moviepill

Za záver udeľujem filmu plný počet. Za celý film udeľujem Al Pacinovi svojho ďalšieho osobného Oscara. Za celý život som taký moment premeny človeka z arogantného hovada na krásnu ľudskú bytosť vo filme nevidel. Záver sa dá predvídať, ale mňa osobne uchvátil Pán Herec svojou úvodnou scénou v záhradnom domčeku. "Jakou máš pleť, synu?" No a slzu som vyronil pri scéne, keď sa Plukovník lúči s Charliem. Vlastne je to celé brilantné predstavenie najvyššieho herectva a scénaristiky. ()

dadinka

Takhle podle mě vypadá dobrý film. Strhující herecké výkony, výborné dialogy, napětí, inteligentní humor, romantika. A naděje! To vše dohromady tvoří pro mou duši čisté potěšení. Jsem ráda, že mi Scent of a Woman vyšla na jubilejní dvoustý hodnocený film na čsfd...(Mezi nejlepší scény patří například jízda autem.) ()

Dextwer

Al Pacino, kdyby ten snad natočil nejhorší film s nejhorším scénářem, tak by to i tak mělo obrovský úspěch. Je prostě vynikajícím hercem, s obrovským charismatem a každý jeho film se prodává sám. Vůně ženy je opět vrcholným výkonem tohoto nestárnoucího herce. Osobně bych mu dal oskara za jiný film, ale tak hlavně, že se ho konečně dočkal. Zajímavosti: * Al Pacino se na svou roli připravoval ve škole pro slepce.´* Al Pacinovi a Gabrielle Anwar trvalo dva týdny, než perfektně nacvičili tango. Natáčení taneční scény pak zabralo 3 dny * Al Pacino tu proměnil až osmou nominaci na Oscara. Díky tomuto filmu současně patří mezi jedenáct herců, kteří byli v jednom roce nominováni na dva Oscary - Pacino vedle Vůně ženy získal nominaci za vedlejší roli v Glengarry Glen Ross Moje hodnocení: 75 % ()

calculus

Herecký koncert v podání Al Pacina. Neskutečná One Man Show, která by nejspíš jiný film zabila. Tady ale muselo být jeho herectví snad i součástí scénáře, neuvěřitelné! ()

Metal.God

Více než Al Pacinovo mimické herectví mě zaujalo spíše jeho hlasové herectví. Al Pacinova výbušnost hlasu skvěle sedla k velmi sympatické postavě plukovníka Franka Sladea, který mi přišel sympatický jak díky jeho filozofii, tak i díky jeho neslušnému,útočnému a velmi vášnivému chování. Jen je škoda, že historie postavy byla značně nedodělaná. Ani postava Charlieho Simmse nebyla nesympatická, i když byla téměř úplný opak plukovníka Sladea a to slušný a morálně korektní chlapec. K příběhu bych jen napsal, že rozhodnutí poroty podle mě nebylo správné a jakkoliv byla Sladeova řeč povedená, Charlie si zasloužil trest. ,,Makers of men, creators of leaders, be careful what kind of leaders you’re producing here." ()

Elessar.

Tak sa nám Pacino konečne dočkal a má svojho Oscaríka (pomaly viac než Leonardo teda). Taký feel good movie, od originálu sa samozrejme líši, ale myslím, že tu to vôbec nevadí. Tu vám Pacinov slepec vôbec nevadí, máte ho radi a chcete aby všetko prekonal. Nuž Fausto z originálu, jeho by ste asi najradšej hodili pod auto, ako je protivný, no na druhej strane ho ľutujete, pretože je to večný tragéd ()

Lukes15

Herecký koncert Al Pacina, kterému hodně dobře sekunduje Chris O'Donnell. Všechno důležité už tady bylo napsáno (neskutečně uvěřitelné ztvárnění slepého člověka, emoce,... a tak dále), takže nemám co dodat. 5* ()

Gortyna

S italským předchůdcem se to vůbec nedá srovnávat. Hlavně ten americký sentiment na konci, hromadný potlesk, příslib partnerky. Vykalkulované. ()

casyy

Co na tohle rict? Krasne, uprimne a naivni vypraveni o pratelstvi dvou lidi, kteri se potrebovali, aniz by to vedeli. Jeden z nich se snazil do taju zivota teprve proniknout, druhy z nich hledal duvody, proc nazivu zustat. Skrze toho druheho se kazdy z nich dovedel neco duleziteho o sobe samem. Jedina vyhrada samozrejme miri k cele te podzapletce vysetrovani ve skole, ktera byla zbytecna a zadnou z postav ani samotne vypraveni nikam neposunula. Zaverecna velka slova u slyseni mi trhala usi, bylo to pateticke a zkratka zas jednou Americani potrebovali slyset neco o cti, svedomi a moralce, aby si mohli spolecne zakricet, dojmout se a poslechnout si velke fanfary. Nicmene O'Donnell tu jako neposkvrneny pubertak pusobi naprosto presvedcive a Al..? Al tu rozehral dalsi uchvatny part sve kariery, zapomente na Oscara za zasluhy, tohle byl plnohodotny a zcela odevzdany vykon, ktery si plesouna rozhodne zaslouzil. PS: Tango Al Pacina s Gabrielle Anwar je pro me jedna z nejsilnejsich scen filmu vubec. ()

mr.sulas

Hercům jsem to jednoznačně věřil,vynikající výkony,ale nějak mi tam toho moc chybělo!Nepřemýšlel jsem příliš,snažil jsem se to posuzovat pocity,a ejhle,párkrát jsem u toho usnul.Tohle se mě příliš nedotklo.Bohužel!Možná jsem hledal víc než v tom bylo!Třeba obhajoba před školní komisí?Myslel jsem,že to snad už nevydržím a vyskočím z kůže.Přišlo mi to strohé,komisní,bez nápadu.Já vážně nevím.Až se na to kouknu znovu,třeba změním názor! ()

ElFifo

Al Pacino je již tradičně velkou přidanou hodnotou tohoto filmu a jeho výkon je skutečně strhující. Bohužel konec filmu už tak strhující není, jelikož je předvídatelný, zbytečně přeslazený a kazí mi celkový dojem nad jinak úchvatnou Vůní ženy. ()

Callie

Když tady čtu ty ovace na tenhle film, až mě zaráží, že nikdo nezmiňuje zbytečně nataženou stopáž, plytký , předvídatelný příběh a naprosto stupidní, neuvěřitelnou zápletku ve škole. Kdy nemůžu fakt uvěřit, že když by někdo "nic" neviděl- tak by bez důkazů a bez důvodů mohl být vyhozen odkudkoliv. A ještě formou jakoby soudního procesu. No i když Amerika je země netušených možností. O herectví mladičkého Chrise O´Donnella se vůbec nedá mluvit. Omezilo se na valení očí a mlčení bez výrazu. No nic, Al Pacino nezklamal, ale ani nenadchnul. Slabé 3* ()