bk81

Poklidny filmecek s par vyraznejsimi scenami a skvelym Al Pacinem, ale zas tak moc me to oproti ocekavani (diky vysokemu hodnoceni) nevzalo. ()

dr.fish

Al Pacino je uřvanej dědek, což mi na něm někdy i vadí, ale už je takovej, o tom žádná. Pro tenhle film je jako stvořenej, role je mu npsaná na tělo, a taky se jí chopil na sto procent. Bohužel ten člověk, co psal dialogy, musel být po lobotomii, protože zkazil co se dalo. Film je plný skvěle natočených scén (návštěva bratra, prostitutky, jízda ve Ferrari atd.), ale například závěrečný proslov v aule té školy, no to je naprostá tragédie. To bych snad napsal líp i já. Takže to tentokrát zmršil scénárista, mohlo to být stoprocentní. 70% ()

HorrFi

Jedno z nejlepších dramat, který jsem měl tu čest vidět.. Al Pacino tu předvádí podle mýho názoru jeden z nejlepších hereckejch výkonů v historii filmu.. tomuhle filmu snad nejde nic vytknout.. ()

Vitow

Jedna jediná výtka a to k závěrečnému "soudu", proslov byl geniální, ale ta rekce byla až nad míru submisivní od kantorů, vlastně jen po pár slovech a rekce žáků až moc. Hvězdu jsem strhl pouze z osobního nesednutí hlavní postavy, ale zahraná byla až moc dobře. ()

Triple H

Al Pacino je perfektný. Konečne si toho Oscara odniesol. Chris O'Donnell sa týmto filmom uviedol ako nádejný mladý herec (zahral vynikajúco), ale čas ukázal, že to bol zrejme jeho životný výkon. ()

andrii

Jeho oči. Ponořené do černé oblohy. Ve dne, v noci. Musí níže. Stočit, podívat se na jinou "kolej." Mít cit ve smyslu, který vábí, kolem něho vane, který ho vtáhne. Do víru variací vzdušné fantazie. Vně žhne. Pozornost něžné, na něj. Srdce otevře. Jak to vidí. Nevídaný, osvícený basník - advokát. "V koutě" temných komor. Vytře zrak zaslepených. ()

jedna_vrana

Lt. Col. Frank Slade: „No, džentlmeni, keď sa niečo poserie, niektorí utečú a niektorí zostanú.“ Film majstrovsky sústreďuje pozornosť diváka na dve hlavné postavy - Al Pacino predviedol až divadelnú interpretáciu slepého plukovníka vo výslužbe. Slovník plukovníka, reč tela, kombinácia humorných a vážnych momentov, výborne zvolené scény, týmto Al Pacino postúpil z davu dobrých hercov medzi najlepších. Bo Goldman napísal dialógy na túto výzvu pripravené a monológy, ktoré dali Al Pacinovi vyniknúť. Chris O'Donnell v úlohe naivného študentíka vyzerá ako úbohý sekundant, ale v konečnom dôsledku svoju postavu stvárnil výborne. Nebyť patetického konca - zdá sa mi trochu banálny a plný klišé, hodnotila by som tento kúsok najvyšším počtom bodov. ()

KanjiVital

Al Pacino je genius... já opravdu věřil, že je slepý. Skvělá scéna s tangem a zasloužený Oscar pro Al Pacina. Velmi silný příběh. ()

Yesqward

Nádherný, úžasný film. Al Pacinov suverénny sólový výkon, okorenený jeho veľmi poučnými hláškami. Zvláštne, že v tomto príbehu žena nehrá žiadnu hlavnú rolu, aj keď som to očakával. 98%. ()

Kaferano

Film je šitý na míru divákovi, který potřebuje katarzi se závěrečným veřejným potleskem. Katarzi dodané postavou vulgárního plukovníka, který díky čisté duši mladého studenta znovu nalezne nějaké životní hodnoty a chuť něco zažít. Protřelý stárnoucí znalec žen versus běloskvoucí panické srdéčko. Na to bych možná kladně reagovala dřív a tento kýč bych přijala, kdyby se zde naplnilo kouzlo jistého okamžiku. Mám na mysli okamžik, kdy se mezi dvěma rozdílnými muži zrodí důvěra, respekt a přátelství. Kouzlo se nedostavilo a dokonce i slepota hlavního hrdiny mi vyzněla pro tento scénář jako alibistická. ()

