Utajený pasažér

• USA Stowaway (více)

Utajený pasažér omylem poškodí základní systémy podpory života vesmírné lodi, která letí k Marsu. Zásoby docházejí, důsledky pro misi můžou být fatální a posádku čeká nelehká volba. (Netflix)

Johnny.ARN

Celý čas som rozmýšľal, ktorá z nich je lesba, lebo iba tie tam neboli zastúpené. Alebo len bola tak dobra utajená. Určite lepšie ako čierny pasažier. Štúdiová konverzačka o rozhodnutí či niekoho zabiť alebo ni. V daných podmienkach nepochopiteľná vec s jednoznačnou odpoveďou, pre Netflix skoro frojdovské rozoberanie osobností a hľadanie zmyslu života v dvojhodinovej nude. Zase raz trefa do čierneho a obeta bieleho. Jebať také filmy. 1 z 5 ()

DJ Rocco iNc

Pre mňa je tento film jedným veľkým sklamaním. Sľubný úvod, aj keď trošku chaotický, nedá sa zistiť, čo sa vlastne deje, dobrá atmosféra. No obsadenie nič moc, Anna Kendrick mi vôbec neladila, jej postava mi k tomu prišla ešte aj dosť otravná. Ale dalo sa to prehltnúť. Zhoršilo sa to od momentu, čo našli "nezvaného" hosťa, ktorý im všetko zničil a začal ich k tomu aj vyjedať. Od tohto momentu som nevedel prestať počítať chyby, ktoré sa tam začali vyskytovať a dospelo to až to bodu, kedy som ich už aj rátať prestal. Najkomickejší a najnerealistickejší mi prišiel záver, kde posádka musela liezť po lanách, dobre čítate, vo vesmíre liezli po lanách, ako po nejakej skale, chodili nepripútaní a sem tam si aj sadli a slnko, ktoré im svietilo do očí im zrejme nerobilo nič, keďže si nedali ani kryt na oči. Nádrž s kyslíkom bola ťažká, čo vo vesmíre nemá teleso hmotnosť a vznáša sa, tu to bolo naopak atď, atď, atď. A finále bolo iba čerešničkou. Mám rád open end, no musí to dávať aj logiku a musí to mať aj spád, no tu všetko vyšumelo hneď v úvode. Veľmi, ale veľmi amatérsky spracované. Nakoľko je to film so skoro 2 hodinovou minutážou, nevydal ani z polovičky to, čo seriál, pre mňa skvelý seriál, AWAY, taktiež z produkcie Netflix. ()

oveckaoa

Už, když jsem viděl trailer říkal jsem si, že to bude kokotina, ale realita je ještě horší. Tak, že v lodi pro 2 letí 3 nějakým záhadným způsobem to funguje a nyní přijde celá zápletka oni jsou tam dokonce 4. Kde se tam ten černoch vzal? chtěl tam letět a nevybraly ho? nebo omylem ho tam někde zavřely nevíme a film na to ani neodpoví ani to nikoho kromě diváků nezajímá asi jelikož se to nevyřeší. V celém filmu neudělá skoro nic pro svou záchranu on a velitelka lodi jsou tam úplně zbytečné postavy, které kdyby umřely nic by se nestalo místo nich to schytá ženská co je nejvíce užitečná a snaží se situaci řešit . Film se snaží hrát na emoce jako, že nám ho má být líto což je sice pěkné , ale jediné co se o něm dozvíme je to, že má dceru hodně málo informací ono celkově práce s informacemi je bídná o té mrtvé se nedozvíme nic o Asiatovi jen, že chce jít na univerzitu v Yale o velitelce nic. Na závěr jedna perlička proč si ty kyslíkové bomby nedaly do těch batohů mají velké batohy jak kráva a v nich nejspíše jen nářadí mohly klidně nářadí z jednoho přesunout do druhého a do volného batohu dat ty bomby místo toho , aby jich posunovali takovým debilním způsobem. P.s. tento týden jsem četl , že Netflix začíná mít finanční problémy nedivím se, když kupuje takové filmy na tom nezbohatne. ()

noriaki

Promrhaný námět s děravým scénářem a ucházejícími efekty. Toni Collette je fajn a Anna Kendrick je nejroztomilejší kosmonautka na světě. Kdyby příběh rozvinul alespoň jeden z nabízených motivů, zaplnil by hodinu a půl slušným paranoidním thrillerem, nebo naopak břitkým etickým cvičením. Bohužel jsme dostali necelé dvě hodiny prázdnoty a žvanění o ničem. ()

elanius

(62/2021) / Ďalšia Netflix produkcia. Hodnotenie odradzuje ale rozhodne tu máme celkom slušný kúsok konečne. Pomaličké, postupne vystavané s veľmi podareným castingom. Stále mám ale pocit, že sa z toho dalo vytrieskať trochu viac. Bohužiaľ hlavne záver mi prišiel trošku nedotiahnutý a úplne nevyšla ani žiadaná gradácia, vyvrcholenie ktoré malo byť tým klincom. Slušné komorné scifičko. (7/10) ()

