Tři roky po loupeži v kasinu Terryho Benedicta se gangster objeví ve vile Dannyho Oceana a jeho ženy Tess. Chce zpět svých sto šedesát milionů dolarů, a tak se celá parta musí znovu sejít. V Amsterodamu se nechají najmout na loupež vzácného dokumentu z trezoru dokonale zabezpečeného domu podivínského milionáře van der Woudea. Přestože se to zdá nemožné, parta nakonec díky Rustymu najde způsob, jak trezor otevřít. Zjistí však, že ho už před nimi vyloupil Noční lišák. Na místě činu nechal vzkaz, že to byl on, kdo Dannyho partu udal Benedictovi. K loupeži je povolána expertka Isabel Lahiriová, která byla kdysi Rustyho milenkou. Brzy pozná, kdo se do domu vloupal. Varuje Rustyho, který řekne ostatním nejen o svém vztahu s ní, ale také, že je dcerou slavného lupiče LeMarca, který před lety zmizel a u něhož se kdysi učil. Dannyho parťáci odhalí, že Lišák je další LeMarcův žák Francois Toulour. Sejde se s Dannym a nabídne mu soutěž o nejlepšího lupiče. Cílem má být vzácný francouzský klenot, který bude nakrátko vystaven v Římě. Pokud ho Danny se svými parťáky ukradne dřív než on, Toulour za ně zaplatí dluh Benedictovi. (TV Nova)

Pecival

Moc děje a žádné geniální vloupačky. Závěr mi přišel zcela bezradný, hotový deux ex machina. Aspoň že Catherine Zeta-Jones to tak neuvěřitelně slušelo. A plus půlhvězda za Willise. ()

U.Tarare

Ta trapná scéna Julia Roberts alá Julia Roberts mi tam neseděla. Film oproti jedničce nenabízí nic nového, co by stálo za zmínku. Jediné co přibylo byla nepřehlednost a lehce podivná koncepce filmu. ()

vincent

Zábavný film. Jediné, čo bolo horšie je prekomplikovanoť samotného deja. Ale ináč len pozitíva. Dobrý herci, dobrá kamera, výborná hudba... nenudil som sa a aj som sa zasmial. Pekne strávený štvrtkový večer. ()

solskjaer

Ubylo humoru, zábavy, rychlosti a svižnosti, ale i tak stále poměrně dobře zábavný filmík s vyjímečným počtem celebrit. Co mě ovšem hodně vadí je hlavní pointa filmu, která je bezduchá a hlavně ta závěrečná scéna s capoierou, která byla dost laciná! ()

ondrech

Kamera: Steven Soderbergh(pod pseudonymem Peter Andrews)Děkuji Student Agency, že ve své filmotéce mají tento film a ne jen romantické sračky. Protože kdykoliv jedu busem a pouští tento film, vždy si ho rád prohlédnu od začátku do konce(uz se mi to zadarilo trikrat)... a ted dnes jsem to viděl opět a musel jsem se hlídat, abych měl zavřená ústa, neboť jsem na to zíral... Krásná, nádherná práce. Scénáristicky(hlavně s tou julií), režisérně a hlavně - invence kameramana je naprosto jedinečná. Jedničku jsem neviděl, ale tohle se mi líbí uplně betálně! ()

ethos

Bohuzial to nebolo z daleka tak dobre ako 11. Nebolo to az tak napadite, prekvapujuce ani akcne. Proste slabsie a to intermezo s Juliou roberts a Brucom willisom bola uplna katastrofa. Ale inac to bol taky priemerny akcak. ()

sedm.1

Veškeré kouzlo z prvního dílu naprosto zmizelo,místo parádní lupičské akce se jen mluví a mluví,každý z herců dostal minimum prostoru a jen jako by se procházelo po place spousta hvězd a překonávali se v honosném se nadnášení.Nehodnotil bych jako překombinované,nicméně určitě bez spádu,atmosféry a s velkou dávkou nudy. ()

ranp

Tenhle film mě docela zklamal. Jednička je nabitá akcí a působí hodně nadupaně a svižně. Tady ve dvojce se však téměř nic neděje. Nedostatek akce mají nahradit rádoby vtipné dialogy, ale moc se to nedaří. 50%. ()

MaMitti

Nemám ráda George Cloonyho, úplně ne! No jo, ale zase Brad Pitt....Nemám ráda Julii Roberts. Cathrine-Zeta Jones už mi je bližší....Celkově nemám ráda klasický Hollywood. No, ale tady jsem to vydržela, docela se i zasmála a očekávání po jedničce, která byla nápadem a provedením fajn, bych řekla, že se mi prostředí Evropy zamlouvalo víc než americká kasina...Prima střih, kamera, zápletka trochu zapletená, ale jo, alespoň to mělo trochu švih. Chvílema mě napadalo, že bychom tu taky takovou partičku namířenou proti konkrétnímu jménu potřebovali...no nic. Trojku už si asi ale nedám. ()

