hnkflknk

Moc pěkný, klidný snímek. Ono se tam vlastně celou dobu nic moc neděje, ale stejně mě to okouzlilo. Ne moc, abych o tom musela celý den přemýšlet, ale aspoň mě to donutilo zapalovat závity během sledování této pozoruhodnosti. ()

vozihnoj

Úchvatné. Al Pacinovi tleskám, dle mého jeho nejlepší herecký výkon. Scéna, kde tančí tango mne naprosto odrovnala. ()

M.E.K.Y

Konečně jsem měl tu čest vidět film Vůně ženy! A jak na mě zapůsobil? Velmi silně! To byla nádhera! Film stojí na dalším z velkolepých a úchvatných scénářů! Dosti mi připomínal snímek Lepší už to nebude, který také oslnil krásným, dojemným příběhem a dominantní hlavní rolí! Jenže odlišnost těchto dvou veleděl je v žánru. Ve filmu s Nicholsonem je spousta vtipných situací a drama se převtěluje trošku na komedii. Kdežto Vůně ženy je fakt čisté drama, ve kterém jsem se snad ani jednou nezasmál! Ale to rozhodně není žádné mínus, tento snímek je daleko vážnější a jak bych to řekl, trošku "nepřístupný"! Ale když to všechno překonáte a pustíte si ho k tělu, tak z něj budete mít nádherný zážitek, stejně jako jsem měl já! Do jedné z nejtěžších a nejkontroverznějších rolí (plk. Frank Slade) se vcítil VELIKÁN Al Pacino a nenacházím slova, kterými bych dokázal jeho výkon vychválit! Dokonalé, jedinečné, vynikající? Slabá slova! On už se osvědčil v několika sólokaprech (např. Scarface) a Oscar je naprosto bezdebat! Skvěle mu sekundoval mladý Chris O´Donnell, který se po jeho boku neztratil a taky hrál s přehledem! Hudba Thomase Newmana byla taková nenápadná, ale odehrála svoji důležitou roli, i když v nejvypjatějších chvílích nehrála. O to víc ale vynikly hlasy herců, především nabroušený hlas Al Pacina, který byl v originále nepřeslechnutelný! Vůně ženy dokáže dojmout, rozesmutnit, rozhořčit ale v neposlední řadě taky poučit! Fakt skvělý snímek! Rokem vzniku 1992 jen dokazuje, že ty nejlepší snímky vznikaly právě v těchto letech... ()

kubyno

Výborný film s myšlenkou, skvěle zpracovaný, ale hlavně Al Pacino... Neuvěřitelný pohled slepého muže, skvěle ztvárněného starého vysloužilého veterána, Newmanova hudba - nezapomenutelný zážitek z filmu. Velice působivý snímek, který mi vymazal všechny nedostatky. ()

Kervorkian

Oh, uh, Charlie - about your little problem - there are two kinds of people in this world: those who stand up and face the music, and those who run for cover. Cover is better. ()

PPalmer

„Ty víš, že cítím ve vzduchu vůni, neříkej mi, co to je. Mýdlo od Gilvie Sisters.“ - Citlivě natočený citlivý příběh o citlivém chlapci a zdánlivě necitlivém nerudném a slepém plukovníkovi zobrazuje morální principy a zásady cti, na kterých je třeba si zakládat. Zároveň však zobrazuje sílu člověka a fakt, že tu bude vždy nějaký smysl života, kvůli kterému stojí zato v něm pokračovat. A v neposlední řadě také ženu, jakožto dokonalé stvoření, jenž má být uctíváno a milováno. Nelze opomenout úžasný výkon Al Pacina, který sice není mým oblíbeným hercem, ale je tím nejlepším na světě. ()

Atheas

Jak by jsem označil Al Pacina a jeho roli v tomto filmu jedním slovem - úchvatný. Po pěti minutách koukání zjistíte, že se od obrazovky nemůžete odtrhnout. Proč ??? Protože, jednoduše Al Pacino, hraje, žije, slepě předvádí se vším umem a disciplinou herecký koncert. Ano je to jeden z nejlepších hereckých výkonu na jaké jen tak nezapomenete. O příběh nejde, je velmi jednoduchý, ale zato krásně zpracovaný, záčátek, závěr, prostě pecka. Krásný oddechový a absolutně nenáročný film, ke klidnému večeru. ()

Eva_D666

Tím, že Martin Brest nasadil Al Pacina do hlavní role, provedl samozřejmě bezchybný tah. Film je nádhernou oslavou života, kde se odlišné povahy hlavních postav dokonale prolínají a kde si divák bezpochyby najde moment, který by chtěl prožít i on sám. ()

raky5

Akokoľvek objektívne sa snažím na tento film nahliadať a hodnotiť ho, neumožňuje mi to jeden faktor - famózny Al Pacino. Jeho výkon pozdvihol celý film o niekoľko úrovní vyššie a urobil z priemerného príbehu vynikajúci filmový zážitok. Aj napriek občasnému klišé si preto zaslúži plné hodnotenie. ()

