženských postav je přímo strašlivý. Takže i tato jistota padla, kurňa. ()

Koudy_96

Když se mě zeptáte, jaký je pro mě nejkultovnější kultovní film ever? Mojí odpovědí bude samozřejmě PUPL FICTION. Film od skvělého ne-li geniálního Quentina Tatrantina. Do teď vzpomínám, když jsem to viděl poprvé jako puberťák a totálně si mě ten film získal. Celý film srší výborným scénářem, kde prostě cítíte rukopis Tarantina a jeho hlášky si pamatuji a používám dodnes. Velkou zásluhou, proč je film super je určitě výběr herců. Duo Travolta a Jackson mají úžasnou chemii a skvělý je i Bruce Willis. Pod taktovkou Quentina podávají všichni excelentní výkony. Nechybí tu i klasická šablona výborné a servítky neberoucí akce, kde si pan MISTR Quentin s ničím a s nikým nesere.  S hrdostí si můžu tenhle film dát do svých TOP 5 nejlepších filmů ever. Takže máme radost? Ano máme radost. 10/10 ()

Jareth

Klasika, která nikdy neomrzí. Takhle má vypadat kvalitní film. Je to plné hravých scén, dobrých hereckých výkonů a propracovaného scénáře. Tarantino se tímto filmem stal legendou ()

PMU

Tohle je absolutní zjevení ve své době. Kult, který byl mnohokrát kopírován. Genialita QT ve spojení s hereckým obsazením a hudbou.. Pro mě srdeční záležitost a BFF movie. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra