Predátor (1987)

"Ty máš ale pěknou držku!" Kultovní klasika, která by neměla uniknout pozornosti všem fanouškům sci-fi a akčních filmů. Režisér John McTiernan dokázal sestavit skvělý děj, který drží diváka v napětí od začátku až do konce. Vizuální styl také stojí za to. Strhující a napínavé scény dodávají filmu dodatečnou sílu a to i po letech, které má. Pozor spoiler: 🔫💥🏞️🏃🏻‍♂️👥🔪🕵️‍♂️🔍💀👽🏔️💊⚔️💪🏻🔫💥💀👥🔪👽⚔️💪🏻🔫💥🕵️‍♂️🔍🔪💀👽💥

M3GAN (2022)

Měl jsem tak trochu strach, že to bude asi brak. Podle popisku jsem čekal, že by to mohlo být něco mezi Annabelle, Dětská hra a Ex Machina. Nejvíc to mělo asi z toho posledně jmenovaného, i když, tedy jen to, že šlo o vztah inteligentní android vs. člověk. Stylem vyprávění i příběhem mi to hodně přišlo jako jedna z epizod Black Mirror či Krajní Meze. Jako horor mi to nepřišlo ani náhodou. Lekačka za celý film jen jedna, a to ještě předvídatelná. Pocit strachu či odpornosti nenavozen během sledování filmu ani jednou. Co musím ovšem pochválit a nestává se to často, tak to výběr doprovodných songů. Po dlouhé době jsem po shlédnutí hledal i soundtrack. Pozor spoiler: 👨‍👩‍👧🚗💥⚰️⚰️💁‍♀️👧🏻🚗🐕👧🏻🩹🏢🎨👧🏻🤖🏠🤖🐕⚰️🤖👵⚰️🌲🤖🧒👂⚰️🏢👨‍💼🤖⚰️🏠🤖💁‍♀️🪚👩‍👧❤️

Avatar: The Way of Water (2022)

Příběh je zjednodušeně celý postavený na touze po pomstě hlavního záporáka z jedničky. Tímto jsem prozradil zápletku, děj samotný a konec si určitě dokážete domyslet taky. Něco hlubšího či převratného nečekejte. Ano, je to vizuálně krásné, ale nebojím se to nazvat Cameronova onanie. Pro ty citlivější z vás, režisér si stvořil svůj pomníček. Prostě LucasStar Wars, Tarantino Kill Billa, sourozenci Wachowski Matrix a Cameron si stvořil vlastní „šmoulí westernový svět“. A co tedy čekat? Užijete si opět trochu atmosféry kolonizace Divokého západu, hodně podobného děje jako v jedničce, moře a fantaskních potvor (Propast byla slabý odvar) a trochu i Zachraňte Willyho či Moby Dicka. Ke konci filmu u toho člověk hlavně nesmí přemýšlet, neb by jej napadaly myšlenky typu: „a zbytek te armády šel na pivo či kam?“. Tuším, že Avatar 3, 4, 5 bude nejspíš vařit z vody, a to doslovně :-D Pokud máte možnost jít na 4DX, tak asi neváhejte. Vzhledem k množství vody a létání ve filmu, si těch efektů v kostitřasu, za ty prachy, užijete nejspíš natolik, že vám jeden Kinedryl bude málo :-D Pozor spoiler:👨‍👨‍👦‍👦🪐🚀🔥🧞‍♂️🚅💥🧞‍♀️🔫🚁🧞‍♂️🔫👨‍👨‍👦🔒👨‍🦱🐉👨‍👨‍👦‍👦🧞‍♀️🌊🐠🐳🛥️🦀🐋🧞‍♂️🐲🙇🏻🏹🤼🧞‍♀️🩸⚰️👨‍👨‍👦‍👦❤️

Men (2022)

To byla ale .íčovina. Většinou se snažím na každém filmu najít alespoň něco kladného, abych jej rovnou nemusel šoupnout do propadliště dějin. Musel jsem hooodně dlouho přemýšlet. Nakonec jednu hvězdičku za ztvárnění vícero rolí pro Rory Kinnear. Jinak nevím co to autor scénáře a režisér v jedné osobě měl za matroš, ale musela to být teda jízda. Děj neustále balancuje mezi nudou, kdy ani zívnutí nestačíte počítat a solidní fantasmagorie, že se prostě musíte smát i tam, kde to tvůrci patrně asi nebylo ani chtěné. Ale kdo ví? :-D Pozor spoiler:👩👨🏿🤼🏘️🤾⚰️👩🚗🏡🌳🚶‍♀️🕳️🧟‍♂️👮🚶‍♀️⛪🧎👨👩🏡🦤🧟‍♂️✋🔪👐🩸🔪🧟‍♂️🤰🏻🩸👾👨🏿

Top Gun: Maverick (2022)

V mnoha ohledech lepší film než jednička, což se stává zřídkakdy. Myslím si, že by film obstál i samostatně tzn., i kdyby jednička neexistovala. Dvojka naštěstí příliš často nezabředává do minulosti, ale sem tam drobnými mini spoilery naznačí momentální rozpoložení jednotlivých postav. Fanoušci letadel budou odvaření z některých leteckých dech beroucích scén. Zajímalo by mě, jak by se film líbil Tonymu Scottovi. Pozor spoiler:🧑‍✈️👨‍🚀💥🏍️🧑‍🍻👩👨‍✈️👨‍👩‍👦‍👦🛦🛦⏱️🛦🛦👨‍👩‍👦‍👦🏈⏱️🛦🛦👬⚰️👨‍✈️🧑👨‍👩‍👦‍👦🛦🛦🛦☢️💥🚁🛦💥🏃🏃🛧🛩️💥💑🏼

Ambulance (2022)

Zrodila se legenda, ovšem ne na plátně, v což by někdo mohl tajně doufat, ale v kinosále na projekci ČSFD. Pokud budete pročítat první recenze, tak si určitě povšimnete, že se nejedna z nich zmíní o tajemné slečně, která nešla přeslechnout. Musím se přiznat, že i já jsem si říkal „musím si počkat, až se rozsvítí, abych viděl, jak ta slečna s hurónským smíchem vlastně vypadá.“ :-D Seděla hned o řadu za námi. Slečnu jsme pak potkali ještě na nástupišti v metru. Ač se zapojila s námi do rozhovoru, tak jsem se neprozřetelně zapomněl zeptat na její nick. Škoda, při příští její účasti na projekci bychom už věděli, do čeho jdeme :-D K filmu: Klasika ve stylu, vypni mozek a bav se. Byla tam snad všechna hollywoodská klišé posledních let: jedna z hlavních postav musí být černoch, když bude adoptovaný tak o to lépe. Musí se zde objevit alespoň jeden homosexuál. Musí zde být freecoolin policajt, co má domácího mazlíčka. Prostě něco jako Jake a Tlusťoch, ale mladší a akčnější verze. Musí tam bý alespoň jedna docela pohledná slečna, ideálně záchranářka. Musí tam být gang samozřejmě pokud možno hispánský. Musí tam být hodně bouraček, to mají diváci vždycky rádi, občas musí něco vybouchnout a musí se tam hodně střílet. Musí tam být vrtulník, když bude více než jeden, tak jen dobře. Z tohoto výčtu to může vypadat na slaboduchý akčňák. Ano, uvěřitelnosti to moc nepobralo. Některé scény, které v reálném životě jsou docela vážné např. boj o život, vyvolávaly v sále spíše smích, než zatajený dech. Těžko říct jaký byl skutečný záměr tvůrce. Celý film je jedna velká honička ovšem poctivě natočená. Když si odmyslím ty nesmysly, tak jsem se ve finále docela dobře bavil, neb spád tomu nechyběl. . . . . Pozor spoiler:🧍‍♂️🚶🏿‍♂️🔫🏦💰🚔👮🔫🏃🏃👮🔫🚑👩‍⚕️🚓🚓👮🏽🩸💉🚑🚓🚁🌉🚁🚑🚑🚑🚓💥⚰️🚓🔫🚑⚰️⚰️👩‍⚕️💵🙋🏿

Haló, haló! (1982) (seriál)