Phietros

Nuda ve stylu dokumentu o kosmu! Škoda, čekal jsem víc a po 1/3 bohužel přišlo prázdno, ticho, žádná špetka něčeho co by diváka upoutala až možná na samotný závěr. Navíc kde se tam utajený pasažér vzal, nebylo vlastně ani pořádně vysvětleno! O to víc je zoufalé, že na tak důležitou misi pro lidstvo dopustí takovou chybu. 40% ()

Pavlínka9

Já jako chápu, že by si tím nijak nepomohli, ale to jako vážně neřešily jak a proč se jim tam objevil prostě ten týpek ve "stropě"? Mě přijde dost absurdní, že ho prostě přijali jak nic, ale já bych prostě potřebovala a chtěla znát detail, proč tam je a kdo ho tam dal či proč tam safra je! Vždyť zkazil ten několikaletý výzkum..A ne jednomu člověku...Mě ta skupinka nějak nesedla...Celkově mi to nesedlo - bylo to dost předvídatelné a vlastně až nudné..já nepotřebovala, aby to tam explodovalo, ale aby mu "nerozmluvila" (pardon za spoiler) dát si tu injekci... ()

Timak

Taková zvláštní pachuť na konci. Nevím, co si o tom myslet. Stejně jako o Ad Astra - je to dobrý, nebo je to úplně blbý. Tohle je hodně skromný film na efekty a všech těch blbin okolo, spoléhající se na herce - takže určitě super a za to palec nahoru. Ale ten závěr mi přišel prostě takovej nedotaženej. ()

VasaX

Trochu spoiler alert ahead, pokud jste do teď viděli tak tři thrillery a ani jeden z vesmíru, takže neuhádnete co se stane s předstihem půl hodiny. Je to docela slušný film, problém je, že u těchto sci-fi dramat, zejména z vesmíru, ty zvraty musí dávat hlavu a patu. A zmínka o snižování hmotnosti kvůli dalšímu členu posádky, což má mimo řádky nepřímo vysvětlit, proč je na palubě letu na Mars (a zpět) pouze jeden systém filtrace vzduchu, žádná záloha, žádné naddimenzovaní, žádné náhradní součástky. Stejně tak pak další zvrat při pokusu o to získat kyslík ze zásoby. Tak prvně - tohle by byl asi první pokus, než nejdřív obětovat klíčový experiment. Kdo si to spočítá, tak logicky jejich rezervní řešení by správně bylo to první. Problém je při postupu, kde za prvé by asi byla lepší technická příprava "napojení", za druhé solární bouře přijde přesně v ten správný okamžik, za celé ty dny cesty a za třetí opět školácká chyba aneb pospíchej pomalu. Přitom s trochou snahy (a konzultace) se dá vymyslet smysluplnější zvrat, než tohle, co mě rázem odtrhlo od prožívání děje. Škoda, protože jinak to na mě působilo fakt dobře, ale tyhle sci-fi velmi blízké "sci" než "fi" jsou choulostivý recept, který chce opatrné precizní zacházení. A to neříkám, že tady to byl malý krok vedle. Penna do toho prostě v průběhu jinak profesionálního vaření naflusal a pak se rovnou pro jistotu vychcal rovnou do hrnce. Ale to tak dopadá, když to dáte do rukou neotesanému kulihrachovi. Škoda, tak málo chybělo. ()

Jaro.Krafcik

Dobré rasové obsadenie a chválim že netflix pridal aj Český dabing, bolo na čase, len tak ďalej a nech pekne dabujú. Inak ničím zaujimavá novinka. Ale vesmírne sci-fi sme už videli x krát tak nič prekvapujúce. Čudujem sa aj že to malo prehnané necelé 2 hodiny. 3* ()

mkubalikova

Tak nějak bez chuti, bez zápachu, resp. ne úplně špatný, ale zároveň ne vyloženě dobrý film o hodnotě lidského života. Aby mě to dojalo, musela by být před i za kamerou trochu větší kvalita. 50% ()