PALINO

Dannyho parťáci sú späť a s nimi prichádza ďalšie kvantum známych hercov, len je škoda, že už s nimi nie je taká sranda ako po prvýkrát. To ale samozrejme neznamená, že by DANNYHO DVANÁSTKA nebol zábavný film, práve naopak, len zatiaľ čo v prípade jednotky mala krivka zábavnosti blízko k horizontálnemu tvaru, v prípade DANNYHO DVANÁSTKY sa jej tvar mení oveľa častejšie, ale naštastie čim bližšie sa blížime k záveru, tým viac smeruje k vyšším hodnotám. Svoj vrchol dosahuje počas scény, kedy sa Tess v podaní Julii Roberts musí vydávať za naozajstnú Juliu Roberts a do všetkého sa pripletie Bruce Willis, ktorý hrá sám seba. Pri bližšom zamyslení sa to javí ako poriadna vtákovina, ale vtipné to rozhodne je. Príbeh je poriadne prekombinovaný, takže po druhom, treťom zhliadnutí bude film chutiť o niečo lepšie a keby sa ho ujal menej skúsený režisér, než akým je Steven Soderbergh, asi by sa mu bol vymkol z rúk. ()

Fish

Nebylo to špatné, ale určitě horší než Ocean's 11... Místama hodně překombinované. Například : Julia Roberts hraje Julii Roberts, do toho se tam mísí ještě Bruce Wills jako Bruce Willis :-) Nebo jak si pro Linuse (Matt Damon) přijede jeho maminka až na stanici... Nevím, asi jsem od toho čekal to samé jako od 11, i když jsem byl předem varován, že to bude úplně jiné, ale tak jiné... Na druhou stranu, kdyby se zas natočilo to samé, možná by to dopadlo ještě hůř. Každopádně jsem si velmi užíval herecký koncert. V jakém jiném filmu dneska uvidíte tolik hvězd, no ne? ()

Bobek15

Po skvelej a do detailov premyslenej a "premakanej" jednotke som si (tak isto ako urcite aj vsetci ostatní verní fanúšikovia jednotky) kládol otázku, či by sa pri v podstate nezmenenom štábe (ale čo je hlavné pri nezmenenom režisérovi) dalo na dvojke niečo pokaziť. Najskôr mi čiastočnú odpoveď ponúklo hodnotenie na ČSFD, a tak už samotný film som pozeral mierne skepticky. A stalo sa to, čo by som si nedokázal predstaviť ani v tom najhoršom sne! Totálne fiasko! Neviem, kde sa stala chyba, ale asi najskôr v scenári a réžii. Scenár bol zbytočne veľmi prekombinovaný, dialo sa tam cez seba množstvo dalších iných zápletok, scény boli veľmi krátke a tak človek ani poriadne nevedel, "kto - s kým - ako - kedy" a namiesto jednej poriadnej lúpeže ich tam bolo hneď niekoľko, ale ani zďaleka nie tak dobrých a sofistikovaných ako v 1. A chyba réžie? Bolo to také suché, nudné a "bez šťavy" a aj bez menšej dávky humoru, akcie či napätia. Tvorcovi sa mali po veľkom úspechu 1 snažiť radšej viac pridržať tohto prvého dielu, vymyslieť jednu hlavnú zápletku, jednu hlavnú poriadnu lúpež a mohlo byť z toho dôstojné pokračovanie úspešného filmu. ()

MARTIN*I

Člověk by čekal s takovýmhle hvědným obsazením lepší film... Bohužel.. Je to místy utahaný, nepřehledný a neni už to tak originální jako jednička... Bohužel... ()

Debbie a její parťačky jsou rekordní

Debbie a její parťačky jsou rekordní

11.06.2018

Zlodějský spin-off Dannyho parťáků se Sandrou Bullock (Gravitace) a Cate Blanchett (Thor: Ragnarok) v hlavních rolích od začátku neměl úplně snadnou pozici. Nejsou to koneckonců ani dva roky, co… (více)

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)

Nový Soderbergh

Nový Soderbergh

18.03.2005

Ďalším filmom Stevena Soderbergha po komerčne úspešných Dannyho parťákoch 2 bude dráma THE GOOD GERMAN, vychádzajúca z románu Josepha Kanona. Snímka bude rozprávať o americkom novinárovi, ktorý sa… (více)

Stále populární tajní agenti

Stále populární tajní agenti

08.02.2005

Eva Longoria bude patrně jednou z posledních hvězd, které jsou obsazeny do snímku THE SENTINEL. Těmi dalšími nejsou nikdo méně známý než Michael Douglas, Kiefer Sutherland a Kim Basinger. Film… (více)