Za nesmírnou popularitu seriálu Haló, haló! bezesporu stojí i skvělý český dabing. Jednotlivým hlavním postavám dali svůj český hlas: kavárník René Artois (Gorden Kaye) daboval Václav Postránecký; kavárníkova žena a příležitostná „zpěvačka“ Edith Artois (Carmen Silvera) dabovala Iva Janžurová; servírka a Reného hlavní bokovka Yvette Carte-Blanche (Vicki Michelle) dabovala Veronika Gajerová; servírka a druhá Reného bokovka Maria Recamier (Francesca Gonshaw) dabovala Sabina Laurinová; malá neohrožená, lehce fanatická servírka a třetí Reného bokovka Mimi Labonqová (Sue Hodge) dabovala Jana Mařasová; poručík a Reného ctitel Hubert Gruber (Guy Siner) daboval Martin Zounar; plukovník Von Strohm (Richard Marner) daboval Ota Jirák; pobočník plukovníka Von Strohma kapitán Hans Geering (Sam Kelly) daboval Jiří Knot; vojínka a Herr Flickova ctitelka Helga Geerhartová (Kim Hartman) dabovala Zuzana Skalická; šéf gestapa v Nouvionu Herr Otto Flick (Richard Gibson, David Janson) daboval Michal Jagelka; Herr Flickův nohsled Herr Engelbert von Smallhausen (John Louis Mansi) daboval Václav Knop; ten co být ne ó hroženy i taaalský hrdina a kapitán Alberto Bertorelli (Gavin Richards, Roger Kitter) daboval Pavel Trávníček; naháněč hrůzy generál Erich von Klinkerhoffen (Hilary Minster) daboval Dalimil Klapka; odporná stará můra, matka kavárníkovy ženy madam Fanny Le Fan (Rose Hill) dabovala Zuzana Talpová; mistr převleku, posel zpráv od partyzánů, pianista a příležitostný kasař - to jsem já Leclerc (Jack Haig - Roger Leclerc, Derek Royle, Robin Parkinson - Ernest Leclerc) daboval Lubomír Lipský; polucista a přiležišosný jablkový odporník strážmistr Crabtree (Arthur Bostrom) daboval Zdeněk Hruška; ta co Vám to nebude víckrát opakovat, mistr přes vymyšlení geniálních únikových plánů a šéfka odboje Michelle Dubois (Kirsten Cooke) dabovala Miroslava Pleštilová; ctitel madam Edith a velevážený majitel pohřebního ústavu s chatrnou pumpičkou Monsieur Alfonse (Kenneth Connor) daboval Karel Richter; britští letci Fairfax a Carstairs (John D. Collins a Nicholas Frankau) dabovali Jiří Prager a Svatopluk Skopal.

Škyt (2002) odpad!

Bacha na to, je to past! A tím mám na mysli to šíleně vysoké hodnocení tady. Pokud si ulítáváte na minimalistických filmech s takřka žádným dějem ve kterém je houf makro záběru, tak se Vám to možná bude líbit.Jinak od toho dávejte ruce pryč 😳

Tenet (2020)

Nolen je blázen...a nebo z jiného časoprostoru. Sepsat tohle jako scénář a natočit může opravdu jenom jeden člověk. Obojí je totiž neoddělitelné, protože už při vysvětlování, jak to bylo ve scénáři vlastně zamyšleno, by to ta druhá strana prostě nejspíš asi ani nepobrala. U některých scén člověk jen kouká s otevřenou pusou, naštestí teda jen pod rouškou. Pozor spoiler:...One-Two-Three-Four-Five-Six-Seven-Eight-Nine-TeneT-eniN-thgiE-neveS-xiS-eviF-rouF-eerhT-owT-enO... 🏠👨‍👦‍👦💣💥👨🏿|o----🔫👨🏿👩🖼️🤼🤸🏿‍♂️⛵🤵👩👨🏿🤼✈️💥✈️🤼🚑👨🏿🚘🚛🚒☢️⏱🚁🔫💥💥🤼☢️👩🤵⚰️🛥️👨🏿👩

Váš Prima Receptář (2016) (pořad)

Pořadu hvězdička, kabrňák Václav Větvička, botanická jednička ;-) Vždycky jen přepnu, zda už byl, pokud nebyl, tak počkám a po něm přepínám dál. :-D