drackula

Film Stowaway pracuje s veľmi jednoduchým konceptom, keď skrátka nevychádzajú základné prepočty. Režisér Joe Penna natočil po Arctic (2018) ďalší chladný „survival“ z nehostinného prostredia, avšak ten „survival“ element trochu zanedbal. Film má krásnu kameru a množstvo neuveriteľne podmanivých záberov, takže esteticky funguje. Ak máte chuť na pomalé a dusné sci-fi, môžete to skúsiť. Netreba ale čakať nič zásadné a emočne zničujúce. 60% NETFLIX ()

blackJag

"NIKDY SI NEZVYKNU NA TO, JAK MÁLO MATERIÁLU JE MEZI NÁMI A VESMÍREM." Kupodivu, tyhle komornější věci Netflixu celkem jdou, tam kde není potřeba větší komparz, tam je Netflix jako doma. A platí to i o vesmíru... Samozřejmě tady to platí jen tehdy, když vytěsníte hybný moment celé historky - utajený pasažér ve vesmírné raketě? Našli ho pod přišroubovaným poklopem, uff... Navíc všechna ta báječná paranoia, která za tím mohla být, je šmahem odvržena, prostě ber to tak jak je, milý diváku... Ok, beru, zbytek se mi totiž celkem líbil, herci ušli, Collettová skvělá, prostředí působilo reálně a všechny ty vesmírné skopičiny prý vychází ze skutečných teorií. Vesmírná dramata já můžu. 70% ()

Kurikmoon

Možno to nebolo až také zlé, pretože herci boli dobrý všetci. Len nejako sa ten dej vliekol a čím viac sa film posúval ku koncu, začal som tušiť a rovnako tak mi to začínalo byť jedno... ()

JohnSmith

Tohle se dvakrát nepovedlo. Nejdriv, jak mohl Michael přežít start rakety do vesmíru? Tady to kulhá. S rotující lodi a gravitací si nejsem moc jistý, ale nejsem fyzik, tak mlcim. Ale jinak mi film přišel strašně pomalý unavený jako ve vzduchoprazdnu se vznášející a kdyz už se začalo něco dít tak byl najednou konec. No nic moc. ()

pavcas

Utahaný rádoby drama, který ale přinese víc otázek než odpovědí. Nedozvíte se proč, jak a nakonec si můžete domyslet i závěr. Vizuálně ani herecky to nebylo špatný, ale jinak totální ztráta času s filmem, kde se nic moc nestane a je vám to vlastně trochu i jedno. ()

kenkaku

Neskutečně debilní a nudný film bez konce. Už jen to jak se šetřilo na startu (nejméně záživně natočený start rakety v historii) a konec evokující pocit “došly peníze a nápady” jsou jen dvě z řady totálních selhání. Proč to má skoro 2 hodiny taky nepochopím. A kostra zápletky? Měl mě varovat Joe Penna aka “kupec-sedlák v jedné osobě”. ()

sedm.1

Stowaway mohlo být poměrně výrazné a zajímavé sci-fi, ovšem jeho kvalitu a výsledný dojem z něj bohužel kazí několik zásadních faktů, díky kterým ho pak prostě nelze hodnotit jakkoliv nadprůměrně. Jako hned už každého diváka musí minimálně zaskočit, jakým způsobem přibyl onen čtvrtý pasažér. To jako fakt ne! Stejně pak nepřesvědčivě a hlavně nereálně působí film v závěru, kdy má dojít k rozhodnutí, kdo „půjde přes palubu“. Opět, to jako fakt ne! Tímto způsobem dělat z publika hlupáky se mi fakt nelíbilo. No a nakonec tu máme obsazení Anny Kendrick, což působí jako ten nejfatálnější přešlap, jelikož tahle herečka je opět úplně mimo, ta by mě nepřesvědčila, ani o koupi zapalovače, natož abych jí uvěřil hrdinku z vesmíru. Tím vším chci každopádně naznačit, že tím hlavním problémem této podívané je její nereálnost postav, zápletky i rozuzlení, čímž pak celkově vyznívá dost naivně a nedůvěřivě. Abych ovšem jen nekritizoval, pravdou je, že jsem se u toho filmu ale zároveň ani trochu nenudil, disponuje spoustou působivých, napínavých a atmosférických momentů a třeba poslední třetinu filmu, odehrávající se mimo vesmírnou loď, musím označit za vyloženě strhující a navíc, pokud tedy pominu onu zmiňovanou nereálnost, musím ještě zmínit, že s funkčností emocí to též nebylo vůbec špatné, jelikož mnoho scén je vážně silných a působivě vypjatých. Toto sci-fi zkrátka není žádnou peckou, co by ohromila davy, jedná se spíš o komornější vesmírné drama, jehož ústřední myšlenka tedy není vůbec špatná, jen to na ní chtělo rozhodně mnohem více zapracovat, aby ve výsledku nevyzněla tak nepřesvědčivě a hloupě. ()