Amberjack

Sentimentálním divákům se to bude líbit o třídu výš. Pro mě všechno odtáhnul autor knižní předlohy, který napsal zajímavou hlavní postavu a Al Pacino, který této postavě vdechnul život. Naopak, druhý herec (Chris O'Donnell) mi příliš nesednul. Snadno si v té úloze dokážu představit někoho vhodnějšího. Příběh dost vyumělkovaný, celkově nezajímavý, sloužící spíš jen jako pozadí pro rozvoj hlavního hrdiny/antihrdiny. Film je sice zařazený do kategorie "drama", ale já jsem se dost často usmíval - což v tomto případě hodnotím pozitivně. Kam to celé bude mířit se dalo jednoduše předpokládat, ale konec byl opravdu americky vzletný - ne špatný, já jsem si z něj ale na zadek nesednul. Možná by tomu slušel komornější závěr. ()