Dado

Herecký koncert geniálneho Al Pacina (tentoraz ho už ani ignoranti udeľujúci Oscarov nemohli prehliadnuť tak, ako niekoľkokrát predtým), ktorý dokáže ťahať celý zaujímavý, avšak zároveň občas aj prehnane patetický a navyše zdĺhavý príbeh a povýšiť ho aj napriek záporom na výnimočný zážitok. A mohlo to byť ešte lepšie, keby sa režisér Martin Brest dokázal vyvarovať spomínaných chýb a nedopustil by, aby sa z dejovej línie o škole stala iba nasilu pôsobiaca výplň slúžiaca vyslovene len pre potreby záveru filmu. (80%) ()

Struhy

První půlka celkem slušná jízda s notnou dávkou velkých životních mouder. Bavil jsem se dobře. Druhá půlka hrozně ubere na tempu, sklouzne k přehnanýmu sentimentu s vygradováním ve zcela patetickým a-lá soudním procesu. Hmhm. ()

Lachtaan

Pacino odehrává další herecký koncert a jelikož na nejvyšší sošku nedosáhl za Scarface, tady už ji konečně uzmul a velkým právem. Scent of a Woman je velmi milým dramatem, co vlastně ani ve finále nepůsobí tak dlouze, ale je na něm místy cítit, jak je trochu fragmentované a působí, jako kdyby šlo o půlhodinové díly minisérie o tom, co postupně hlavní dvojice zažívá. Škoda nevyužitého potenciálu pro Gabrielle Anwar, scéna s ní je pro mě větším highlightem než závěrečný "soud". [viděno na Netflixu 18.1.2024] ()

danoo

Vôňa ženy je jeden z najinšpiratívnejších filmov, aké som kedy videl. Al Pacino je dokonalosť sama o sebe a jeho oscar a zlatý glóbus je určite zaslúžený. ()

_DAVE_

Jedna skvělá "tango" scéna, jedna docela nepovedená "soudní scéna" a celkově vynikající Pacino. Stopáž šla určtě alespoň o deset minut zdrcnout. ()

Fiorenza

Al Pacino zvládl svoji roli excelentně. Jako zkušený veterán z války, narazí na studenta, ve kterém vidí dobrého člověka a tak se rozhodne s ním strávit svůj čas. Oba si navzájem pomůžou v důležitých životních situacích a navzájem si změní život. Je to skvělá a poučná podívaná pro všechny! ()

rockwoman

"Ženy, co bys řekl kdo je stvořil? Bůh musel být génius. Podej mi ruku Charlie, tohle je začátek tvýho vzdělávání." ...Příjemné, voňavé hlavně díky Al Pacinovi ne bůh, to on je tady génius. A ty jeho taneční kreace v rytmu tanga, ho ho Franku kdejakýho mladíčka hravě strčíš do kapsy! :-) ()

Pavlínka9

Al Pacino a Chris mi skvěle k sobě pasovali - každý představoval určité vzdělání, výchovu, životní zkušenosti a postoje. Celý ten film je skvělý - ať už od začátku, kdy pochopíte, že postava Chrise může být "ráda", že je na takové škole jako je, ale po seznámení s postavou Pacina víte, že si narozdíl od jeho spolužáků potřebuje vydělat nějaké peníze...ale za toto? Pes který štěká, ale nekouše...to byla tak trefná poznámka k plukovníkovi :) A sedí to :) Pokud film dokoukáte do konce - uvidíte ještě víc. Byla jsem příjemně překvapena, zároveň na nerva, protože já bych stejně jako Chris spěchala zpět do školy a řešila zdali "říct či neříct" - stejně jako naše hlavní postava. Mladého Hoffmana jsem prvně vůbec nepoznala :D Jsem ráda, že Pacino získal za tuto postavu Oscara - myslím si, že oprávněně :) ()