Santino7

Božský Al Pacino vo filme, ktorým sa mu prvýkrát (nuž a vzhľadom na značne zostupný trend filmov, v ktorých sa v treťom tisícročí objavuje tak s pravdepodobnosťou, ktorá hraničí až s istotou, bohužiaľ i posledný) podarilo zhmotniť oscarovú nomináciu. Nemá zmysel riešiť, či tých sošiek nemal náhodou tento herec dostať o čosi viac, a že tých adeptov by sa tam v jeho talóne našlo nemálo (kultové postavy ako Michael Corleone v celej trilógii Krstného otca, Tony Montana v Scarface, Carlito Brigante v Carlitovej ceste, Dog Day Afternoon, ...And Justice for All, Serpico, atď.), dôležité je, že to nakoniec predsalen vyšlo, a treba povedať, že zaslúžene. Postava slepého cynika Franka Sladea bola vyložene hereckým koncertom a popri vyššie spomenutých nepochybne aj jednou z jeho životných rolí. No skrátka brilantný výkon, ktorým celý film ukradol len a len pre seba. A to pritom Chris O'Donnell taktiež príjemne prekvapil, najmä ak uvážim že ide o herca, ktorého nebyť tohto filmu tak mám zafixovaného len z občasného prepínania kanálov vo vyležene priemernej seriálovej tuctovke NCIS: Los Angeles a tragicky zlej zlátanine menom Bachelor. Týmto filmom si u mňa však dozaista zlepšil renomé a presvedčil ma, že keď sa už tá príležitosť naskytne, tak sa jej chopiť predsalen dokáže. Nuž a aby som sa netočil dookola len okolo hereckých výkonov, musím zdôrazniť, že obsahovo je táto záležitosť taktiež nadmieru kvalitná, príjemne sa na to pozerá, a navyše to má aj peknú myšlienku. Pravdepodobne nikdy sa to nestane vyložene mojou srdcovkou, avšak vďaka hneď niekoľkým faktorom (na čele s toľko spomínaným výkonom Al Pacina) to budem mať zafixované ako veľmi kvalitný a hodnotný film, ku ktorému sa ešte určite niekedy vrátim. 90% ()

Vesecký

Skvělý výkon Al Pacina v roli slepého plukovníka. Trochu jsem se obával délky filmu, ale děj mě opravdu vtáhl k příjemnému sledování obou protgagonistů, samozřejmě, že závěr byl klasicky hollywoodský, načichlý sentimentem, což asi mají američtí diváci v oblibě, ale filmu to ubralo právě tu jednu hvězdičku. Nádherné tango a několik skvělých dialogů a dalších scén. Divoká jízda ferrarim... no, trošku přitažené. ()

Ulrich

Celkem příjemný filmek s vynikajícím Alem Pacinem a kupodivu velmi dobrým Chrisem O´Donnellem. Několik skvělých scén jako tango, jízda ve ferari, návštěva příbuzných nebo předzávěrečný pokus o sebevraždu a Al je živelný a uřvaný jako vždy a jak ho máme rádi :). Bohužel vše sráží patetické finále ve škole - část se školním vyšetřováním se podle mě mohla úplně vynechat. Ale i tak to bylo příjemné pokoukání. ()

Wawer

Film jako takový zase až tak uchvacující není. To co dělá příběh slepého plukovníka a jeho opatrovníka vyjimečným jsou herecké výkony Chrise O'Donnella a pak především Ala Pacina. Al roli plukovníka nehraje, on ji přimo žije, strhává na sebe po většinu času pozornost. Přestože mám pocit že Pacino si zasloužil oscara minimalně 5krat, tak kdyby ho nedostal tentokráte, už nevím, co by pro získání mohl udělat. ()

jane1106

Opravdu nechápu, jak jsem do dnešního dne mohla postrádat Al Pacina v desítce nejoblíbenějších herců. Jeho výkon mě ohromil! I když v uskutečnění Frankovy plánované sebevraždy divák příliš nevěří a další vývoj se dá poměrně jasně předvídat, jde o krásný, originální a především skvěle zahraný film, jeden z těch, které i po desátém zhlédnutí zahřejí. BRAVO! ()

Jenda.SG-1

Film jsem viděl poměrně nedávno a moc se stydím, že jsem ho neviděl dřív. Viděl jsem i původní italskou verzi, ale musím říct, že toto "nové" zpracování je mnohem lepší, než původní film, což se vskutku nestává často. Al Pacino zkrátka opět dokázal, že je mistr svého řemesla a že se jeho kolegové musí ještě hoodně učit... ()